0 (850) 333 0 323
info@firsatbufirsat.com

Antalya Cilt Bakımı Fırsatları

Şehir

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Cilt Kuruluğu Artık Bitiyor

Fırsat Bu Fırsat ailesi olarak yepyeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda sağlık alanında alternatif bir konu olan cilt kuruluğu ile ilgili önerilerden bahsedeceğiz. Cilt kuruluğuna karşı neler yapılmalı, bu yazımızda bunları bulabilirsiniz.

Öncelikle cilt kuruluğu nedir ve kimler bunu yaşarlar sorusuyla başlayalım. İnsanlar yaşlandıkça daha çok ortaya çıkan bir tablo olan kuru deri 'Kserozis' olarak bilinir. Yaşlanmayla beraber daha kuru ve daha az yağlı bir cilt oluşur. Derinin üst tabakasının yaklaşık yüzde 10 kadarlık bir kısmını su oluşturur. Bu tabakadaki suyun azalması deride çatlama, kaşıntı ve kuruluğa neden olur.

Peki cilt kuruluğuna neler sebep oluyor ?

Kuru cilde neden olan çevresel etkenler; sıcak su, deterjanlar, giysilerden dolayı oluşan sürtünme, sık hava yolculuğu, rüzgara maruz kalmak, çevre kirliliği, klima ve diğer kimyasal maddeler olarak sıralanabilir.

Cilt kuruluğununu semptomları neler?


Deri kuruluğunun ilk belirtisi, deride donuk gri beyaz bir renktir. Kuruluk arttıkça renk değişikliğine ek olarak ciltte gerilme hissi, pul pul soyulmalar, kepeklenme, deri yüzeyinde pürüzlenme, çatlaklar, yarıklanmalar oluşur.

Cilt kuruluğu yaşayanlar nasıl ürünler kullanmalı?

Kuru cilt problemi olan hastalar yağ içinde su emülsiyonu dediğimiz deriyi daha yoğun nemlendiren ürünler kullanabilirler. Deride iritasyon problemi olmayan kişiler ise üre ihtiva eden kozmetik nemlediricilerden fayda görebilirler. Banyo sonunda kullanılan vücut yağları derinin nem kaybını engeller.

Cilt kurumasının detaylarını sizlere anlattığımız, bu rehber niteliğindeki yazımız umarız size faydalı olmuştur.