İzmir Kalıcı Makyaj Fırsatları

Şehir

İlçe

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, günümüz modern ve yoğun kadınlarının en çok tercih ettiği güzellik işlemlerinden biri. Kalıcı makyaj, cildimizin altına ince iğne ile boya işlenerek yapılan acısız bir işlemdir. Dövme mantığına benzer bir işçilik yapılır. Kalıcı makyaj uygulamasında organik doğal boyalar ya da dövme boyaları kullanılmaktadır. Her iki senede bir yenileme gerektiren bir işlemdir. Kalıcı makyaj tamamen cildinizden silinmez, sadece renginde azalmalar olur. Bunları canlı kılmak için 2 senede bir cilalama yaptırabilirsiniz.

Kalıcı makyaj kadınların olmazsa olmazı makyaj yapma ritüelini ortadan kaldıran, aynı zamanda her daim taze ve makyajlı bir görüntü veren harika bir uygulamadır.

Özellikle çalışan ya da hayatları yoğun bir koşturma içinde geçen ev hanımları tarafından tercih edilir. Kalıcı makyajı yapan kişilerin ustalığı ile her gün profesyonel makyaj ustasına yaptırmış gibi özel bir makyajla güne başlarsınız. Kadınların en zorlandığı konulardan biri olan eyeliner, kalem çekme, dudak kalemi ve kaşı seyrek olan kadınların kaş kalemi kullanım mecburiyetini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kalıcı makyaj ile pahalı makyaj ürünlerine para harcamaktan vazgeçeceksiniz. Zamandan tasarruf saglayacagınız gibi paradan da tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

Peki Kalıcı Makyaj Hijyenik midir?

Kalıcı makyaj hijyen kurallarına uyulduğu takdirde son derece hijyenik ve güvenli bir uygulamadır.

Kalıcı Makyajı uygulayan kişinin tek kullanımlık steril malzemeler kullanması da her türlü enfeksiyon sorununu ortadan kaldırmış olur.

 

Mikrop ve enfeksiyon kapma riskleri dişçide, manikürcüde, hastanelerde kan almada ve buna benzer bir çok uygulamada ne yazık ki karşımıza çıkar. Sağlık Bakanlığı izni olan güzellik merkezlerinde güvenle işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 

Kalıcı Makyaj vücuduma zarar verir mi?

 

Kalıcı makyajda kullanılan boyalar doğal boya olduğundan vücuda zararı yoktur. Fakat organik olsa da vücudunuzun alerjik bir tepkime vermeyeceğinden emin olmak için, uygulamaya başlamadan evvel küçük bir bölgeye deneme yapılıp,vücudunuzun kalıcı makyaja karşı reaksiyon verip, vermeyeceğinden emin olmanız en sağlıklısıdır.

 

Kalıcı Makyaj uygulaması acıtır mı?

 

Kalıcı makyaj uygulamasına geçilmeden önce uygulama yapılacak bölge lokal anestezi veya yüzeysel krem ve yağlar ile uyuşturulur. Böylelikle kişinin rahatsız olmasını uygulama böyunca acı duymaması sağlanır.

 

Kalıcı Makyaja nasıl bir bakım uygulayabilirim?

 

Uygulanılan bölgeye göre ekstra bakım yapılır ise, kalıcı makyaj tam anlamıyla kalıcılığını koruyabilir.

Örneğin; eyeliner uygulaması yapılmış göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, güneş gözlüğü kullanmak, çerçeve uygulaması yapılmış dudaklara koruyucu sürmek gibi önlemler kalıcı makyajın kalıcılığını arttıracaktır.

 

Kalıcı Kaş Makyajı (Kaş Kontörü):

Kaş yüz için çok büyük önem teşkil etmektedir. Yüzün genel ifadesini kaş verdiği için, problemli kaşlar kişiyi yorgun ve yaşlı gösterebilir.

Kalıcı kaş makyajı seyrek ve düşük kaşlı hanımların tercihi olduğu gibi, kaş şeklinden memnun olmayan hanımlarında tercih ettiği basit bir uygulamadır. Bu uygulama ile kaşınızın aralıkları komple boyanabilir yada sadece problemli bölgeye uygulama yapılabilir.

 

Kalıcı Göz Makyajı :

Bakışlarımızı anlamlı kılan gözlerimizin şekline makyaj malzemeleriyle yaptığımız ufak müdaheleler gibi, kalıcı göz makyajı da güzel ve doğal bir görünüm katan bir uygulamadır.

Eyeliner şeklinde uygulanan kalıcı göz makyajı, gözün hem altına hem de üstüne uygulanabilir. İnceliği, kalınlığı ve şekli ise kişinin isteğine göre uygulanır.

Kalıcı göz makyajı yuvarlak bir gözün çekikmiş gibi görünmesini sağlayabilir yada küçük gözleri daha iri gösterebilir.

 

Kalıcı Dudak Kontürü:

Bu uygulama isteğe göre kişinin dudaklarını daha dolgun yada daha ince gösterir. Kalıcı dudak kontörü dudak hatlarına dudak renginizin bir koyu rengi ile uygulanarak doğal bir görünüm elde etmesini sağlar.

Dudaklarında renk boşlukları veya yara izi olan bir kişinin bu kusurlarını ise tamamiyle kamufile eder.-------KULLANILDIĞI YERLER

  • Kalıcı makyajla kaşların içi doldurulabilir.

  • Göz üzerine kalıcı olarak eyeliner uygulanabilir.

  • Dudak kalemi yerine kullanılabilir.

  • Dudağın içi tamamen doldurularak rengi değiştirilebilir.

  • Kaşları dökülmüş ya da doğuştan seyrek kaşlı olanlarda faydalı olabilir.

  • Kirpikleri açık renk ya da seyrek olan kişiler yararlanabilir.

  • Tedavisini bitirerek iyileşen kanser hastaları, artık kemoterapi sürecine ihtiyaç kalmadığı için, yeni yeni çıkan kaşları ve kirpiklerinde kalıcı makyajı tercih edebilir.

  • Küçükken düşüp kaşı yarılmış kişilerde, artık o bölgede tüy çıkmıyorsa faydalı olabilir.

  • Pigmentasyon problemlerinde, özellikle de dudaklarda parça parça beyazlıklar varsa, kalıcı makyaj uygulanabilir.