Ordu Araba Fırsatları

Şehir

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Araba Bakımı Konusunda Neler Yapabilirsiniz?

Araba bakımı konusunda neler yapabilirsiniz ?

Fırsat Bu Fırsat'ın sizler için ufak birer rehber olarak hazırladığı yazı dizilerinden yepyeni bir bölümle karşınızdayız. Bu yazıdaki konumuz araba bakımı ve bu konuda yayınlanan fırsatlar olacak.

Arabalar basit bir ulaşım aracı ya da son yıllarda artan benzin fiyatlarından dolayı birer yük olmalarının haricinde, sahibiyle ayrı bir iletişimi olan mal varlıklarımız. Arabalar günümüzde gereklilik ya da hobiden ziyade, kişiliğinizin bir yansıması gibi. Nasıl ki evcil hayvanlarınızda sizin karakterinizden izler oluyor, sizin izlerinizi taşıyorlarsa, arabalarınız da artık sizin izlerinize sahip ve sizin karakterinizden izler taşıyor.

Fırsat Bu Fırsat sitemizde bulabileceğiniz araba bakımı fırsatları da tam bu aşamada devreye giriyor. Sizin bir yansımanız olan arabalarınız için en uygun bakım fırsatları, en uygun zamanlarda ve en uygun fiyatlarla sitemiz aracılığı ile sizlerle buluşuyor. Fırsat Bu Fırsat sitemizde araba bakımı fırsatlarımız, temel olarak araba yıkama ( oto yıkama ) ve daha detaylı olarak oto kuaförleri olarak karşınıza çıkmakta.

Araba yıkama fırsatlarında ücretler 50 ila 200 lira arasında gidip gelmekte. Bunların fiyat dereceleri, temel bakım ve en basit bakım ile başlayıp, artan bakım ve detay ile birlikte artan fiyatlara sahip.

Örneğin toptan bir iç kuaför hizmeti fırsatı aldığınızda, sizin arabanıza koltuk temizleme, torpido, kapı kolları, tavan ve taban temizlemesi, iç kapı temizliği ve jant temizliğinden oluşan komple bir bakım yapılmakta.

Peki aracınız niye iç kuaför hizmetine ya da dış yıkama hizmetine gerek duyar? Siz niye bu fırsatı alırsınız?

Çünkü otomobiller gerek mevsim şartları gerek kullanım koşulları olarak bir çok çevresel koşullardan etkilenir. Bunların etkisiyle, belirli bir takım işaretler gün yüzüne çıkmaya başlar. Siz araba sahipleri asit yağmurları, kuş pisliği gibi izlerin aracınıza zarar verdiğini ve boya solmaları ve güneş yanmasını farkedersiniz. Günümüz teknolojisini kullanarak araba bakım fırsatlarında ismi geçen firmalar, bu izleri ve diğer çevresel koşulların izlerini silerek, arabanızı ilk günkü gibi parlak ve  temiz hale getirebilmektedir.

Bunların haricinde arabanızla ilgili yayınlanan bakım fırsatlarından bir tanesi de diyagnoz ile check-up uygulaması. Araç üzerindeki elektonik sistem parçaları ile birlikte çalışan ABS, motor kumandası, Airbag gibi kontrol üniteleri bulunmaktadır. Kontrol üniteleri araç üzerindeki sensörlerden bilgi alarak çeşitli değerlendirmeler sonucu diğer sistem parçalarını ve araç çalışmasını kontrol ederler. Bu kontrol üniteleri üzerinden yapılan her türlü ölçüm, arıza tespit işlemleri , hata kodu okuma, silme, adaptasyon gibi işlemlere Diyagnoz denilir. Gelişmiş teknolojiye sahip diyagnoztik arıza tespit cihazları bu yolla aracınızın kontrol ünitelerinde var olan hasarları kolay tespit eder. Hasar tespit edildikten sonra onarım kolayca gerçekleşir.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Fırsat Bu Fırsat ailesi olarak araba bakımı ve araba bakımı uygulamaları konusunda en güncel bilgilerden oluşan bir rehberi sizlerle paylaştık.

 

Şimdi de aşağıdan Firsatbufirsat.com'da yer alan araba ve araba bakım fırsatlarına ulaşabilirsiniz.