0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Kartepe Fırsatları

Şehir

Bölge

Etiketler

Fiyat AralığıKartepe

Kartepe son zamanlarda özellikle kayak merkezi ile adını duyurmuş ancak yılın dört mevsimi de ziyaretçilerine doğal güzellikler ve birçok aktivite sunan, Kocaeli'ne bağlı bir ilçedir.


Her mevsim farklı güzellikler sunan Kartepe'de Aralık ortası gibi kayak sezonu başlar ve Mart ortası gibi sezona veda edilir.

 

İlkbaharda Kartepe’de yürüyüş yapmanın tadına doyamayacaksınız. Doğanın size sunduğu çiçeklerle gözleriniz bayram edecek. Trekking için en ideal zamanlar ilkbahar aylarıdır. Yaz aylarında ise sevdiklerinizle piknik yapabilir ve kamp alanlarında çadır kurabilirsiniz.

 

En yüksek noktası 1699 metreyi bulan Kartepe, sık yağış alan bir bölge olduğu için yeşilin her tonunu içinde barındırır.  Bu nedenle doğa fotoğrafçıları içinde cazip bir bölge haline gelmiştir.

 

Trekking için ideal bir yer olan Kartepe'ye çıkmadan önce yanınızda mutlaka sizi soğuktan koruyacak giysiler bulundurun. Aşağıda yaz yaşarken Kartepe'ye doğru tırmandıkça havanın gösterdiği değişkenliğe inanamayacaksınız. Başlangıç noktası olarak Kuzuyayla piknik alanlarını başlangıç noktası alırsanız, Geyik Alanı'na doğru çıkan yolda rahatlıkla yürüyüş yapabilirsiniz. Zirveye ulaştığınızda hava açıksa Sapanca gölü ve İzmit Körfezi manzaralarını seyderebilirsiniz.

 

Kartepe dere yataklarının yoğunluğu nedeni ile alabalıklarında yaşam alanı haline gelmiştir. Kartepe'ye çıkmadan önce Maşukiye'de mola verip buradaki restaurantlarda kiremitte alabalık ve mantar yemeyi ihmal etmeyin.

 

Kayak severler için Kartepe'de pistlerin olduğu alana çıkarken yol üzerinde ve kayak pistlerinin olduğu alanda kayak malzemeleri satan ve kiralayan mağazaraları bulabilirsiniz. Daha önce kayak yapmayanlar içinde kayak eğitimi alabilecekleri eğitmenleri alanda bulmaları mümkündür.

 

Toplam 14 pist bulunan bu bölgede ayrıca yeni başlayanlar içinde en ideali otel pistidir.

 

İstanbul'a yakın olması nedeniyle günübirlik turlar ile bu bölgeye gelip, Maşukiye ve Sapanca'yı da gezebilirsiniz.

 

Kartepe'de konaklamak isteyenler için tek bir tesis bulunmakta ve haftasonu gerek günübirlik gerekse konaklamak için gelen ziyaretçiler nedeni ile yoğun bir kalabalık oluşmaktadır, sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız haftaiçi bir gün tercih etmenizde fayda var.