Bu Fırsat Kaçtı :(

Elma, Portakal, Kivi Ve Kiraz Tohumu ( 20 Adet)

Fırsat Numarası: 43729

Ürün Bilgileri

Elma, Portakal, Kivi ve Kiraz Tohumu ( Her birinden 5 adet, Toplam 20 adet)

Bodur Meyve ağaçlarından kendi meyvenizi doğal şartlarda yetiştirebilirsiniz...

Tohum Çimlendirme Yöntemleri

1-Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz. Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp nemli bir bez veya pamuk içerisinde yerleştiriniz. Pamuk veya bezin nemli olmasına dikkat ediniz. Tohum çatlaması oluştuktan sonra çıkan çıkan filize zarar vermeden dikmek istediğiniz yere dikiniz. Periyodik olarak sulama yapabilirsiniz.

2- Tohumları çimlendirmeden önce bir müddet suda bekletiniz. Suda beklemeye aldığınız tohumları çıkarıp toprağa bırakınız(saksıda yapıyorsanız saksıyı normal toprak seviyesinin yüzde 90 kadar elenmiş tercihen kırmızı toprakla doldurunuz ve toprağın üzerine bırakınız) .Daha sonra üzerine ince bir torf atınız ve nemlendiriniz.(Tohumları hareket ettirmeden bir miktar su veriniz).

Nemlendirme işleminde sisleme yöntemini de kullanabilirsiniz. Sislendirme için evde bulunan herhangi boş bir camsil temizleyicisini iyi bir şekilde temizleyerek veya hazır fısfıs kullanabilirsiniz. Daha sonra şeffaf bir streç film ile çekiniz böylece sera etkisi yaratarak çimlendirmeyi hızlandırın.

Hergün nemini kontrol edin ve fısfısla nemlendirmeye devam edin. Bekleme süreniz tohum çeşidine göre değişecektir. Bekleme boyunca nemlendirmeye devam ediniz.

Tohumlarımız kapalı poşetlerde hava almadan gönderilmektedir...


GERÇEK FİYAT 29.90 TL
İNDİRİM %44
KAZANCINIZ 13.00 TL
16.90 TL
16.90 TL
GERÇEK FİYAT 29.90 TL
İNDİRİM %44
KAZANCINIZ 13.00 TL
  • Ödemenizi yaptıktan sonra vereceğiniz adrese kargolanacaktır.
  • 29 Şubat Cumartesi gününe kadar kargoya verilir.
  • Ücretsiz Kargo
  • Bu ürün Sole Shopping tarafından gönderilecektir.
  • Ürünü adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.