0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Düzce Lazer Epilasyon Fırsatları

Şehir

Etiketler

lazer epilasyon
 

Fiyat AralığıEpilasyon Yöntemleri

Tarih boyunca insanlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çeşitli yollar denemişlerdir. Bu yazımızda günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan uygulamaları anlatacağız.

 

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir çok uygulama yapılmaktadır. Bunlardan çoğu geçici olarak bir kurtulma sağlarken teknolojinin gelişimiyle beraber kalıcı olarak kurtulmanın yolları da bulunmuştur.

 

Epilasyon yöntemlerinden tek tek bahsedersek;

 

Cımbız; ucuz ve kolay bir şekilde uygulanabildiğinden dolayı bir çok kadın tarafından tercih edilir. Ama tüylerden kurtulmada geçici bir özelliğe sahiptir. Hatta tüylerde artışa bile sebep olabilmektedir. Genelde yüzdeki tüyleri almada kullanılana cımbız çok fazla acı verir. Ayrıca bu yöntem kolay olmasına rağmen sadece küçük alanlarda uygulanır.

 

Ağda; tüylerden kurtulmanın geleneksel bir yöntemi haline gelmiştir. Bir çok insan kıllarından kurtulmak için bu yöntemi kullanır. Kısa sürede kıllardan kurtulmamıza sağlamasına rağmen, çok fazla acı vermektedir.

 

Kuaförde uygulanacağı gibi marketlerden aldığınız ağdayla evde kendinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu uygulamada tüylerden kurtulmada geçici bir etkiye sahiptir. Tüm vücuda uygulanabilir ve 2 ila 6 haftaya kadar kıllardan kurtulmamızı sağlar.

 

İple alma; ustalık gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenle genellikle kuaför tarafından uygulanmaktadır. Bu da cımbız gibi çoğunlukla yüz bölgesi için uygulanır. Acı veren bu yöntem özellikle kaş alımı için ideal bir yöntemdir.

 

Epilasyon cihazları; evimizin rahatlığında tüylerimizden kurtulmak için tasarlanmış taşınabilir makinelerdir. Kılları kökten aldığı için ağda gibi 2 ila 6 haftaya kadar pürüzsüz bir cilt sağlar. Tek kötü yanı acı vermesi ve kendimiz uyguladığımız için bacak arkası gibi bölgelere uygulamada zorluk çekilmesine neden olmasıdır.

 

Tıraş bıçağı; bilinen en eski yöntemlerdendir. Sadece geçici olarak kıllardan kurtulmaya sağlar. Tıraşla alınan bölgede 1 hafta dolmadan kıllar tekrardan çıkar. Ayrıca bu yöntem kılların daha da çoğalmasına sebep olur.

 

Tüy dökücü kremler; uygulanacak bölgelere sürülüp biraz beklenmesiyle kılların dökülmesine neden olan uygulamadır. Çoğu kişi tarafından kullanılmasına rağmen kalıcılığı uzun sürmeyen bir yöntemdir.

 

Lazer epilasyon; kıllardan kurtulmak için uygulanan kalıcı bir yöntemdir. Yaklaşık 1 aya yakın aralıklı seanslar halinden uygulama ortalama 8 seansın sonunda kalıcı olarak kıllardan kurtulmamızı sağlar.

 

Günümüzde kullanılan epilasyon yöntemlerini anlattığımız yazımızı burada sonlandırıyoruz.