Bu Fırsat Kaçtı :(

Florya’daki Türkiye ve Dünyanın En Büyük Tematik Akvaryumu olan İstanbul Akvaryum Giriş Biletleri

Fırsat Numarası: 36523

Florya’da bulunan İstanbul Akvaryum’da heyecan dolu bir gün sizi ve sevdiklerinizi bekliyor!

 

22 bin metrekare büyüklüğe ve 1.000 metrekarelik alanı ile rakipleri içerisindeki en büyük Yağmur Ormanı alanına sahip İstanbul Akvaryum’da Türkiye’nin ilk ve tek soğuk iklim penguenleri ile beraber, 17.000 kara ve deniz canlısını ziyaret edebilirsiniz.

 

Siz de su dünyasındaki dostlarımızla mükemmel bir gün geçirmek için acele edin ve indirimli biletinizi hemen alın!

 

İyi eğlenceler!

İSTANBUL AKVARYUM 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Akvaryum’un ortak yatırımıyla Florya sahilinde inşa edilen ve 2011 yılı Haziran ayı sonunda açılan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum, İstanbul’un en yeni cazibe merkezi... 22 bin metrekare büyüklüğe, 7.000 metreküp su kapasitesine, 1.2 kilometrelik gezi parkuruna ve 1.000 metrekarelik büyüklüğüyle rakipleri içerisindeki en büyük Yağmur Ormanı alanına sahip İstanbul Akvaryum, konsepti ve birbirinden farklı 18 tematik alanı ile eşsiz bir deneyim vaad ediyor.


İstanbul Akvaryum, ayrıca Türkiye’nin ilk kutup penguenlerine de ev sahipliği yapıyor. “Canlıların Korunaklı Bölgelerde Yetiştirilmesi” programı kapsamında İstanbul Akvaryum’a gelen Gentoo soğuk iklim penguenleri için doğal yaşam alanları oluşturuldu.


İstanbul Akvaryum’daki konseptin hiçbir yerde benzeri yok...


Dünya çapında temalandırma anlamında rakiplerinden farklılaşan, içerisinde yer alan 17 tema ve Yağmur Ormanı ile eşsiz bir deneyim sunan İstanbul Akvaryum, birçok danışmanın ortak ürünü olan ve Madame Tussauds balmumu heykelleri sergisi, Testere 4 filminin seti, Dubai’deki Emirates Mall’da yer alan kayak alanını (Ski Dubai) yapan dünyaca ünlü “Paragon” firması tarafından uygulanan bir konsepte sahip. Ziyaretçilerin coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan bir yolculuk yapabildiği İstanbul Akvaryum’daki alanların temalandırmasında o alanın kültürel, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler yer alıyor. İstanbul Akvaryum’da alanların ses ve ışıklandırma sistemleri de bu temalandırmaya uygun olarak düzenleniyor. Böylece ziyaretçilerine hem irili ufaklı 66 adet tankı ve içindeki binlerce çeşit canlıyı görme fırsatı sunan, hem de birçok sürprizi bulunduran bu sualtı dünyası oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor.

İstanbul Akvaryum Ulaşım Bilgileri

Metrobüs: Metrobüs Beşyol Stop + Florya Minibus İstanbul Akvaryum Son Durak

 

Otobüs: BN1 Halkalı – Eminönü, BN2 Küçükçekmece – Eminönü, BN3 Halkalı – Yenikapı, 73Y Yenibosna Metro-Akvaryum, 73B Florya – Bakırköy and 73F Florya - Taksim Hattı.

 

İDO: İDO Bakırköy Denizyolu + BN1, BN2, BN3 İETT Halkalı Eminönü Hattı

Taksi: Havaalanından taksiyle 5 dakika sürer.

 

Metro: Yenibosna Metro İstasyonu + 73Y İETT Yenibosna Metro İstanbul Akvaryum Hattı

 

Marmaray: Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu+ BN1, BN2, BN3Halkalı-Eminönü Hattı.

İstanbul Akvaryum, yeni nesil bir akvaryum...

18 farklı teması ile ziyaretçilerin hiç sıkılmadan dolaşabildiği İstanbul Akvaryum, yeni nesil teknolojisiyle klasik bir akvaryum deneyiminin ötesine geçiyor. İçerisinde yer alan her birimin yeni bir heyecanı beraberinde getirmesiyle ziyaretçilerine ilginç ve eğlenceli bir deneyim vadeden İstanbul Akvaryum; hacmi, içerisinde barındırdığı 1.500’den fazla canlı çeşidi ve gezi güzergahındaki aktiviteleriyle dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliğine sahip...


Her anlamda uluslararası standartlarda ve alanında uzman kişiler tarafından yönetilen ve büyük bir teknolojik altyapıya sahip İstanbul Akvaryum’da yaşamlarını sürdüren canlılar, yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan büyük bir akvarist ekip tarafından sürekli olarak gözlemleniyor. İstanbul Akvaryum’da ayrıca canlıların doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için 15.000 metrekarelik bir bakım ve uyum ünitesi de yer alıyor.


İstanbul Akvaryum içerisinde yer alan canlılar, su kalitesi parametrelerinin, habitatın, türlerin birbirine uyumlarının ve özel beslenme şekillerinin göz önünde bulundurulduğu doğal habitatlarına oldukça benzer bir ortamda tutuluyor. Bu koşullar, modern yaşam destek sistemleri, su kalitesi parametrelerinin devamlı olarak izlenmesi, canlıların kendi yaşam ortamlarına benzer yapay bir habitatın sağlanması ve çeşitli ancak dengeli bir beslenme programının uygulanması ile sağlanıyor. İstanbul Akvaryum’da yaklaşık 25 adet akvaristten oluşan bir ekip hayvanların bakımlarını yapıyor. Uzman İspanyol ve Fransız akvaristlerin yanı sıra Türk uyruklu akvaristler de ekipte yer alıyor.


İstanbul Akvaryum içerisinde birbirinden farklı 17 tema ve 1.000 metrekarelik bir Yağmur Ormanı alanı yer alıyor...

Karadeniz Alanı

Bu alanda Büyük Tufan ve Nuh’un Gemisi, dekorasyonun ana unsurlarını oluşturuyor.


Gemi maketinin içinde, suyun tuzluluğunun ve azot değerlerinin batıkların korunmasına etkisini gösteren bir oyun ve hayvan pasaportu oyunu yer alıyor.


Geminin arkasındaki grafik panellerin birinde animasyon ve gerçek görüntülerden oluşan masalsı kısa filmin gösterildiği ekran, diğer grafik panellerde ise Karadeniz’in oluşumu ve Karadeniz’de yaşayan canlılar hakkında bilgiler bulunuyor.

İstanbul Boğazı Alanı

Zeminin bir bölümü cam panellerden oluşuyor.
Yolun iki tarafındaki tanklar ve bu tankların duvarla birleşen kısmındaki platformlar üzerine kurulan özel aydınlatmalı maketler Anadolu ve Avrupa yakasını tanıtıyor.

Marmara Alanı

Bu alanda Kapalıçarşı’nın eşsiz mimarisi vurgulanıyor.
Kapalıçarşı bitiminde akvaryumun en büyük tankı olan ana tankı görebiliyoruz.
Köpekbalıkları ve vatozların içerisinde bulunacağı ana tank 4.000 metreküpü aşkın su hacmine sahip.
Ana tankın önünde 60 kişilik bir seyir alanı ve engelli asansörü yer alıyor.

Çanakkale Boğazı Alanı

Bu alanda ziyaretçileri, bölgenin önemli tarihsel simgelerinden biri olan Truva Atı karşılıyor.


Ziyaretçiler Çanakkale Boğazı’ndan geçer gibi eğimli duvarlarında Çanakkale bölgesinden fotoğrafların ve tavanında gerçek bir tankın yeraldığı tünelden geçiyorlar.

Ege Alanı

Dekorasyonu Antik Ege uygarlıklarından ve o zamanın yapılarının belirli bölümlerinden esinlenerek düzenlenmiş olan, antik medeniyetler, sualtı arkeolojisi ve Osmanlı Denizciliği’nin anlatıldığı Ege alanında, Poseidon heykeli bulunuyor.


Ege’yi anlatan kısa film de tankın karşısındaki duvarda bulunan ekranda gösteriliyor.

Süveyş Kanalı Alanı

Girişte ziyaretçileri karşılayan heykel, kanalı yapan Fransız Mühendis Ferdinand De Lesseps’e ait...
Bu alanın bir duvarını bir ticaret gemisinin birebir ölçekteki maket parçası kaplıyor.
Bu alanda Süveyş Kanalı’nda kullanılan teknoloji ve kanal hakkında bilgiler veriliyor.

Kızıldeniz Alanı

Bu alanda Kızıldeniz’in renkli sualtı yaşamı sergileniyor.
Cam fanuslar içerisinde maket mercanlar görülebiliyor.
Alanın temalandırması sayesinde ziyaretçilere sualtında dolaşıyormuş hissi veriliyor.

Kuzey Kutup Alanı

Bu alanda yaklaşık 2 metre yüksekliğinde gerçek bir buz kütlesi yer alıyor.
Küresel ısınmanın etkilerinin gözlemlenebileceği silindir şeklinde interaktif bir masa bulunuyor.
Duvarların içine yerleştirilen ışıklı panolardan da küresel ısınma ve kutuplar ile ilgili bilgi alınabiliyor.

Akdeniz Alanı

Mağaralardaki ışık oyunlarına benzer aydınlatmalar ve ses efektleri sayesinde dev bir mağaradaymış hissine kapılan ziyaretçiler, sarkıtların ve kayaların arasında dolaşıyorlar.


Çocuklar için ufak mağaraların da olduğu bu alanda, Akdeniz’i anlatan görsellerin olduğu ışıklı panolar ve kısa bir filmin gösterildiği ekran bulunuyor.

Cebelitarık Boğazı Alanı

Akdeniz’i Atlantik Okyanus’u ile birleştiren Cebelitarık Boğazı, akvaryumun da önemli geçiş noktalarından biri.
Alana girerken ziyaretçileri Herkül heykeli karşılıyor.


Aralarında grafik panellerin bulunduğu antik görünümlü sütunları takip eden ziyaretçiler iki tarafı 6 metre yüksekliğindeki akriliklerden oluşan bir tünelden geçerek Doğu Atlantik alanına ulaşıyorlar.

Doğu Atlantik (Batık Gemi) Alanı

Doğu Atlantik alanında ziyaretçiler okyanusa açılacakları yolculuğa, Liberty gemisinde başlıyorlar.
Ziyaretçiler, Marmara alanında yüzeyden gördükleri Ana Tank’ın içinde gezmeye başlıyorlar.


Bu alanda yer alan paslı borular, kırılmış plakalar ve çalışmayan göstergeler, gıcırdama ve benzeri ses efektleri sayesinde ziyaretçiler gerçek bir batık gemide geziyormuş gibi hissedebiliyorlar.


İki bölümden oluşan batık geminin eğik tavanlı ikinci bölümünde mürettebat dinlenme alanı ve ambar bulunmakta, bu alanın bittiği yerde ise 180 derece açılı akrilik bir tünel bulunuyor. Ziyaretçiler oldukça geniş olan bu tünelden geçerken tankın içindeki köpekbalıklarını ve diğer canlıları da izleyebiliyor.

Orta Atlantik Alanı

Büyük bir gözlem camının olduğu bu alanda ziyaretçiler, büyüteçlere konulmuş köpekbalığı dişi, ıstakoz kabuğu, deniz atı, deniz kestanesi gibi canlıları inceleyebiliyor.


İki adet 40 inch dokunmatik ekranın yer aldığı interaktif masada, derin denizlerde yaşayan 2 adet balık detaylı bir şekilde incelenebiliyor.

Batı Atlantik Alanı

4 metreye 10 metre büyüklüğe ve yaklaşık 40 santimetre kalınlığa sahip akvaryumdaki en büyük tek parça cam panel bu alanda yer alıyor.


Bu akriliğin tam karşısında ise dev bir köpekbalığı ve ondan kaçan onlarca balığın maketi yer alıyor.


Köpekbalıklarının anatomik yapısı hakkında bilgi veren dokunmatik interaktifin olduğu bu alanda; bir köpekbalığının kas yapısı, iskelet yapısı ve kemik yapısı anlatılıyor.


Yerdeki projeksiyon animasyonu ise harekete duyarlı oldukları için özellikle çocukların çok keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak.


Projeksiyon animasyonun hemen yanındaki oyun ile ziyaretçiler zamanla yarışarak ekranlarda yer alan canlıları isimlerini butonlara basarak bulmaya çalışıyorlar.

Panama Kanalı Alanı

Bu alanın sağ tarafı ise eğimli bir akrilikten oluşuyor.
Kiosklar ve görseller aracılığı ile Panama Kanalı, kanalın işleyişi ve bölgedeki sualtı yaşamına etkisi hakkında bilgi veriliyor.

Pasifik Alanı

Bu alanda tsunami, deprem ve volkanik patlamalar hakkında bilgi verilen dev bir pano bulunuyor. Kabartmalı dünya haritası şeklinde olan bu panonun önündeki düğmeye basınca Pasifik Ateş Çemberi’nin harita üzerindeki yeri kırmızı ledli ışıklarla aydınlanıyor.


Okyanus tabanının coğrafi yapısı hakkında ilginç bilgilerin verildiği bu bölümde, içinde büyük deniz yıldızları olan silindir şeklinde büyük bir tank yer alıyor.

Nautilus (Denizaltı) Alanı

Gruplar halinde girilen alanın dekorasyonu ile yoğun ses ve aydınlatma efektleri sayesinde, ziyaretçiler gerçek bir denizaltıda seyahat ediyormuş hissine kapılıyorlar.


Alandaki ekrandan ziyaretçiler ile konuşan bir kaptanın oynatıldığı filmde, inilen derinliklerdeki canlılar hakkında bilgi verilirken, led aydınlatmalı göstergeler denizaltının kaç metrede olduğunu gösteriyor.

Güney Kutup Alanı

Güney Kutup Alanı, Türkiye’nin ilk kutup penguenlerine ev sahipliği yapıyor.


“Canlıların Korunaklı Bölgelerde Yetiştirilmesi” programı kapsamında İstanbul Akvaryum’a gelen Gentoo soğuk iklim penguenlerini, doğal yaşam alanlarında Güney Kutup Alanı’nda görebilirsiniz.

Yağmur Ormanı Alanı

Akvaryumdaki son alan bin metrekare büyüklüğündeki Yağmur Ormanı alanı...


İçinde dev canlı bitkilerden yapay şelalelere, iguanalardan piranha balıklarına kadar türlü canlının olduğu bu dev alanda sis ve belirli tanklar üzerinde yağmur efekti yaratılıyor.


Bu alanın en ilgi çeken canlısı olan Capybara, dünyanın en büyük kemirgen ailesine mensup. Hem suda hem karada yaşayabilen bu tür Türkiye’ye ilk defa geldi.


Kıvrımlı bir patika ile ziyaretçilerin, bodrum katından tekrar zemin katına çıktığı alanda ses efektleri de Yağmur Ormanı alanının yaratacağı izlenimi güçlendiriyor.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 55.00 TL
İNDİRİM %15
KAZANCINIZ 8.25 TL
46.75 TL
46.75 TL
GERÇEK FİYAT 55.00 TL
İNDİRİM %15
KAZANCINIZ 8.25 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 3114 kişi satın aldı!
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 31 Aralık 2018
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Kupon kodunuz satın aldıktan sonra iptal edilemez.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • 0-2 Yaş ücretsizdir.
  • İndirimli bilet için (2-12 Yaş Çocuk, Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 Yaş Üstü ve Gazi) girişte kimlik gösterilmesi zorunludur.
  • Bayram ve resmi tatiller dahil haftanın her günü geçerlidir.
  • İstanbul Akvaryum haftanın her günü 10:00 - 20:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
MEKANLAR