0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Tokat Kuaför Fırsatları

Şehir

Etiketler

Fiyat AralığıSihirli Eller: Kuaförler

Bayanların en çok zaman geçirdiği mekanlar nedir diye sorulsa kuaför kesin ilk sıralarda yer alır. Aslında kuaförler bayanlara hizmet verdiği kadar baylara da hizmet vermektedir. Ama bayanlar için her zaman kuaförün yeri ayrı olmuştur. Bir bayan kuaförünü kolay kolay değiştiremez mesela ama erkekler için bunun pek bir önemi yoktur. Bay ve bayanların kuaföre bakışı hakkında buna benzer bir kaç örnek daha verilebilinir.

Peki kuaförleri bu kadar önemli yapan nedir?

Öncellikle her insan için dış görünüş önemlidir. Kimse dış görünüşüne herhangi bir zarar gelmesini istemez. Kuaförlerin amacı da sizin dış güzelliğinizi ortaya çıkarmak sizi daha bakımlı bir hale getirmektir. Yani kuaförlerin yaptığı bir hata kötü bir görünüşe mâl olabilir. İşte bu yukarda belirtilen nedenlerden dolayı kuaförler insan hayatında önemlidir. Bir insan seçtiği yani gittiği kuaföre güvenmelidir. Kimse tam olarak güvenemediği bir kuaförden hizmet almak istemez. Bayanların gittikleri kuaförlerde fazla değişiklik yapmamalarının nedeni de budur.

Hayatımızda önemli yere sahip olan ve neredeyse her insanın gitmek zorunda olduğu bu mekanlar hizmet verdikleri müşterilerine göre farklı isimler almaktadır.

Bayan kuaförleri: Adından da anlaşılacağı gibi bu mekanlarda sadece bayanlara hizmet verilir. Verilen hizmetler bayanların ihtiyaçlarına göre değişim göstermektedir. Bu mekanlara bayanlar en çok saç kesimi, fön, saç boyama, manikür-pedikür, kaş-bıyık ve ağda gibi hizmetlerden yararlanmak amacıyla giderler. Günümüzde güzellik alanındaki teknolojik gelişmelerle beraber bu mekanlarda artık son zamanlarda çok popüler bir hale gelen brezilya fönü, lazer epilasyon gibi hizmetler de sunulmaktadır. Müşterilerinin her türlü güzellik hizmetine kolay ve çabuk ulaşmalarını sağlamak için kuaförler sürekli olarak kendilerini yenilemektedir. Mesela çoğu kuaför yazın bitimiyle beraber bronz tenlerine korumak isteyen müşteriler için özel cilt bakımları sunmaktadır. Bu mekanlarda verilen diğer bir hizmet ise makyaj hizmetleridir. Makyajdaki kalıcı makyaj, kirpik ekletme, kaş kontürü gibi uygulamalarda artık neredeyse bütün kuaförlerde yapılmaktadır.

Bay kuaförleri: Baylara hizmet sunan kuaförlerdir. Eskiden bu mekanlarda sadece saç ve sakal kesimi gibi hizmetler verilirken erkeklerin gün geçtikçe daha da bakımlı olmasının sonucunda boya, fön, manikür, pedikür, cilt bakımı gibi bir çok yeni hizmet verilmeye başlanmıştır. Baylara verilen hizmetlerde bayanlarda olduğu müşterinin ihtiyaçlarına ve yeni çıkan ürün uygulamalara göre sürekli bir değişim, yenilenme göstermektedir.

Unisex kuaförler: Günümüzde bay ve bayan kuaförleri arasındaki hizmet farklılıklarının gittikçe azalmasının bir sonucu olarak bay ve bayanlara aynı yerde hizmet sunan bu mekanlar açılmaya başlamıştır. Bu kuaförler özellikle gelin ve damat hazırlıklarında sıkça tercih edilmektedir.

Çocuk kuaförleri: Bu mekanlarda sadece çocuklara hizmet verilmektedir. Müşterileri çocuklar olduğu için bu mekanların konseptleride ona göredir. Oyuncaklarla dolu masalar, araba şeklinde sandalyelerle çocuklara kesim yapılırken eğlenceli vakit geçirme olanağı tanınır. Bu mekanları tercih eden anne ve babalar, diğer kuaförlerde çocuklarının saçlarını kestirmeye ikna etmekte zorlandıklarını ama bu kuaförlerde çok kolay bir şekilde çocuklarının saçlarını kestirdiklerini belirterek memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Her kuaförde ortak olarak en önemli nokta; temizliktir. Kimse hijyen konusunda eksik olan bir kuaförden hizmet almak istemez. Bu nedenle kuaförler temizlik konusuna çok dikkat etmelidirler. Müşterilerde hijyen açısından manikür-pedikür gibi hizmetlerin kendilerine ait malzemeleriyle yapılmasını istemelidirler.