Bu Fırsat Kaçtı :(

Antep Toz Fıstık 250 Gr

Fırsat Numarası: 74937

Ürün Bilgileri

Antep Fıstığı Tozu; adını, en çok yetiştirildiği yer olan Gaziantep ilinden alan antep fıstığı, ağacının yağlı ve ince şekildeki kabuklu yemişidir. Antep fıstığının yetiştirilmesi kolaydır çok fazla bakım istemez ancak fıstık toplamak oldukça meziyetli bir iştir. Çok eski zamanlarda antep fıstığı toplandıktan sonra, daha önceden belirlenmiş insanlara dağıtılırdı. O insanlar fıstığın, fos ile içi dolu olanı ayırdıktan sonra, antep fıstığının içleri çıkarılır kavrulacak olanlar kavrulur, geri kalan fıstık içleri ise toz haline getirilmek için kurutulduktan sonra el gücüyle havanda dövülürdü. Şimdi ise böyle değil, toplama işinden tutunda toz haline getirilmesine kadar her şey modern makinalarda yapılıyor. Antep fıstığı meyvesi fındık, badem ve yer fıstığı gibi diğer yağlı meyvelerle karşılaştırıldığında; protein içermesi bakımından %22, içinde bulunan karbonhidrat %15 ve kalori değeri açısından da 3250 kalori ile birinci sırada yer alırken, %54 yağ oranı ile fındıktan sonra, ikinci sırada yer almaktadır.

 
Bu kadar yüksek besin değerine sahip olduğu için, çerez olarak her yerde yoğun ilgi gören pahalı bir meyvedir. Antep fıstığı vücudu zinde tutarak, enerji verir. Yorgunluğun atılmasına yardımcı olur. Hafızayı ve sinir sistemini kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırır. Karaciğerin ve bağırsakların düzenli çalışması için tüketilmesi tavsiye edilir. Böbrek ağrılarını azaltır. Kalp ve damar hastalıkları riskini en aza indirir. Vücudun gelişmesinde önemli rol oynar. Özellikle çocuklar için oldukça faydalıdır. Hastalarda iyileşme sürecini hızlandırır. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü azaltır.
GERÇEK FİYAT 50.00 TL
İNDİRİM %20
KAZANCINIZ 10.00 TL
40.00 TL
İlgili Aramalar
Er Kuruyemiş'in Yorumları
 
Ürünler sağlam ve hava almayacak şekilde paketlenmişti. Ürün kalitesi ise beklediğim kadar iyi geldi. Özellikle dut kurusu çok güzeldi (genelde kupkuru olur ama buradan aldığımda sanki hafif kurumaya başlamış dut yiyor hissi vardı) Tüm ürünlerini çok beğendim ve fırsat olduğu takdirde yeniden almayı düşünüyorum. Tavsiye de ederim.
40.00 TL
GERÇEK FİYAT 50.00 TL
İNDİRİM %20
KAZANCINIZ 10.00 TL
  • Ödemenizi yaptıktan sonra vereceğiniz adrese kargolanacaktır.
  • 8 Mayıs Cumartesi gününe kadar kargoya verilir.
  • Kargo kapıda alıcı ödemelidir.
  • Bu ürün Er Kuruyemiş tarafından gönderilecektir.
  • Marka: Naturalmalatya