Tarihi Şifa Baharatçısı, Beyoğlu'yu takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

5 Ayda 36 Kilo Verdiren 9 Hayat Çayı 49.90 TL Yerine Sadece 16.90 TL!

Fırsat Numarası: 7429

Ürün Bilgileri

Alc fit formcinnema hızlı zayıflamak isteyenlerin yeni tercihi olacak. Cinnema barut ağacı kandaki şekeri abzorve ederek yağa dönüşmesini engelleyici etkisi ile zayıflamayı kolaylaştırıyor.Gymnema gurmarbitkisi ender yetişen bir bitki türüdür ve sayısız faydası bulunmaktadır. En önemli faydası güçlü yağ yakıcı olmasıdır ki zayıflamak isteyenlerin yepyeni bir tercihi olacaktır.

 

Barut Ağacı: Barut Ağacı (Rhamnus frangula): 5 metreye kadar boylanabilen, siyah renkli meyveleri olan bir ağaçtır. Erkek Akdiken olarak da bilinir. İçerisinde tanen, acı madde, şekerler, saponin, frangulin gibi maddeler bulunur.

 

Barut Ağacı Kabuğunun Faydaları ve Etkileri: İdrar söktürücü etkisi ile kabızlığa karşı etkili bir müshildir. Spazm çözücüdür. Sarılık, siroz gibi karaciğer hastalıklarında faydalıdır. Dolaşım bozukluğu, gut, hemoroit şikâyetlerine karşı da etkilidir.

 

Gymnema: Cinnemea Gurmar (Gymnema sylvestre) orta ve güney Hindistan' ın tropik ormanlarında yetişen bir orman sarmaşığıdır. Yaprakları çiğnendiğinde, ağızda belirli bir süre için şeker tadının alınmasını engeller. Zaten bu yüzden; bitkinin Hintçe ismi olan Gurmar' ın, 'Şeker Yok Edici' anlamına gelmesi rastlantı değildir. Geleneksel olarak yaklaşık 2000 yıldır Hindistan ve güney Asya' da Tip1 ve Tip2 diyabet (şeker hastalığı) için doğal bir terapi olarak kullanılan bir bitkidir. Yaprakları yine aynı ülkede bazı mide rahatsızlıkları, kabızlık, ödem ve karaciğer rahatsızlıkları için de kullanılmaktadır. Gurmar, insülin salgısını artırıcı, şeker emilimini ve şekerin yağa dönüşüm sürecini de yavaşlatıcı özellikte bir bitkidir. Günlük beslenmemizde şekerden tamamen kaçınmak hemen hemen imkansızdır. Şeker (glükoz), yediğimiz veya içtiğimiz gıdalarda ister açıkça isterse gizli olsun, vücudumuzun ihtiyacından fazlası, karaciğer ve kaslarda direkt olarak, yağ dokusunda ise yağa dönüşerek depolanacaktır. İşte Gurmar size bu noktada dengeleyici bir yardımda bulunabilir.

 

Mate: Mate, Güney Amerika'da yetişen “Ilex Paraguayensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. Mate Son yıllardaki popüler ismi ise ‘yağ yakıcı çay‘. Olarak bilinir. Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değildir. Her yaştan grubu tarafından kullanılabilir. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecektir. Yağ yakımını artırıcı, metabolizmayı hızlandırıcı ve enerji verici etkileriyle kilo vermek isteyenler için mükemmel bir yardımcı. Dr, Torben Anderson‘un 2004 yılında Danimarka‘da Charlottenlund Medical Centre‘de 44 sağlıklı şişman insan üzerinde yaptığı deneysel çalışmada, 45 gün boyunca mate yaprağı çayı ve ekstresi kullanan grup ortalama 5 kg kaybetmiş, kontrol grubunda ise kilo kaybı olmamış.

 

Bilya Kekik: Dünyada birçok Kekik türü bulunmaktadır. Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde yetişen ve ticareti yapılanların başlıcaları Origanum vulgare, Origanum onites (Origanum smyrnaeum olarak da bilinir), Origanum syriacum gibi kekik türleridir.Kekik, Gıda, Kozmetik, İlaç sektorlerinde kullanılan çok amaçlı bir üründür.Başlıca et yemekleri, sebze yemekleri, çeşitli sos ve salatalarda, peynirlerde ve sosis üretiminde, sindirim sistemi ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında, hazımsızlık ve öksürüğe karşı kullanılmaktadır. Antiseptik, yatıştırıcı, gaz söktürücü, balgam söktürücü, kramp çözücü özellikleri vardır. Kozmetikte, alkollü ve alkolsüz içeceklerde kullanılır. Gıdalarda bozulmaya ve gıda zehirlenmelerine yol açan bakteriler üzerindeki anti bakteriyel etkileri nedeniyle son yıllarda fazlaca aranan bir baharat bitkisidir.

 

Çoban Çökerten: Çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Protein yüzdesi yaklaşık %10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere on dört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir.Çoban Çökerten Kullanım amacı yakın zamanlarda fitness, zindelik ve canlılık artıcı özellikleri sporcu, atlet ve vücut yapıcıların dikkatlerine sunulmuştur.

 

Yeşilçay: Camellia sinensis yapraklarından üretilir. Siyah çay ile aynı bitkiden üretilir fakat gördüğü işlem çok farklıdır. Yeşil çay içindeki kateşin maddesi, yeşil çay çok işlem görmediği için kaybolmaz bu madde özellikle polifenolle birlikte çok etkilidir. Yeşil çay yaklaşık 5000 yıldır Çin'de, Japonya'da ve Hindistan'da tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Yeşil çay içeriğindeki maddeler sayesinde kan akışınız hızlanır, kalori yakma işlemleri vücudunuzda daha çok yer bulur, ve her bir yudum bu işlemleri hızlandırır. Bu sihirli içeceği hayatınıza sokun, farkı göreceksiniz.

 

Funda Yaprağı: Halk arasında süpürge otu olarak da bilinen funda bitkisinin pek çok faydasının olduğu uzmanlar tarafından da teyit edildi. Bitki çayı şeklinde hazırlanarak da tüketilebilen funda bitkisinin faydalarından bazıları şu şekilde sıralanabilir.

Funda Bitkisinin Yararları: Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdırBöbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.Nikris hastalığına karşı faydalıdır.Anne sütünü artırıcı özelliğe sahiptir.Funda bitkisiyle hazırlanan funda lapası ağrıları keser.Zeytinyağı ile hazırlanan funda merhemi, çıban ve egzamaya karşı faydalıdır.İdrar söktürücü ve iltihap giderici özellikleri vardır.İshali keser.Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihabı, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkilidir.

 

Biberiye: Biberiye Çayının Faydaları; Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle çok iyi yağ yakıcı olarak bilinen bitkidir. Kan dolaşımı hastalıklarına iyi gelir. Mide de barsak kanalı bezlerini daha fazla çalışması için uyararak bu bölgede oluşan krampları çözer. Dolayısıyla sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı çok faydalıdır.

 

Sinirli Ot: Sinirliot kır yollarında, çimenli tarla kıyılarında, nemli arazilerde, bahçe ve parkların çimleri arasında, pratik olarak dünyanın her bölgesinde yetişir. Müsilaj, acı maddeler, flavonlar, silisik asit ve aucubin glikoziti başlıca etken maddeleridir. Bitkinin antibiyotik etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sinirliot genellikle solunum organları hastalıklarında kullanılmaktadır. Özellikle, balgamlanma, öksürük, boğmaca, akciğer astımı ve kanı temizlemeye çok faydalıdır.

 

İçindekiler:

Mate, Funda Yaprağı, Biberiye , Beyaz bilye kekik, sinirli ot, cinnema, barut ağacı kabuğu, yeşil çay

 

Kullanımı:

Günde 3 defa öğünlerden 30 dk önce , 1 Fincan Kaynamış Suya 1 Tatlı Kaşığı Çayı Atılarak 8 dk. demleyerek tüketiniz.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 49.90 TL
İNDİRİM %67
KAZANCINIZ 33.00 TL
16.90 TL
16.90 TL
GERÇEK FİYAT 49.90 TL
İNDİRİM %67
KAZANCINIZ 33.00 TL
  • Ödemenizi yaptıktan sonra vereceğiniz adrese kargolanacaktır.
  • 16 Temmuz Perşembe gününe kadar kargoya verilir.
  • Ücretsiz Kargo
  • Tüm Türkiye'ye kargo yapılır.
  • Kargo ücreti 3.50 TL olup alıcıya aittir.
  • Birden fazla kod için tek paket olarak gönderim sağlanabilmektedir.Çoklu paket gönderimlerinde kargo ücreti, mesafe ve paketin ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir.
  • Sipariş verildikten itibaren ürününüz 7 iş günü içinde kargoya verilecektir.
  • Ürününüzün adresinize teslim edilebilmesi için üyelik esnasında sizden istenilen iletişim bilgilerinizi ilçe bilgisiyle birlikte eksiksiz olarak girmeniz gereklidir.Aksi halde kargonuzda gecikme yaşanabilir.
  • Ürünleriniz satın alım sayfasında belirttiğiniz adrese kargolanacaktır. Farklı bir adrese veya kişiye teslimatını isterseniz lütfen bize bildirin.
  • Bu fırsattan dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz.
MEKANLAR