0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com
İnsanın örtüsü diyebileceğimiz cildimiz, kendimizi sevme nedenimizdir. Fiziksel görünüşün değerli ve önemli bir hal aldığı zamanımızda da, cildimize bakmak ve onu korumak gerekir. Sadece zamanın bir gereği olarak değil, estetik ve sağlık açısından da cildimize bakmamız gerekir. 

Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

Birçok kişi cilt bakımına ilerleyen yaşlarda başlar. Ciltte hücrelerin yenilenmemesiyle ortaya çıkan bozukluklar, kremler ve estetik operasyonlarla giderilmeye çalışılır. Ancak 20’li yaşlardan itibaren gerçekleştirilen cilt bakımları sayesinde, ilerleyen yaşlarda estetik operasyonlarına veya değişik kremlere başvurmaya gerek kalmaz. 

Bu nedenle hem erkekler, hem de kadınlar cilt bakımlarına gereken önemi, erken yaşlarda vermeleri gerekir. Özelikle ciltlerin en büyük sorunu lekelenme ve kurumadır. Bunlarla başa çıkmak ve cildin ihtiyacı olan nemi gidermek için bir takım kremler kullanabilirsiniz. Ancak bu kremler, bazı cilt yapılarında çözüm olmayabilir. Sorunlardan kurtulmanızı sağlamayabilir. Cildinize göre doğru kremi kullanmak ve cildinize derinlemesine bir bakım yaptırmak için sağlık ve güzellik merkezlerini tercih edebilirsiniz. 

Cilt Kurumasının Sebepleri

Cilt kuruluğuna neden olan sebeplerin başında hava şartları gelir. Aşırı rüzgara maruz kalınması, soğuklar, çevre kirliliği, klima ve kimyasal maddelerle cildin muhatap olması, elbiselerden dolayı meydana gelen sürtünme, kurluğun meydana gelmesine neden olur. Peki ama kuruluğun önlenmesi için neler yapabiliriz?
  • Soğuk havalarda eldiven takmayı ihmal etmeyin. Kış ve sonbahar zamanlarında nem oranı düşüktür. Bu nedenle cilt kuruluğu daha fazla meydana gelebilir. Bunu önlemenin yolu güzel giyinmek ve eldiven kullanmaktır. 
  • Çok sıcak suyla banyo yapmak deriye zarar verir. Kuruluğa neden olur. Ayrıca çok sık yapılan uzun dakikalı banyolar da zararlıdır. Cildin kurumasına neden olur. 
  • Yağ ve gliserin oranı yüksek sabunları tercih edin. Bu sayede cildinizin nem oranı sabit kalır. 
  • Çok dar giyinmek sürtünmenin meydana gelmesine sebep olur. Buda kuruluğun bir nedenidir. Bol giyinmek sürtünmeyi azaltacağından cildinizi de korumanızı sağlar. 

Kampanyalı Cilt Bakımı Merkezi Fiyatları

Cildinizle alakalı lekelenme ve kuruluk problemlerinin çözülmesi ve daha parlak bir cilde sahip olmak için bakım yaptırın. En iyi fiyat avantajlarıyla cilt bakım merkezleri, firsatbufirsat.com sitesiyle sizlere kapılarını açıyor. Güzelliğinizi ve sağlığınızı korumak için en uygun fiyatlarla bakım seansları uygulayan güzellik merkezleri, mükemmel bir cilde sahip olmanız için derinlemesine bakım yapıyor.  Kapat
devamı...