Bu Fırsat Kaçtı :(

Barisus Travel'dan 2 Gece 3 Gün Konaklamalı Konya Şeb-i Arus Turu Sadece 190 TL!

Fırsat Numarası: 13991

1. Gün (İstanbul - Konya)

21:30 İncirli Ömür plaza önü - 22:00 Beşiktaş Yıldız Cami Önü - 22:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 23:15 Kartal Köprüsü - 23:30 Çayırova Mc'donalds önü - 00:15 İzmit Halkevi durağından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra İzmit - Ankara - Yol güzergâhını takip ederek Heytatil.com araç içi ikramları ile Konya'ya hareket edeceğiz. Normal hava ve yol koşullarında toplam 9 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında rehberimizin keyifli anlatımları, transfermenimizin güleryüzlü ve sınırsız servis anlayışı ve kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. 

2. Gün (Konya - Mevlana Türbesi - Karatay - Alaaddin Tepesi - Şems-i Tebrizi - Meram - Sema Töreni)

Sevgili Misafirlerimiz sabah 08:30 civarlarında Konya'ya varış. Konya Şehir Merkezinde vericeğimiz kahvaltı molası (eks) ardından (Otel Müsait olduğu takdirde ilk olarak otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molası verip gezimize başlıyoruz.) gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel" sözü ile tüm Dünya'ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı'na açılan Hâmûsân (Susmuslar) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana'nın "duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme" diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz.Buradaki Gezimiz sonrası, Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından, Sema Töreni izlemek üzere Konya kapalı spor alanına hareket ediyor ve Sema Törenini izliyoruz. Sema Töreni sonrasında gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955'den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663'de yaptırılan İnce Minare Medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Günümüzü burada bitirerek otelimize varış,akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün (Nasrettin Hoca - Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi - Akşehir - İstanbul) 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Akşehir'e doğru yola çıkıyoruz. Akşehir'e vardığımızda Fıkraları ve hayatı ile tüm Dünya'da sevilen ve benimsenen hazır cevaplılığı ile ünlü ve birçoğumuzun hikâyelerini dinleyerek büyüdüğümüz Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret edip buradaki gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi'ni , ziyaret edip, Afyon - Kütahya - Bilecik - Adapazarı üzerinden İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul'a varıyoruz ve bir dahaki Heytatil.com turlarında görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
1 Sabah kahvaltısı

1 Akşam yemeği
Lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri
Yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ören Yeri Girişleri

Sema Gösterisi

Ek Hizmetler

Ek Hizmetler, Tüm Müze ve Ören Yeri Girişleri ve Sema Gösterisi biletleri için 90 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 60 TL ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. (Bu Turumuzda Müze Kartı Verilmez)

Önemli Bilgiler

17 Yaş altı 65 Yaş ve üstü TC Vatandaşı, Basın Kartı, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanları ile Müze Kartı olan konuklarımıza rezervasyon esnasında indirim uygulanır. İndirimden yararlanan misafirlerimiz tur esnasında kimlik ibraz etmekle yükümlüdür. Etmedikleri takdirde aradaki farkı ödemekle yükümlüdür. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.) Turumuzun toplam süresi 2 gece 3 gün, otel konaklaması 1 gece 2 gündür. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilmez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Misafirlerimizin otobüslü ve trenli turlarda 30 dakika, uçaklı turlarda ise 75 dakika önce kalkış noktasında bulunmaları gerekir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez. Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir. Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden acentemiz sorumlu tutulamaz. Acentemiz konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki otellerle değiştirebilir. Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Acentemiz misafirlerine öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir. Uygulanacak programın son hali tur başlangıcında tüm misafirlerimize verilir. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02 - 06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

 

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 299.00 TL
İNDİRİM %37
KAZANCINIZ 109.00 TL
190.00 TL
190.00 TL
GERÇEK FİYAT 299.00 TL
İNDİRİM %37
KAZANCINIZ 109.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 167 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (13991) vermeyi unutmayınız.
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (13991) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 12 Aralık 2014
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde, acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.
  • Turlar 5 Aralık ve 12 Aralık tarihlerinde yapılacaktır.