0 (850) 333 03 23
info@firsatbufirsat.com

Uludağ Fırsatları

Şehir

Bölge

Etiketler

Fiyat AralığıUludağ

Ülkemizin en gözde kış sporları merkezi Uludağ, Bursa'nın tepesinde 2543 metrede konumlanmıştır.

 

Milli park statüsü almış olan Uludağ, her mevsim ziyaretçilerine günübirlik gezi yada tesis alternatifleri ile konaklama imkanı sunar.

 

Kayak severler için sezon Aralık ayında başlıyor ve Nisan ayına kadar devam ediyor. Yüksek kar kalitesi nedeni ile kayak severler için elverişli sahalar ve kış sporları için pistler bulabileceğiniz Uludağ, kayakseverlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

 

İlkbaharda yeşile bürünmüş ormanlar, sonbaharda kahverenginin her tonunu görebileceğiniz eşsiz renkler sergiliyor. Uludağ'a sadece kayak yapmak için değil, kış dönemi haricinde piknik yapmak, kamp kurmak ve trekking yapmak için gidebilirsiniz.

 

Uludağ bugünkü ismini 1920'li yıllarda almıştır. Antik çağda Olympos Misios adıyla anılan dağ, insanları yüksek yerlerden izleyen efsanevi tanrıların yaşadığı yer olarak anılmış ve Bizans devrinde keşişlerin barındığı bir yer olarak dağa “Keşiş Dağı” denilmiştir.

 

Uludağ, kayak yapmak için çıkan ziyaretçilere 10 ayrı pist imkanı sunuyor. Kayak malzemeleri ve kayak kıyafetlerini oteller bölgesinde bulunan mağazalardan satın alabilir yada kiralayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için eğitmenler tarafından verilen kayak eğitimlerine katılabilirsiniz. Kış sporları yapmak isteyenler için kar motorları, atv, kızak gibi araçlarla kar gezileri yapabilirsiniz.  Yürüyüş yapmak isteyenler için en ideal alan, oteller bölgesindeki 3 km lik gezi parkurudur. Bu alanda uzun yürüyüşler yapıp temiz havanın tadını çıkabilirsiniz.

 

Uludağ'da farklı noktalara çıkan telesiyejlere binip fotoğraf çekebilir ve manzarann tadını çıkabilirsiniz. Telesiyejlerle farklı noktalara ulaşınca buralarda bulunan cafe ve restaurantlarda dinlenebilirsiniz.

 

Uludağ'ın en tercih edilen ve dağın yöresel yemekleri olarak anılan yiyecekler et ızgara çeşitleri ve çok rağbet gören sucuk ekmek ve sıcak şarap oluyor.


Uludağın gece aktiviteleri de en keyifli kısımlarından biridir.  Akşam yemeği sonrası havanın kararmasıyla gece hayatı başlıyor. Canlı müzik yapan mekanlar dolmaya başladıkça gecenin ilerleyen saatlerinde Uludağ eğlence kasabasına dönüşüyor.