İzmir Türk Hamamı Fırsatları

Şehir

İlçe

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Sauna'nın faydaları

Sauna; geleneksel fin hamamıdır. Orta Asya' da ilk olarak kullanılmaya başlamış. Daha sonraları Finlandiya' da gelişimi tamamlayarak tüm dünya tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Sauna dediğimiz şey; etrafı ahşapla kaplamalı, sıcak ve kuru bir hava sahip fazla büyük olmayan bir odadır. Bu odanın yaklaşık sıcaklığı 40 ile 90 derece arasındadır. Yani kısaca sauna denilen şey; sıcak hava banyosudur.

Peki saunanın faydaları nelerdir?

Sauna insan sağlığı açısından çok faydalıdır.

  •     Kan dolaşımını hızlandırır.
  •     Vücudumuzun terleyerek gevşemsini sağlar.
  •     Terlemeyle beraber vücudumuzdan zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  •     İnsan cildinin genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.
  •     Kaslara gevşeterek rahatlamamıza yardımcı olur.
  •     Romatizma veya kireçlenme gibi rahatsızlığı olan kişilere kasları gevşettiğinden dolayı çok iyi gelir, ağrılarını azaltır.
  •     Metabolizmayı hızlandırır. Bu da kalori yakmamızı sağlar. Bir sauna seansıyla yaklaşık olarak 300 kalori yakmış oluruz.
  •     Derin ve rahat bir uyku sağlar.
  •     Düzenli olarak kullanıldığında çeşitli rahatsızlıkların iyileşmesine ve selülitlerin giderilmesine yardımcı olur


Saunanın daha buna benzer bir çok yararını sayabiliriz. Ama sitemizde bulunan size özel sunulan sauna fırsatlarıyla sağladığı yararlara bizzat şahit olma şansını elde edebilirsiniz.

Mesela yoğun bir hayatınız var ve gün boyu stres içinde çalışıyorsanız. İşiniz bittikten sonra gideceğiniz bir saunayla vücudunuz gevşemesine izin vererek günün tüm stresini o sauna odasına bırakıp çıkabilirsiniz. Üstelik sizi rahatlatacak sauna için bizim fırsatlarımızdan yararlanmayı tercih ederseniz bütçenizi de hiç zorlamadan rahatlamış olacaksınız.

Yada zayıflamak istiyorsanız yine saunaya giderek bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca saunayla hem zayıflamış hem de daha sağlıklı bir cilde de sahip olmuş olacaksınız. Özellikte daha etkili bir şekilde ve kısa sürede zayıflamak istiyorsanız. Spor yaptıktan sonra saunaya gitmeniz daha yaralı olacak. Bunun  içinde hiç zorlanmadan fırsatlarımızda bunu düşünerek hazırlanmış hem spor yapmanız hemde saunadan yararlanmanızı sağlayacak fırsatlara göz atabilirsiniz.

Son olarak, romatizma, kireçlenme rahatsızlığı olan veya uyku sorunu yaşayan yakınlarınıza, akrabalarınıza sitemizden alacağınız fırsatlarla onlar için çok yararlı olacak bir hediye alabilirsiniz. Yazımızı burada sonladırıyoruz. Unutmayın; sauna keyfini uygun fiyata yaşamak için sitemizde sürekli olarak yenilenen sauna fırsatlarına bakmayı ihmal etmeyin!!