0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

İstanbul Protez Tırnak Fırsatları

Şehir

İlçe

Etiketler

Fiyat AralığıManikür, Pedikür ve Tırnak Bakımı

Manikür ve pedikür el ve ayak bakımının en vazgeçilmez parçalarıdır. Manikür Latince "el" anlamına gelen "manus" ve "bakım" anlamına gelen "cura" kelimelerinden oluşur. Pedikür ise aynı şekilde "ayak" anlamına gelen "pedis" kelimesinden gelir. Manikür ve pedikür kuaförlerde uygulandığı gibi ev ortamında da uygulanabilir. Günümüzde manikür ve pedikür daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler arasında da giderek yaygınlaşmaktadır.  

Manikür ve pedikürdeki temel amaç aynıdır: Tırnak ve tırnak etlerini nemlendirici krem ya da jel gibi malzemelerle yumuşatarak tırnak diplerindeki kütikül denilen ölü derilerden kurtulmak ve dolayısıyla daha temiz ve bakımlı el ve ayaklara sahip olmak. Törpüyle tırnakları şekillendirmek ve oje sürmek de manikür ve pedikürün önemli bir parçasıdır.

Kadınlar arasında oje konusunda belli çeşit ve renklerin popülerliği zamanla artsa ya da azalsa da french manikür'ün modası hiçbir zaman geçmemiştir. French manikür, uzamış tırnak uçlarınına beyaz oje, geri kalanına da tırnağın rengine uygun olacak şekilde doğal pembe ve şeftali tonlarının sürülerek yapılır. Tırnağı doğal ve bakımlı gösterdiği ve her renk kıyafete uyduğu için french manikür kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Tırnak süsleme sanatı da kadınlar arasında zaman zaman popüler olur. Tırnak süsleme manikür ya da pedikür yapılmış tırnaklara farklı renklerde ojeler yardımıyla yapılan süs ve desenlerdir. Tırnaklara yapıştırılan minik taş ve sahte mücevherler de tırnak süslemeye girer. Son zamanlarda piyasaya sürülen çatlayan ojeler de kadınlar tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Bunlar dışında devamlı manikürle ya da ojeyle uğraşmak istemeyen kadınlar takma tırnak, kalıcı oje ve protez tırnak  gibi yöntemlere ilgi göstermeye başladı. Takma tırnak kuaförlerde yapıldığı gibi kozmetik malzemeler satan mağazalarda da satılır ve tırnağın tamamına yapıştırılarak kullanılır.

Protez tırnak ise tırnak ucuna yapılan ek uzantıya denir ve sadece kuaför, nail center ya da bazı güzellik merkezlerinde yapılır. Protez tırnağın takma tırnaklara göre en büyük avantajları tırnağın tamamını kaplamadıkları için tırnağı havasız bırakmaması ve takma tırnaklara göre çok daha sağlam olması ve kırılma ihtimalinin ortadan kalkması diyebiliriz.

Protez tırnaklar kendi içinde akrilik tırnak ve jel tırnak olmak üzere ikiye ayrılır. Akrilik tırnak yapılırken önce tırnağın ucuna plastik bir madde yapıştırılarak yapılır. Daha sonra tırnağın tamamı akrilik malzemeyle doldurulur ve ayda bir defa uzayan tırnağın dibi dip dolgusu denilen işlemle aynı maddeyle doldurularak uzun süre kullanılabiliyor. Daha çok tercih edilen jel tırnakta ise tek farkı tırnağın tamamına yapılan doldurma işleminin birkaç kat jel malzemesi sürülerek yapılmasıdır.

Kalıcı oje, tıpkı normal oje gibi ince, esnek ve doğal bir görünüme sahiptir. UV kürü olduğu için kuruma süresi diye bir şey yoktur. Kalıcı ojenin normal ojeye göre en büyük avantajı çizilmeden, soyulmadan ve rengini kaybetmeden 3 haftaya kadar dayanmasıdır.