Shift Travel'dan Konya ve Akşehir'in Mistik Havasını Soluyacağınız, 1 Gece 2 Gün Yarım Pansiyon Konaklamalı, Konya-Mevlana Şeb-i Arus Turu 259 TL!

Fırsat Numarası: 14276

Araç Hereket Yerleri:

Cuma akşam hareket
21:30 İncirli Alfemo (Eski Boyner Mağazası Önü)
22:00 Elmadağ Shift Travel Önü (Hilton Oteli Karşısı)
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı (Garanti Bankası Önü)

1. Gün / İstanbul - Konya

Belirlenen yer ve saatlerde hareket ile Bolu - Ankara üzerinden Konya'ya hareket.

2. Gün / Hz. Mevlana - Şems-i Tebrizi - Karatay - Meram Bağları - Şeb-i Arus Töreni

Sabah saat 08:00 civarı Konya'ya varış. Sabah kahvaltısı için serbest vakit (ekstra) sonrası Hazreti Mevlana'nın "Gel, Gel, Ne olursan Ol Gel!" çağrısına uyarak geldiğimiz Konya şehrini gezmeye başlıyoruz. İlk olarak, Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana'nın Sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesi'ni geziyoruz. Ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled'in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, El yazmaları, Sakal-ı Şerif, Kutsal Emanetler, Tasavvufi Çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları,  Aşevi ve Derviş evini görüyoruz. Ardından Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı ve Şerafettin Caminin yanından Şems-i Tebriz i Türbesi ve Camiini geziyoruz. Konya'nın ünlü mutfağının tadına bakmak için otantik restoranımızda alacağımız öğlen yemeği (ekstra) sonrasında Selçuklu Sultanı II. İzzettin Keykavus  zamanında Mimar Emir Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan günümüzde Karatay Cini eserleri Müzesi olan Karatay Medresesi'ni geziyoruz. 1264 yılında, II. Izzeddin Keykavus devrinde vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, Hadis ilmi öğretilmek üzere inşa ettirilmiş İnce Minare Müzesi (Darü-l Hadis) ve şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu şehrin simgelerinden birisi olan Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayı (Selçuklu köşkü) kalıntısı gezileri yapıyoruz. Ardından Mevlana'nın sık sık gittiği ve Konya'nın ünü dünyaya yayılmış mesire yeri olan Meram Bağları gezisini yapıp  otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası  Sema Töreni için Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Her bölümünün bir anlamı olan ve toplam 7 bölümden oluşan Sema Töreni'ni izliyor ve sema hakkında bilgi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün / Akşehir - Nasrettin Hoca Türbesi - Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Akşehir'e doğru yola çıkıyoruz. Kıvrak zekâsı, hazır cevaplılığı ile ünlü Nasrettin Hoca'nın Türbesini, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesini ve Garp Cephesi Müzesi gezilerimizi yaparak Afyon - Kütahya - Bilecik - Adapazarı üzerinden İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşıp hareket noktalarımızda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama (iki - üç kişilik odada kişi başı)
Turizm araçları ile ulaşım 
Çevre gezileri 
Otobüs içi ikramları 
Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı 
Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği 
1618 no'lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

İlk gün sabah kahvaltısı
Tüm öğlen yemekleri 
Tüm yemeklerde alınan içecekler 
Tüm özel harcamalar 
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar 
Müze ören yeri girişleri

Diğer Detaylar:

Kayıttan sonra mail adresinize gönderilecek rezervasyon formlarının imzalayıp acentaya ulaştırılması gerekmektedir. İmzalı olarak geri dönüş yapılmayan kayıtlar geçerli olmayacaktır. Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde acente, konaklamalı turlarda 3 gün önce, günübirlik turlarda 2 gün önceden haber vermek kaydı ile turu iptal etme hakkına sahiptir.
Acente rehberi içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergâhında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden dolayı oluşabilecek değişiklik, aksaklık, iptal gibi durumlardan Shift Travel sorumlu değildir. Gezi paket programdır. Gezide kişisel sebeplerden dolayı kullanılmayan hizmetler için iade talep edilemez.
Misafirlerin bu şartları kabul ederek fırsat kodunu satın alması gerekmektedir. Aksi takdirde kesinlikle iptal ve iade yapılmayacaktır.

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 518.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 259.00 TL
259.00 TL
259.00 TL
GERÇEK FİYAT 518.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 259.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 20 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (14276) vermeyi unutmayınız.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 12 Aralık 2014
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
 • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Fırsat satın alındığından itibaren en geç 7 gün içerisinde rezervasyon zorunludur. 
 • Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin 14 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirilmesi ve acentenin onayının alınması gerekmektedir. Aksi takdirde fırsat kodları kullanılmış sayılacaktır.
 • Ek Hizmet Bedeli: Rehberlik Hizmetleri + Şeb-i Aruz Törenleri Sema Gösteri bilet ve acenta hizmet bedeli olarak kişi başı 90 TL acentaya kayıt sırasında ödenecektir.

 • Tek kişilik konaklama yapacak olan misafirlerin acentaya 120 TL ekstra ücret ödemesi gerekmektedir.
 • 0-2 yaş çocuklar otobüste koltuk almadıkları takdirde ücretsizdir. 2-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 175 TL'nin acentaya ödenmesi gerekmektedir. Otelde yatak garantisi verilmez. 7-12 Yaş çocuklar için tur ücreti iki yetişkin yanında konaklamak şartı ile 199 TL'dir. 7-12 yaş grubu çocuklar 90 TL ek hizmet bedeli öder. Çocuk ücretleri kayıt sırasında acentaya ödenir.

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentada saklıdır.