Kanlı Nigar'ın Acıklı, Komik, Müzikli, Danslı Serüvenleri Başlıyor! Başkent Kültür Sanat Tiyatrosu'ndan Kanlı Nigar Müzikaline Giriş Bileti 25 TL Yerine 12.50 TL!

Fırsat Numarası: 11245
Kanlı Nigar (Müzikal)

Konu

Geleneksel Türk Tiyatromuzun en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar'ın acıklı, komik, müzikli, danslı serüveni anlatılıyor. Sadık Şendil'in yazdığı 2 perdelik seyirlik bir oyun olan Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun pek çok unsurunu içerisinde barındırıp, tiyatromuzun eski ustalarına bir selam gönderiyor.

Fakir bir ailenin kızı olan Nigar zengin şımarık bir ailenin yanına hizmetçi olarak verilmiştir. Evin beyinden kedisine kadar herkes ile birçok sorun yaşayan, birçok badirelere maruz kalan Nigar, neden Kanlı Nigar olmuştur. İşin özü bu aslında… Her ne kadar her şeyi yaşamışsa da bir şekilde buna dur demenin yolunu hep arıyor ve sonunda da kendi sistemini yazıyor Nigar.

Kadının fendi erkeği yendi düşüncesinin dramatik bir işleme ile ön plana çıkartıldığı oyunda, Nigar, hayatın her yükünü en ağır şekilde taşımış olan bir kadın. Ama sonunda hayat ona taşımayı da öğretiyor.

Aksaray'da ki yangında evi yanan Nigar, Saka Abdi aracılığı ile İstanbul'un temiz bir mahallesine şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar'ın soylu bir aileden gelen namuslu dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o nice canlar yakmış nice ocaklar söndürmüş doğru basmaz çil horozun kızı cihan yandı Kanlı Nigar'dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar'ın izini bulacaktır. Bu arada Nigar'ın da Agah Efendi ile görülecek bir hesabı vardır. Agah Efendi, Nigar'ın kim olduğunu da, evinde ne işler çevirdiğini de uzun zaman bilmez. Ancak Saka Abdi'nin kuyruk acısı nedeni ile mahalleliyi ayağa kaldırması sonucunda Nigar'ın kimliği tekrar ortaya çıkar. Bu arada Nigar'ın öz kızı Bedide, Agah Efendi'nin Narçın adlı kalem Efendisi oğluna gönlünü kaptırır ki bu da öykü içinde öykü giriftliği sağlar oyuna. Aynı zamanda Nigar'ın eski müşterilerinden ve alacaklılarından mahalli tipler eve gelmeye başlarlar, yasam boyunca erkeklerden çok çekmiş olan Nigar, evine gelen adamlara çeşitli tuzaklar kurarak onları zor duruma sokar.

2.40 dakika süren Kanlı Nigar, günümüze kadar en yalın haliyle gelen nadide eserlerden biridir.

 

Yazan: Sadık Şendil

Yöneten: Abdullah Yüksekcan

Oyuncular: Abdullah Yüksekcan, Eda Koca, Burcu Yıldırım, Damla Çağlayan, Fatmana Karakulluk, Yakup Öztürk, Yusuf Gündüz, Gökhan Yasan, Efecan Fidan, Doğuş Karaca, Nilüfer Ayhan, Melisa Ercan, Cuma Öztürk, Hatice Kübra Özcan, Ömür Yüksekcan, Cansu Soysal, Ufuk Öztürk, Özge Aydoğmuş, Özkan Namalan

Süre: 160 dk.

Müzik: Cem İdiz

Müzik Danışmanı: Kemal Günüç

Dans Düzeni: Eda Koca

Dekor - Kostüm: Ahmet Yüksekcan, Selma Nazlı

Işık Tasarım: Efecan Fidan

Afiş Tasarım: Ümit Koca

Sahne Amirleri: Yusuf Gündüz, Burcu Yıldırım, Gökhan Yasan, Kübra Özcan

Dekor-Aksesuar Sorumluları: Damla Çağlayan, Melisa Ercan
Sahnelenme Hakkı Sadık Şendil temsilcisi ONK Ajans tarafından alınmıştır.

 

Hüsnü Şenlendirici'ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Diğer Önemli Bilgiler

Etkinlik için satın alınan kodların iadesi mümkün değildir.

Etkinlik biletlerinin iptali mümkün değildir. (Rezervasyon gereklidir.)  

Alınan kodlar oyun günü saat 17:00 - 17:55 arası gişeden bilete çevirilebilir''.

 

GERÇEK FİYAT 25.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 12.5 TL
12.50 TL
12.50 TL
GERÇEK FİYAT 25.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 12.5 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 155 kişi satın aldı!
 • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
 • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 20 Nisan 2014
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Rezervasyonunuzu 0543 287 50 14 -0554 304 83 35 - 0543 282 50 14 - 0312 230 44 49 no'lu telefonlardan yaptırabilirsiniz.
 • baskentkultursanat@hotmail.com adresine referans - kupon numaraları ile bereber isim - soyisim, bilet alınan site ve koltuk sayısını belirterekte rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.
 • Fırsat Bu Fırsat'tan kod alan izleyiciler rezervasyon numaralarını arayarak rezervasyonlarını yaptıracaklar sonrasında ise oyun günü oyun saatinden önce 17:00-17:55 arası kupon numaraları ile birlikte biletlerini gişeden temin edebileceklerdir. Kupon numaraları çıktıları ile gelmeleri ve oyun günü biletlerini almadan önce gişeye teslim etmeleri zorunludur.
 • Oyun Yeri: Devlet Tiyatroları Altındağ Sahnesi (Babür Cad. No: 40 Altındağ)
 • Not: Kızılay-Sıhhiye-Ulus-Dışkapı istikametleri üzerinden bineceğiniz 301-302-304-305-311 numaralı örnek otobüsleri sahnenin önüne kadar gelmektedir)