0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Maşukiye Fırsatları

Şehir

Bölge

Etiketler

Fiyat AralığıMaşukiye

Sapanca gölüne ve Kartepe'ye yakınlığı nedeni ile her mevsimi ayrı güzel olan bu belde, doğa severler için ideal bir gezi alanıdır.

 

İstanbulun karmaşından uzaklaşmak ama yolda vakit kaybetmek istemeyenler için Maşukiye'de harika bir doğa sizleri bekliyor. İstanbul'dan yola çıktığınızda 1-2 saat içinde Maşukiye'ye varmış olacaksınız.

 

Aileniz yada arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz piknik alanları, restaurantlar ve alabalık çiftlikleri bulabilirsiniz.

 

Sabah erken saatlerde Maşukiye'de olursanız, mükemmel doğası eşliğinde ister piknik alanlarında kendiniz kahvaltı yapabilir yada Maşukiye'de ki restaurantlardan kızarmış köy ekmeği eşliğinde doğal ürünlerle bezenmiş serpme köy kahvaltısı alabilirsiniz.

 

Aileniz yada arkadaşlarınız ile katılabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerden biri Atv turudur. Maşukiye'de atv araçlar ile yapacağınız bu tur da size bir rehber eşlik edecek.

 

Maşukiye'de yapılabilecek diğer bir aktivite ise at binmedir. Siz at üzerinde gezintinizi yaparken kuş sesleri ve şelale sesleri size eşlik edecek.

 

Maşukiye'nin alabalık çiftlikleri de çok meşhurdur. Çok büyük tesisler değil ama kiremitte alabalık ve mantarın tadına bakmadan Maşukiye'den dönmeyin.


Bu bölge, Sapanca ve Kartepe’ye çok yakın olması nedeni ile Maşukiye’ye kadar gelip Sapanca gölünü ve Kartepe’ yi görmeden dönmek olmaz. Maşukiye turunuzu bitirdikden sonra Sapanca gölü kenarındaki cafe ve restaurantlarda dinlenebilir, deniz bisikleti kiralayıp gölde gezinti yapabilirsiniz yada Kartepe' ye doğru yürüyüşe çıkıp temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.