İstanbul Botoks Fırsatları

Şehir

İlçe

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Güzellik Sırları

Güzellik, zaman içerisinde anlamı farklılaşan bir kavramdır. Günümüz için düşündüğümüzde ise güzellik anlayışının odaklandığı iki temel nokta vardır: Zayıf olmak ve bakımlı olmak. Zayıf olmaktan kasıt orantılı vücut ölçüleriyle ince bir görünüme sahip olmaktır. Bakım ise cilt, yüz, el, ayak ve saç bakımlarını kapsar.

Bu güzellik standartlarına sahip olmak isteyen kişiler için piyasada milyonlarca güzellik ürünü ve yöntemi mevcuttur. Örneğin kimi insanlar zayıflamak için diyeti ya da sporu seçerken kimileri zayıflama cihazlarına başvurur. Hatta kimileri güzelleşmek için bıçak altına yatmayı tercih eder. Bu nedenle, her geçen yıl estetik cerrahi gelişmekte ve buna bağlı olarak estetik cerrahiye olan talep her geçen yıl artmaktadır. Son zamanlarda özellikle kadınlar arasında giderek yaygınlaşan lazer yöntemiyle istenmeyen tüylerden ve cilt lekelerinden kurtulmak da estetik güzelliğe girer.

Güzellik için zayıflama yöntemlerini üç ana başlık altında inceleyebiliriz: Beslenme ve Diyetisyen, Spor, Zayıflama cihazları. Uzmanlar, sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamanın yolunun doğru beslenmeden geçtiğini söyler. Bu yüzden, her geçen gün gazetelerde, dergilerde yeni diyet reçetelerine rastlarız.  Diyetisyenlere başvurarak beslenme programı hazırlatan insanların sayısı oldukça fazladır.

Düzenli beslenmenin sporla desteklenmesi de zayıflama sürecini hızlandırır. Düzenli spor yapan kişilerin daha güzel bir vücuda sahip oldukları herkes tarafından kanıksanmıştır. Bu nedenle güzel bir fiziğe sahip olmak için pilates ve yoga gibi fiziksel aktiviteyi zihinsel aktiviteyle birleştiren egzersizlere talep artmakta her geçen gün içinde fitness salonu, yüzme havuzu vs barındıran spor komplekslerine bir yenisi eklenmektedir.

Zayıflamak ve güzelleşmek için başvurulan ve giderek yaygınlaşan yöntemlerden biri de zayıflama cihazlarıdır. Kavitasyon ve Power Plate son zamanlarda oldukça popüler olan cihazlardan bazılarıdır. Bu cihazların tercih edilmeye başlanmasının en büyük nedeni ise zamandan tasarruf sağlamalarıdır.

Bakımlı olmayı da şu başlıklar altında inceleyebiliriz: Saç güzelliği, yüz güzelliği (makyaj), el-ayak bakımı, cilt bakımı ve güzelliği. Saç her zaman güzelliğin anahtarı olmuştur. Güzel ve bakımlı saçlar kadın olsun erkek olsun herkesin arzuladığı bir görüntüdür. Kuaförler ve güzellik salonları bu konuda kesimden saç boyamaya, bakımdan föne çok geniş hizmet vermektedir. Makyaj da yüz güzelliğinin en vazgeçilmez öğelerinden biridir. Piyasadaki yüz binlerce güzellik ürünü kadınların makyaja ve yüz güzelliğine ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesidir. Aynı şekilde el ve ayak bakımına dahil olan manikür ve pedikür hizmetleri de güzelliğin bir parçasıdır.

Güzelliğin bir diğer önemli parçası da cilt bakımıdır. Maske ve peeling yüz ve vücut için cilt bakımının temelidir. Her gün yeni bir çeşit cilt ürünü piyasaya girmektedir. Her yerde reklamlarını gördüğümüz pembe maske ise son zamanlardaki örneklerden biridir. Cilt bakımı güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından uygulanabildiği gibi evde bazı malzemeleri karıştırarak ya da piyasadaki hazır ürünleri satın alarak da uygulanabilir.

Tüm bunlardan da anlayacağımız gibi güzellik özellikle de kadınlar için son derece önemli bir kavramdır. Kendini güzel bulmayan ya da güzel hissetmeyen kadın bunu hayatına da yansıtır. Bu yüzden yüzyıllardır farklı güzellik çözümleri geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam etmektedir. Yukarıda saydığımız örnekler bu güzellik çözümlerinin sadece kısıtlı bir bölümüdür.