0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

İstanbul Abant Fırsatları

Şehir

İlçe

Bölge

Etiketler

Fiyat AralığıAbant

Abant Gölü

Abant gölü, dağların üzerindeki arazi kayması sonucu oluşmuş bir set gölüdür. 1.28 km lik bir alanı kaplayan Abant gölü küçük akarsulardan beslenmekte ve özellikle Mart - Nisan aylarında gölün su seviyesi oldukça yükselmektedir.

 

Çam, köknar gibi ağaçlar ile kaplı ormanların çevrelediğiAbant gölü, yeşilin birçok tonunu ziyaretçilerine sunuyor. Çiçekler, mantarlar ve en önemlisi gölün yüzeyini kaplayan nilüfer çiçeklerinin görüntüsü paha biçilemez.

 

Abant Turu

Abant’da hava gün içinde dahi değişebiliyor. Hangi mevsimde giderseniz gidin yanınızda mutlaka sizi soğuktan koruyacak giysilerinizi, şemsiye yada yağmurluğunuzu yanınızda bulundurun. Abant, her mevsimde ayrı tat alacağınız özellikle kış aylarındaki muhteşem güzelliğiyle doyumsuz bir kar manzarası sunuyor. Yağışın yoğunluğuna göre kar seviyesi bazen belinize kadar çıkabiliyor.

 

Nilüfer çiçeklerini görmek isteyenler için en uygun mevsim, ilkbahardır. Abant gölünün dingin sularından su yüzeyine çıkan bu muhteşem çiçekleri daha önce görmemiş olmanın şaşkınlığını yaşayacaksınız.

 

Bolu kent merkezine 30 km mesafede olan Abant, İstanbul ve Ankara’ya neredeyse eşit mesafededir. Şehir yoğunluğundan bunalıp, kendinizi doğaya teslim etmek isterseniz Abant gölü en doğru adreslerden biridir.

 

Abant’a gelen ziyaretçilerin yapabilecekleri en iyi aktivite, göl çevresinde muhteşem doğa manzaraları eşliğinde yürüyüş yapmaktır. Abant gölünde balık tutmak hiç kolay olmasa da şansını denemek isteyenler oltalarını yanından eksik etmemeli.

 

Abant Kahvaltı

Göl çevresinde bulunan piknik alanlarında sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz ancak uyulması gereken en önemli kural, çevre temizliği. Abant gölü milli parkıgirişinde görevliler tarafından verilen ve üzerinde milli parkta uyulması gereken kuralların yazılı olduğu kağıt çöp torbaları yerinde bir uygulama olmuş.

 

Küçük tatil kaçamaklarının en iyi adresi Abant, tüm doğa güzellikleri ile sizleri bekliyor.