0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com
Kendinize ayırdığınız bir günde, farklı bir yer keşfetmiş olmanın yaratmış olduğu heyecanı kimse hayal edemez. Monotonluk içerisinde ölmediyseniz, hala nefes almak için bir şansınız var. Hayata yeniden doğmak ve sevgi dolu bakmak için pazar gününüzü mükemmel ve eşsiz bir kahvaltı şölenine çevirmeniz gerekir. Modern hayat, insanı şehir içerisine hapis etmişken, en azından pazar gününü şehrin saklı kalmış yerlerinin keşfedilmesi için ayırmış. Bize düşen ise, doğal ve egzotik hatlarıyla ün salmış mekanlarda doğal bir kahvaltı yapmak.

Dışarıda Pazar Kahvaltısı İçin Sebep mi Lazım?

Hepimiz hafta içinde çok çalışıyoruz. İş hayatı, insanı olabildiğince yoruyor ve gün içerisinde kendinizle ilgilenebilecek kadar zamanınız kalmıyor. Haftanın 6 günü makine gibi hareket etmek zorunda kalıyorsunuz ve metabolizma bu durumdan hiç hoşlanmıyor. Bu durum stres meydana getiriyor. Ruhsal anlamda bitkin düşmeniz, bedensel olarak da bitmeniz anlamına geliyor. Hayata küsmenize ve her şeye veda etme derecesine gelmenize neden olan durumlardan kurtulmak için pazar gününü iyi değerlendirmek gerekmiyor mu? 

Stresten biraz olsun uzak kalmak için…

Kimileri evet diyerek, bu güzel 24 saati uyuyarak veya evinde televizyon izleyerek geçirir. Ama bu yapılanlar da hafta içerisinde yaşamış olduğunuz yorgunluğu ve stresi almaz. Stresin en iyi ilaçlarından biri, sabah yürüyüşünün ardından farklı bir mekana giderek güzel ve zengin bir serpme kahvaltı yapmaktır. Hatta Van kahvaltısı veya daha farklı yörelerimize ait özel menüleri deneyerek, farklı bir güne imza atmanın vermiş olduğu sinerjiyi yaşamaktır. 

En azından sağlıklı bir gün…

Hepimiz biliyoruz ki, hafta içi güzel bir kahvaltı yapamıyoruz. Ama mükemmel bir kahvaltının da hayalini kuruyoruz. Hafta içinde işe geç kalma durumları ve “erkenden kalkıp kahvaltı kim yapacak” psikozu, iş yerinde çay ve iki simide talim ettirir insanı. Bu durumdan memnun olan var mı bilmiyorum ama, mükemmel bir serpme kahvaltıyı o anda hayal etmeyeniniz yoktur. Öğünlerin en önemlisi sayılan kahvaltıdan mahrum kalmak, sindirim sistemimizin de bozulmasına sebep oluyor. Ayrıca öğlen ve akşamları daha fazla besin tüketmemize ve sonucunda kilolara da sebep olmaktadır.

Hafta içinde kahvaltısız geçirilen günler, eksi olarak defterimize yazılıyor. En azından bu durumu kurtarmak adına pazar günümüzü güzel bir kahvaltı programına ayırmak gerekir. İstanbul’da boğazda kahvaltı veya bulunduğunuz ilin en özel yerinde yapılacak serpme kahvaltı, haftanın en azından bir günü sağlıklı iş yapmış olmamıza yarayacak.

Sevdiklerimizle mükemmel bir gün…

Egzotik bir mekanda kahvaltı yapmayı gerektiren en kuvvetli nedenlerden birisi, sevdiklerimizle daha içten bir iletişim kurabiliyor olmaktır. Değişik mekanların, değişik atmosferleri oluyor. Bunu kimse inkar edemez. Bu atmosfer yoğunluğu içerisinde sevgilinizle daha edebi bir dille konuşuyorsunuz. Dostlarınızla daha önemli meseleleri konuşuyor, bir ciddi hava akımı yaşanıyor. Bunların hepsi, sınırsız çay, köy domatesi, kızarmış ekmek, bal, tereyağı ve kaymak üçlüsü, organik kokan salatalık, incir reçeli, omlet ve hanımelinde yapılmış gözleme ile çok iyi gidiyor. Kapat
devamı...