0 (850) 333 03 23

Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi

Fırsat Numarası: 1099429
Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda Hamam Kullanımı, Kese, Köpük Masajı ve Kişiye Özel Kese Hediyesi

New York Times tarafından ölmeden önce görmeniz gereken 1000 mekandan biri seçilen 300 yıllık tarihi ve dillere destan olmuş atmosferi ile Cağaloğlu Hamam'ı size özel paketler sunuyor!

 

Sağlık & sıhhat, keyif ve rahatlık sizleri bekliyor...

Osmanlı'dan günümüze kalan, Tarihi Cağaloğlu Hamamı'nda;
 hamam kullanımı, kese köpük masajı ve bunların yanı sıra kişiye özel kese hediyesi keyfinize keyif katacak! 

Yılların tecrübesi ile harmanlanmış ellerde, sultanlara layık bir şekilde hamam ve masaj keyfini yaşamanın yanı sıra, bu keyfin ardından gelen bir ritüel olan 300 yıllık büyüleyici bir atmosfere sahip Cağaloğlu Hamam'ı kafeteryasında tazelenmek de cabası...

Fırsata Neler Dahil?

Kese Köpük Masajı
Hamam
+
1 Adet Çay veya Kahve İkramı

Keselenmenin Faydaları

 • Kendinizi temizlenmiş ve dinginleşmiş hissetmenizi sağlar.
 • Akne oluşumunu engeller.
 • Cilt altında kan dolaşımını hızlandırır.
 • Cilt yenilenmesini hızlandırır.
 • Ölü derilerden arınmanızı sağlar.
 • Selülitleri gidermenize yardımcı olur.

Hamamın Faydaları

 • Stresinizi alır ve bedeniniz gibi zihninizi de arındırır.
 • Lenf sisteminize iyi gelerek lenflerinizin temizlenmesini sağlar.
 • Kas ağrıları ve krampları için en iyi çözümdür. Özellikle spor yapan kişilerin eklem ve kas ağrılarını doğal yoldan hafifletir.
 • Kalp atımı ve metabolizma hızını arttırır. Bu nedenle kalp hastalarının hamam gitmesi önerilmez.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Enfeksiyon hastalıklarında ve kanser türevlerinde sıcak buhar tedavisi kullanılmaktadır. Hamam bu tarz rahatsızlıkları olan hastalara önerilmektedir.

Tarihi Cağaloğlu Hamamı

Hamam, Yerebatan Sarnıcı yakınında bulunmaktadır. 1741 yılında, dönemin padişahı I. Mahmut’un Ayasofya Külliyesindeki kütüphanesine ve Aya Sofya Camiine gelir sağlamak için yaptırılmıştır. Hamamın planını Hassa Mimarı Süleyman Ağa çizmiş ve hamam, Abdullah Ağa tarafından bina edilmiştir. Cağaloğlu Hamamı’ndan önce aynı yerde Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın bir sarayı vardı. Bu yapı 1740 senesinde yandı ve arsasında Cağaloğlu Hamamı’nın yapımına başlandı. Kadınlar ve erkekler için ayrı bölümleri olan çifte hamamın, kadınlar çıkışı hamam sokağına, erkekler çıkışı caddeye bakar. Eserin mimari yapısında Barok üslubu ve klasik Osmanlı mimarisinde olmayan yenilikler göze çarpmakta ve Osmanlı Dönemi’nde inşa ettirilen son büyük hamam olma özelliğini de taşımaktadır. Cağaloğlu Hamamı’nın camekânını geniş bir kubbe örter. Camekanın çevresinde konsollar üzerine bina edilmiş soyunma odaları bulunur. Hamamın orta yerinde; tek parçalık mermerden, geniş bir havuz vardır ve havuzun orta yerinde üç katlı enfes bir fıskiye yer almaktadır. Hamamın ılıklığındaki dört mermer ayak üzerine oturtulmuş geniş kubbe ve yedi beşik kubbe, (seven cradle-shaped domes) yapının çatısını oluşturmakta ve buradan hamamın hararesine geçilmektedir. Harare; işlemeli sekiz mermer sütun üzerine oturtulmuş geniş ve heybetiyle göz kamaştıran bir kubbeyle örtülüdür. Üç yüz yıldır ayakta duran Cağaloğlu Hamamı, günümüzde halen faaliyet göstermekte olup, çoğunluğu yurt dışından olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye hizmet vermektedir.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 230.00 TL
İNDİRİM %56
KAZANCINIZ 131.00 TL
99.00 TL

Cağaloğlu Hamamı'nın Yorumları

 
Tarihi açısından merak edip gittiğim bir mekan ve çok beğendim. Herşeyiyle profosyonelce bir işletme anlayışı var. Herşey çok güzeldi teşekkürler.
 
Eskiden alışılagelmiş olan ve insanları bahşiş için zorlayan, bahşişi almak için kapıda nöbet tutan, vermediğinizde sülalenize rahmet okuyan ,masaj diye kişilerin kemiklerini kıran o kesecilerden tamamen kurtulmuş bir mekan..

Gönül rahatlığı ile gidip huzur içinde dinlene bilirsiniz...

TİME dergisinin dediği gibi ölmeden önce görülmesi geren 100 yerden biri....

 
Hemen hemen her ay gidiyorum. İşletmecisi değişmiş daha da güzel olmuş. Özellikle Figen Hanım çok ilgilendi gayet memnun kaldık.
 
Tamamıyla harika bir deneyimdi
karsılamadan başlayarak hamamın konsepti tertemiz oluşu, personelin kibarlığı ve ilgisi
kese köpük masaj her şeyi harikaydı... kesinlikle tavsiye ederim
 
harika bir ortamda tarihsel dokuyla beraber muthis bir kese köpük masaji, herkese tavsiye ederim
99.00 TL SATIN AL
GERÇEK FİYAT 230.00 TL
İNDİRİM %56
KAZANCINIZ 131.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 6929 kişi satın aldı!
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 31 Ocak 2018
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Rezervasyon iptal ve değişikleri en az 48 saat öncesine kadar bildirilmelidir. Aksi durumda kodlar kullanılmış sayılacaktır.
 • Faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Cağaloğlu Hamamı, haftanın her günü (Pazar da dahil olmak üzere) hem erkeklere hem de kadınlar için 08:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 • Kadın - erkek bölümü ayrıdır. Aynı saatte giriş-çıkış yapılabilir.
 • Kese-köpük masajı ortalama 25 dakikadır.
 • Hamam kullanımını dilediğiniz kadar yapabilirsiniz. Hamamda kullanılan size ait özel kese gün sonunda hediye edilmektedir.
MEKANLAR

Fırsatlardan Haberdar Ol

Kaydet