0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Ağva Fırsatları

Şehir

Bölge

Etiketler

Fiyat AralığıAğva

Haftasonu tatilcileri için ideal bir tatil beldesi olan Ağva, şehrin gürültü ve kalabalığından kurtulmak isteyenler için vazgeçilmez bir adres.


Bir yanında Yeşilçay, diğer tarafta Göksu dereleri ile çevrili, zümrüt yeşilinin göz alıcılığıyla sizleri huzura davet ediyor.

 

İsminden de anlaşılacağı gibi  ‘iki dere arasına kurulmuş köy’ anlamına gelen Ağva, özellikle haftasonu kaçamakları için ideal bir turizm cenneti. Nehir boyunca ilerledikçe bir çok konaklama tesisi ve restaurantların sizleri Ağva’nın arka bahçesinde en güzel şekilde ağırlıyacaklarına emin olabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzak, doğayla baş başa huzurlu bir tatil için doğru yerdesiniz.

 

Yılın her mevsimi size güzellikler katacak olan bu bölgeyi yazın tercih edenler çok şanslı. Bölgede yerleşimin genelde iç kısımlarda toplanması ve çamlıkların arkasında oluşması nedeni ile deniz kirliliği yaşanmıyor. Karadeniz kıyısında 3 km. uzunluğundaki bu kumsalda dikkat edilmesi gereken tek şey, dalgalar. Ağva, muhteşem doğası, denizi ve altın rengi kumsalları ile yazları serinlemek isteyip, şehirden çok uzaklaşmak istemeyenler içinde İstanbula sadece 97 km uzaklıkta. Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl bölgenin mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerden birkaçı.  Kliplerde çokça yer alan Gelin Kayası, beyaz olması ve duvaklı bir geline benzemesi nedeniyle bu adı almıştır.

 

Eşsiz tabiatıyla ziyaretçilerine kucak açan Ağva, her mevsim dere kıyısında kano ve deniz bisikleti gibi su sporları yapabileceğiniz, doğası gereği trekking ve avcılık sporlarına da uygun bir bölgedir. Dinlenmek ve doğayla içiçe bir ortamda huzurlu bir tatil arayışında olanların yapacağı en etkili iş ise Ağva’da hamaklara, minderlere ya da çimenlere uzanıp doğanın sesine kulak vermektir.

 

Doğal ürünler almak isteyenler için Ağva’da her Cuma pazar kuruluyor. Şehirde arayıp da bulamadığınız yöre insanının kendi yetiştirdiği doğal, hormonsuz ve sağlıklı ürünleri bulabilirsiniz.

 

Ağva eşsiz doğası ile fotoğrafçılık ile ilgilenen herkese mükemmel kareler sunuyor. Ağva’ya vardığınızda yanınızda fotoğraf makineniz yok ise çok üzülebilirsiniz.