0 (850) 333 0 323
info@firsatbufirsat.com

Sakarya Kavitasyon Fırsatları

Şehir

Etiketler

Fiyat AralığıFırsat Sitesi

Kavitasyon ile Zayıflama

Kavitasyon, ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ hürcelerinin şişirip patlatarak uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Cerrahi bir yöntem değildir. Kavitasyon sayesinde tahrip edilmiş yağlar idrar yoluyla dışarı atılır. Bu nedenle kavitasyon seansı öncesi ve sonrasında bol miktarda su içmek çok önemlidir.

Kavitasyon, özellikle yağ yakımının zor olduğu bel, karın, göbek, kalça gibi bölgelerdeki yerleşmiş yağların dışarı atılmasında oldukça etkilidir. Kavitasyon yöntemiyle ilk seansta kavitasyon uygulanan bölgedeki yağ oranına bağlı olarak 2-10 cm arası incelme gözlenir.  Kavitasyonun etkili olabilmesi için en az 6-10 seans gereklidir ve her bir seans yaklaşır 40 dakika sürer. Haftada bir ya da iki seans uygulanabilir.

Kavitasyon işlemi sırasında kavitasyonun uygulanacağı bölgeye jel sürülür. Daha sonra cihazın başlığı bu bölge üzerinde gezdirilerek kavitasyon işlemini başlanır. Kavitasyon sırasında hiçbir ağrı ya da acı hissedilmez, sadece hafif, zararsız bir ıslık sesi duyulur. Kavitasyon seansları sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir, bunun nedeni yakılan yağların bu yolla dışarı atılıyor olmasıdır.

Kavitasyon seanslarından birkaç gün öncesine kadar ve kavitasyon sonrasında mutlaka yağsız bir diyet uygulanmalıdır. Yine bu zamanlarda günde ortalama 2-3 litre su mutlaka tüketilmelidir. Diyet ve sporla desteklenen kavitasyondan daha hızlı ve daha başarılı sonuç elde edilir.

Kavitasyon ile zayıflamada liposuction gibi cerrahi yöntemlere yakın sonuçlar elde edilir. Kavitasyon, cerrahi operasyon istemeyen kişilerin birinci tercihidir. Kavitasyon yönteminde kesinlikle deri altına herhangi bir müdahalede bulunulmaz. Kavitasyon seansları sonrası kişi anında günlük hayatına geri dönebilir.

Kavitasyon neredeyse 7 senedir uygulanan bir zayıflama yöntemidir. Kavitasyon cihazları ise CE denilen kalite belgesiyle üretilen cihazlardır. Kavitasyonun insan vücuduna herhangi bir zararı yoktur. Fakat, kavitasyon seansları mutlaka doktor kontrolünde ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Diyabet, kalp-damar hastalıkları gibi sorunları olan ya da belli bir yaşın üzerindeki kişiler de kavitasyon yöntemini tercih etmemelilerdir. Bu noktalara dikkat edildikten sonra her sağlıklı birey kavitasyonla zayıflayabilir.