Bu Fırsat Kaçtı :(

Yosun Sanat Merkezi'yi takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

Çankaya Yosun Sanat Merkezi'den 3 Aylık 2'si 1 Arada Salsa & Bachata v eya 1 Aylık Modern Dans Kursu

Fırsat Numarası: 26848
Yosun Sanat Merkezi'nde uzman eğitmen kadrosuyla verilecek olan kurslarımız 3 aylık kayıt olan öğrencilerimize göre belirlenecek olan günlerde, haftada 1 saat salsa ve 1 saat de bahcata dansı öğrenme fırsatı sizlerle!

Büyüleyici görünen o Latin danslarını sizde yapmak isterseniz dansa ömrünü vermiş ustalardan Salsa & Bachata dersleri alabilirsiniz!

Salsa & Bachata gibi sosyal Latin dansları için eğitimler Yosun Sanat Merkezi ayrıcalığı ile uygun fiyatlarla karşınızda...

Sakın kaçırmayın!

Salsa

Afrika kökenli ritimlerle, İspanyol kökenli Latin müziğinin güçlü karışımından oluşan Salsa sekiz vuruşluk müzikle yapılan bir danstır. Bir çeşit "serbest stil" dans ya da "sokak dansı" olması ve belirli bir rutine ya da standarda bağlı kalmaksızın yapılan bir dans türüdür. Salsa, bu özelliği sayesinde özgürce ve doğaçlama yapılır ve dünyada dans eden sayısının çokluğuyla orantılı stili de çok çeşitli olan danslardan biridir.

Bachata

ABD’deki Rap gibi Bachata da fakir ve dışlanmışların müziği olarak ortaya çıkmış. Dominik Cumhuriyeti’nin varoşlarında ortaya çıkan Bachata, fakir Dominiklilerin, sosyal ve ekonomik dışlanmışlığını ve terk edilmişliğini yansıtır. 1960’ların başında Bachata romantik, gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ortaya çıkmasından sonra, müzisyenlerin Bachata ritimlerini hızlandırması ve dansçıların yeni bir dans adımı geliştirmesiyle, Bachata, aynı zamanda bir dans müziği olarak da kabul edilir oldu.

Modern Dans

Modern dans 19.yüzyılın son evresinde Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkmış ancak dünya çapında başarılarını 20.yüzyılda yakalayabilmiş. Bu yeni tür, klasik dans sanatını içermeyen yeni dans tiyatrosunun tüm stillerini anlatır. Bu dansın öncülerinden biri Isadora Duncan‘dı. Isadora’nın temel düşüncesi vücut ve aklı birbirinden çözerek dansa yeni bir soluk kazandırmaktı. Basit hareketler ve ritmler tercih ediyordu ve bunları doğrudan doğadan özümsüyordu.Modern dansın Ortodoks stili 1926 yılında Martha Graham tarafından başlatılıp Dorih Humprey ile son bulmuştur. Sonrasında modern dansla klasik bale arasında çok ince bir çizgi bile kalmamış, iç içe geçmişlerdir. Graham ve Humprey gibi koreograf ve teorisyenler, dansın ana merkezine gövdeyi oturttular ve bunu da dans mekanının merkezinde olması gerektiğini ifade ederlerken özellikle zıplamadan ve parmak ucunda dans etme tekniğinden uzak durdular. Bu noktada özellikle M.Graham konusunda parantez açmak zorunluluktur çünkü bu isim modern dansla eş anlamlı olarak da kullanılmıştır. Martha ortaya koyduğu tekniğiyle dansçılara vücutlarını ifade için bir enstrüman olarak kullanmaları doğrultusunda yepyeni bir yol açmıştır. Martha Graham, modern dansın en önemli temsilcisi olarak literatürde yerini almıştır. Aaron Copland, Appalachian Spring bale müziğini (1944) Martha Graham için bestelemiştir (Ballett For Martha) Aynı zamanda, günümüzde en başarılı companylerden biri olan, modern dans adına çok büyük işler başaran Martha Graham Dance Company, bize modern dansın ne denli kuvvetli bir dans türü olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 101.00 TL
99.00 TL
99.00 TL
GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 101.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 198 kişi satın aldı!
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 30 Mayıs 2017
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
  • Rezervasyon iptal ve değişiklikleri en az 48 saat öncesine kadar bildirilmelidir. Aksi durumda kodlar kullanılmış sayılacaktır.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Ders günleri ve saatler gruplar oluşunca belirlenecektir.
MEKANLAR