Bu Fırsat Kaçtı :(

SSC Tur'dan Erken Rezervasyon Şansı! Yeşile Doyamayacağınız 6 Gece 7 Gün Konaklamalı Karadeniz Tam Gün Batum Turu 399 TL'den Başlayan Fiyatlarla!

Fırsat Numarası: 15534

Gezmeye gelenlerin hayran kaldığı, unutamadığı deneyimleri yaşadığı büyülü yer. Bir bakarsın bulutlar örtmüş yüzünü, bir bakarsın güneş açmış huzur kaplamış günü Yemyeşil yaylalar, berrak bir gökyüzü, eşi benzeri bulunmayan büyüleyici manzaraları, enfes yöresel yemekleri ve muhteşem doğasıyla Karadeniz görülmeye değer topraklar. Bu bereketli toprakların tarihini, mitolojisini, etkileyici kültürünü SSC Tur'un Karadeniz turu ile daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.  Soğuk havasına rağmen sıcakkanlı ve güler yüzlü insanları sayesinde Karadeniz tatilinizde kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.  Dolu dolu bir programla Karadeniz yaşantısını, doğasını ve kültürünü SSC Tur ayrıcalığıyla keşfetmeye hazır mısınız?

1. Gün Gece Yolculuğu

SSC Turun konforlu araçlarıyla yolculuğumuza başlıyoruz. 

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 Bakırköy Boyner Önü

22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

23:00 Kadıköy Eski Salı Pazarı 

23:15 Kartal Yemek Center

23:30 Çayırova Mc Donalds Önü

00:15 İzmit Halk Evi Önü

04:30 Ankara Armada Önü 

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizlere ikram edeceğimiz yiyecek paketleri ve ikramlar eşliğinde Bolu- Ankara yolu üzerinden Samsun'a hareket.

2. Gün Samsun - Atatürk Onur Anıtı - Gazi Müzesi - İlk Adım anıtı - Bandırma Vapuru - Amisos amazonlar Diyarı - Ayvacık Köyü 

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun'a varıyoruz. Cumhuriyet'in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak'ın denize döküldüğü bölgede yer alan bu anlamlı şehirde; ilk olarak Samsun Belediye Parkı'nda Samsun'un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş. Kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş hissine kapılacağınız Gazi Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra, Atatürk'ün 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapur'undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı'nı ziyaret edip, 19 Mayıs 1919'da Atatürk ve 18 Silah arkadaşının İstanbul’dan Samsun'a geldikleri Cumhuriyet'in ilk adımlarının atıldığı, Bal mumu Heykellerinin bulunduğu Bandırma Vapuru'nu gezdikten sonra Efsanevi Kadın savaşçılar olarak bilinen Amazon kadınlarının köyü olan Amisos Amazonlar Diyarı'na çıkıyor ve Samsunu bütün ihtişamıyla seyrediyoruz. Bura da verilecek serbest zamanın ardından çok az kişi tarafından keşfedilmiş şu anda sadece SSC Tur aracılığıyla gezebileceğiniz yeşil ve mavinin tüm güzelliğini sergilediği muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek Ayvacık Köyü’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvacık Köyü'nde ki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından Ordu'ya yolcuğumuz başlıyor konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: 5 Yıldızlı Fatsa Yalçın Otel (Ordu)

3. Gün Boztepe - Giresun - Giresun Kalesi - Tirebolu - Çay Fabrikası - Akçaabat - Trabzon - Ayasofya Müzesi - Atatürk Köşkü - Telkari ve Kazaziye Atölyesi - Sümela Manastırı 

Kemençe İle Horon

Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikte ki Boztepe'ye çıkıp şehri kucaklıyor hissine kapılacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Ordu Merkez'den Teleferik ile (ekstra) Boztepe'ye çıkabilirler.Burada vereceğimiz çay molası ardından Giresun'a doğru yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra panoramik olarak Giresun Kalesi'ni görüp, Giresun'a has tüm dünyaca bilinen fındıklardan alabilmeniz için verilen mola ardından Keşap - Espiye yolu üzerinden Tirebolu 42 Çay Fabrikası'na varıyoruz. Çayın soframıza gelen halinin hangi aşamalardan geçtiğini canlı canlı göreceğimiz bu gezi ardından içinizi ısıtacak çaylarımızı içip, dileyen misafirlerimiz çay alışverişi yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Görele - Vakfıkebir yolundan Akçaabat'a varıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeği meşhur Akçaabat Köftesinin(ekstra) ardından Trabzon'a yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon'da ilk olarak İstanbul'dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi'ni gezdikten sonra Atatürk'ün Trabzon'a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince Atatürk'e hediye edilen ve Trabzon'a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü'nü ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Trabzon’un ünlü el işçiliği telkâri ve kazaziye atölyelerine gidip geçmişten kalan bu sanat eserlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından Maçka’ya doğru yola çıkıyoruz. Günün son ve en etkili ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek için Mela Dağ'ına kurulan Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Bu mimari harikası manastıra ulaştığınızda karşısında Zigana Dağı'nın heybetiyle, içinde bulunduğunuz Sümela Manastırı'nın ihtişamıyla kendinizi kaybedeceğiniz bu tarih kokan mekanda rehber anlatımı ve serbest zamanın ardından konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. 

Konaklama: Zigana Gümüşkayak Yayla Kent (Yayla Konaklaması)

Akşam yemeği ve ardından kemençe ile horon gecesi.

Öğle Yemeği: Akçaabat Saray Köfte (Ezme + Bulgur Pilavı + Kaygana + Piyazlı Salata + Köfte + Patates Tava + Biber  + Ayran + Su + Saray Sarması (tatlı)  + Semaverde)

4. Gün Zigana Geçiti - Karaca Mağarası - Hamsiköy - Ayder Yaylası - Çamlıhemşin - Zilkale - Rafting - Şenyuva Köyü - Fırtına Vadisi 

Tulum Eşliğinde Yöresel Düğün Eğlencesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasın da Karaca Mağarasına ulaşmak için Zigana Dağlarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon'u Gümüşhane'ye bağlayan Zigana Geçiti'ni aştıktan sonra eşsiz bir dağ manzarası ile 2010 rakım'da fotoğraf molasının

ardından Gümüşhane torul yolu üzerinden damlataş mağaralarının en iyi örneklerinden biri toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarasına ulaşıyoruz. Bir doğa harikası olan mağarayı gezerken sarkıtlar, dikitler, sütunları ve org desenli duvarların  örüntüsünden büyüleneceksiniz. Karaca mağarasından sonra Karadeniz’in en meşhur köyü olan Hamsiköy’de vereceğimiz sütlaç molasının sonrasın da Karadeniz’in göz bebeği Ayder Yaylası’na gidiyoruz. 1350 metre yükseklikte, yeşilinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız bu güzel yayla gezisinin ardından Fırtına Vadisi'nin etkileyici doğası eşliğinde öğlen yemeğimizi yiyoruz. 

Arzu eden misafirlerimiz için tur alternatiflerimiz (ekstra);

1.Alternatif: Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zilkale ve Ortan Köyü gezisi (kişi başı 35 TL)

Çamlıhemşinden bineceğimiz minibüslerle Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek orijinal Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası fırtına vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye geçiyoruz. (Zil Kale'nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)

2. Alternatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda Rafting (kişi başı 50 TL)

Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresinin coşkun sularında rafting yapıyoruz. Turlarımızın ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru yolculuğumuza

Konaklama: Pınar Otel (Fırtana Vadisi) 

Akşam yemeğinin ardından horon ve düğün eğlencesi

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Pınar Alabalık (Turşu Kavurması + Lahana Sarması + Muhlama + Mısır Ekmeği + Kuru Fasulye/Kavurma /Kırmızı Benekli Alabalık / Tavuk / Köfte+ Laz Böreği + Su + Çay ) Ekstra 25 TL

5. Gün Tam Gün Batum Turu - Hopa - Sarp Sınır Kapısı - Gonio Köprüsü - Medea Heykeli - Batum Piazza Meydnanı - Poseidon Anıtı - Tiyatro Binası - Meryem Ana Katedrali - Casino 

Sabaha otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Sarp sınır kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehrinin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş gerçekleştiriyoruz. Batum'da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio'ya gidiyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia'yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü'nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli'ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı'na gidiyoruz, Batum'un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyor sonrasın da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp sınır kapısından çıkış gerçekleştirerek konaklama ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama: Pınar Otel (Fırtına Vadisi)

Öğle Yemeği: Çorba - Hacapuri (Peynirli Pide) -Peynir Tabağı - Patates - Mantar veya Hinkoli (Büyük Mantı) - Etşiş veya Tavuk Şiş - Salata + Armut Suyu ve Çay) Ekstra 35 TL

Önemli Uyarı: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufüs kağıdı) bulundurmak zorunludur. Ehliyet veya Pasaport ile giriş Yapılamaz. 16 TL olan yurt dışı çıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir. 

Tc vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Elektronik vize geçerli değildir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. Çocuklar dahil resimsiz ve yıpranmış kimliklerle giriş yapılamaz.

6. Gün Rize Bezi Atölyesi - Of - Çaykara - Uzungöl - Vakfıkebir - Sürmene Bıçakçısı - Samsun 

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Rize bezlerinin yapımını canlı olarak göreceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidiliyor.Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of - Çaykara - Taşkıran güzergahından Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzun gölde yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huşu ile öğlen yemeğimizi(extra) alıyoruz. Öğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz için; Haldızen Deresi -  Demir Kapı Yaylası - Yayla Evi Gezisi (Ekstra) Kişi Başı:35 TL Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi Uzungöl’ün varlık nedenidir. Uzungöl, vadi önünün kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen büyük bir heyelan, Haldizen Deresi’nin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Göl'ün bir nevi Annesi Haldizen Deresi En uzak dağ köylerinden biri olan Haldızen (Demirkapı) Yaylasında; Balıklı Göl, Aygır Gölü, Pirömer Gölü, Sarıçiçek Gölü, Dipsiz Göl, Çifte Göller adları ile anılan krater gölleri bulunmaktadır. Yedi Göller olarak adlandırılan bu bölgedeki Balıklı Göl'de doğal alabalık yaşamaktadır. Balı ile meşhur Anzer Yaylası ile komşu olan Haldizen Yaylası'nda ağustos ayında bile kar görmek mümkündür. Demirkapı yaylasında şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görerek gezimizi sonlandırıyoruz. Bu keyifli gezi ardından
yola çıkarak Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye gidiyor meşhur Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol üzerinde giderken Karadeniz’in meşhur Trabzon ekmeği, tereyağ ve peynir alabilmek için Vakfıkebir’de durup alışverişlerimizi tamamlıyoruz. Son kez Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Samsun'a varıyoruz. Samsun’da konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama: 4 Yıldızlı veya 5 Yıldızlı Oteller Samsun

Öğle Yemeği: Uzungöl Şeflerin Yeri Restorant (Çorba - Ezme- Salata - Saç Kavurma + İçecek) 25 TL

7. Gün Amasya - Mumyalar Müzesi - Hazeranlar Konağı Yalıboyu - Yeşilırmak - Arkeoloji Müzesi - Çorum

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya varıyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi

ile başlıyoruz. Müzede Hititler’den Romalılar’a, Selçuklu’dan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan

görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen  Kral Kaya Mezarları’nın panoramik seyri sonrasında Amasya’da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasya’dan ayrılarak Leblebinin başkenti Çorum’a gidiyoruz. Çorum’a gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz. Ankara - Bolu - Adapazarı - İzmit güzergâhı ile akşam saatlerinde İstanbul'a varıyor,  Bir başka Ssc Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

Öğle Yemeği: Amasya Lalehan Restaurant (Toyga Çorbası - Bakla Dolması - Çoban

Kavurma - Mevsim veya Çoban Salata - Acılı ve Yoğurtlu Mezeler - Revani - Çay - Su)

İptal - İade ve Güvence Paketi

Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.
Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 15 TL'dir.

Batum Girişi Hakkında

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet pasaport vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır.  Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir, Hem anne hem babadan onaylı.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Otellerde 4 gece yarım pansiyon konaklama

Mercedes Travego, Tourismo, Man Fortuna, Mitsubishi Safir otobüsler İle ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

Çevre gezileri 

Batum turu

Ssc Tur otobüs içi ikramları

Ssc Tur güvencesi

Otellerde açık büfe 4 sabah kahvaltısı

Otellerde açık büfe veya set menü 4 akşam yemeği

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

5 öğlen

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

Yurt dışı çıkış harcı (16 TL)

Müze ören yeri girişleri – yaylalara çıkış minibüs ücretleri vb.

Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri;

Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + yayla çıkış minibüs ücretleri + Müze kart Toplam 180 TL olup; Gazi, 65 yaş üstü, sarı basın kartı, 18 yaşına girmemiş öğrenci ve müze kartı olanlara 30 TL indirim uygulanır. 

0–7 yaş arası misafirlerimizden müze ören yeri giriş ücreti alınmaz.

T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için 20 TL fark öder. Müzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müzekart verilmez.

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli'de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir. 

Maximum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

İndirimli Müze Kart: 

T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 30 TL indirim hakkına sahip olurlar.

Ancak ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir. 18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi

Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart'a sahip olan misafirlerimiz 40 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır.

Karadeniz Hakkında

Ülkemizin her karış toprağı farklı tatlar bırakır ağzımızda . Ama bir Karadeniz var ki insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki bu Karadeniz nasıl bir yerdir? İşte Cennetten bir parça Karadeniz. Adı gibi Karadır denizi çoğu zaman hırçındır dalgaları, bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz Karadeniz'e, asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar ister durur ister kudurur. Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekleyip güneşin çıkışını yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz'in güneşi de karıda. 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz'i . Yayları ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin için de uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz'e insanı. Karadeniz durmaz hep çalışır hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay, fındık, tereyağ peynir, fasulye, karalahana ne istersen bol bol üretir ürettirir. Boş durmaz her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Ağaca çıkarsın, dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik. Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman; ama bir de işin diğer tarafı var. Erkekleri gözü pek ve cesur, Kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını. Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz'den geçerken aracınız bozulabilir mesela yada yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınız doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları… Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz'dedir. Çaldılar mı kemençeyi çaldılar mı  ulumu çıktılar mı horon etmeye ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Bu arada özel bir not horon tepilmez horon edilir. Yazılacak daha nice şeyler var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden Sizi Karadeniz'i okumaya değil yaşamaya davet ediyoruz

Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda SSC Tur misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0 - 6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

Öğle Yemekleri

Samsun  Samsun Pidesi+İçecek

Akçaabat Saray Köfte ( Ezme + Bulgur Pilavı + Kaygana + Piyazlı Salata + Köfte + Patates Tava + Biber  + Ayran + Su + Saray Sarması (tatlı) + Semaverde Çay) (25 TL)

Fırtına Vadisi Pınar Alabalık (Turşu Kavurması + Lahana Sarması +Muhlama + Mısır Ekmeği + Kuru Fasulye +Kavurma + Kırmızı Alabalık + Tavuk + Köfte + Su + Çay) (25 TL)

Batumi -  Çorba + Hacapuri (Peynirli Pide)+Peynir Tabağı+Patates +Mantar veya Hinkoli (Büyük Mantı) + Et Şiş / Tavuk Şiş - Salata + Armut Suyu + Çay ) (35TL)

Uzungöl - Serbest tercih ya da seçmeli mönü

Amasya Lalehan Restaurant (Toyga Çorbası - Bakla Dolması - Çoban Kavurma - Mevsim veya Çoban Salata - Acılı ve Yoğurtlu Mezeler - Revani - Çay - Su) (25 TL)

Bölgesel Tesisler

Saray Gümüşçü

Saray Gümüş olarak yöreye özgü takı ve ev ürünlerini siz değerli misafirlerimizle en güzel görünümü, en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı döneminden bu yana süregelen telkâri sanatını Saray Gümüş farklı tasarımı ile el emeği, göz nuru dökerek en asil metal olan gümüş ile birleştirmektedir. 1979 yılından beri Saray Gümüş imajıyla gümüş telkâri el işleme sanatının asil çizgilerini çağlar öncesinin orjinalitesiyle günümüze ulaşmıştır.

Tirebolu 42 Çay Fabrikası

Sırrı güneşin cömertliğin de ve ustanın geleneksel yöntemlerle geliştirdiği hünerinde saklı. Yeşil filizlerin aromasında doygunluk, tohumu atanın, filizi toplayanın, yaprağı çay yapanın el emeği, göz nuru ve mahretleri sayesinde bu denli ünlenen Tirebolu 42 Çay Fabrikası.

Sürmene Bıçakçısı

Bıçağın ana vatanı Sürmene'de sürmene bıçaklarının yapılışının her anını görebileceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Sürmene Bıçakçıcı.

Tekpa Rize Bezi Fabrikası

Karadeniz'e gidipte Rize bezi almadan dönülmez. Tarihi M.Ö yıllara dayanan en ince kenevirden yapılan Rize bezleri hem yurt içinde hem Yurt dışında haklı bir üne sahiptir. Bezin özelliği vücuttaki teri çekip vücudu serin tutmak ve nemsiz kalmasını sağlamaktır. Rize bezinin dokunuşunu görmek, denemek için ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Fabrikası, Rize Bezi konusunda bölgenin en büyüklerindendir.

Fındıkçı

Giresun'da dalından fındık toplayabileceğimiz. Giresunun meşhur fındıklarından satın alabileceğimiz Fındıkçı.

İslamoğlu Vakfıkebir

Karadeniz'in Müthiş lezzetlerini yanınız da götürebilmek için tamamı yörede yaşıyanlar tarafından üretilen Vakfıkebir ekmeği,  peynirin binbir çeşitini ve gerçek tereyağı alışverişi yapabileceğimiz İslamoğlu Vakfıkebir.

Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabiki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

Kullanılacak Araçlar:

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır. 
28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna, Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Wolt araçlar kullanılır.

Mercedes Travego & Tourismo 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

Man Fortuna

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mitsubishi Safir

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

Mercedes Sprinter - Volkswagen Wolt

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi 
Yayla Minibüsler: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2006 model ve üstü araçlardır.

Nisan (13 - 20 - 27)

3. Kişi: 399 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 599 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 244 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 344 TL (Acenteye Ödenir)

Mayıs (4 - 11 - 18 - 25)

3. Kişi: 479 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı : 659 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 229 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 379 TL (Acenteye Ödenir)

Haziran (5-6-7-12-13-14)

3. Kişi: 529 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı : 679 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 249 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 389 TL (Acenteye Ödenir)

Haziran - Temmuz (20-21-27-28 Haziran / 4-5-11-12 Temmuz )

3. Kişi: 499 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 649 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 219 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 359 TL (Acenteye Ödenir)

Temmuz - Ağustos (13 - 21 - 27 Temmuz / 3 - 10 - 17 - 24 - 31 Ağustos)

3. Kişi: 579 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 759 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 249 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 429 TL (Acenteye Ödenir)

Eylül (7 - 21 - 28)

3. Kişi: 529 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 679 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 249 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 389 TL (Acenteye Ödenir)

Ekim (5 - 12 - 19 - 26)

3. Kişi: 399 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 569 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 199 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 299 TL (Acenteye Ödenir)

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 500.00 TL
İNDİRİM %21
KAZANCINIZ 101.00 TL
399.00 TL
399.00 TL
GERÇEK FİYAT 500.00 TL
İNDİRİM %21
KAZANCINIZ 101.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 2015 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (15534) vermeyi unutmayınız.
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (15534) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 30 Mart 2015
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde, acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.