0 (850) 333 0 323
info@firsatbufirsat.com

İzmir Saç Kesimi Fırsatları

Şehir

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Yüz Şeklinize Göre Saç Modeli

Fırsat Bu Fırsat ailesi olarak yepyeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazımızda güzellik alanında temel bir konu olan saç modelleri ve yüz modelleri konusundan bahsedeceğiz. Saç modellerinin temel kategorilerini, hangi yüz modeline hangi saç modelinin iyi gideceğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Bayanlar için değişikliğinin en fazla etki yarattığı şeylerden biri de saç modelleridir. Saç modeli , saç rengi ve bunun yarattığı değişiklik, bir bayan için bütün olarak oldukça etki bırakır.

 

Saç modelinde karar vermeniz gereken ilk şey, saçınızın mı yüzünüzün mü ön planda olması konusudur. İşte etmel saç modelleri;

 

Yuvarlak yüz
Dengeli yumuşak bir yüz yapısı. Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçi iseniz ve biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın seviyesini yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

 

Kare yüz
Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kakül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

 

Dikdörtgen yüz
Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

 

Saç modelleri ve yüz modelleri konusunun detaylarını sizlere anlattığımız, bu rehber niteliğindeki yazımız umarız size faydalı olmuştur.