'Gel Ne Olursan Ol Yine Gel'! Tatilalsana'dan Günübirlik Şeb-i Arus, Hz. Mevlana ve Konya Turu 99.90 TL!

Fırsat Numarası: 14302

"Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel. İster kafir, ateşe tapan, putperest ol yine gel. Bizim bu dergâhımız ümitsizlik dergahı değildir. Yüz defa tövbeni bozmuş olsun da yine gel." Sözleri ile bizleri çağıran, Sultan'ül - Ulema Hz. Mevlana'yı anmak için Şeb-i Arus törenlerine katılmaya davet ediyoruz...

Bu Turda Öne Çıkanlar;

Mevlana Müzesi, Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled'in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları, Aşevi ve Derviş Evi, Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı, Şerafettin Camii-Şems –i Tebriz i Türbesi ve Camiini, Karatay Cini eserleri Müzesi, Karatay Medresesi, İnce Minare Müzesi (Darü-l Hadis), Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayı (Selçuklu köşkü) kalıntısı, Meram Bağları, Tavus baba türbesini, Sema Töreni.

1. Gün

Akşam hareketli
22:00 İncirli Ömür Plaza Önü

22:30 Beşiktaş Yıldız Camii

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

23:20 Kartal Köprüsü

23:30 Çayırova Mc'Donalds

Akşam belirtilen noktalardan İstanbul’dan Hareketle Bolu – Ankara güzergahını takip ederek Konya'ya doğru hareket ediyoruz.

2. Gün

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası Konya gezimize Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin, Sultanı olan Hz. Mevlana'nın sandukasının da bulunduğu, Mevlana Müzesi ile başlıyoruz. Bugün müze olarak kullanılmakta olan, Mevlana Dergâhının yeri, Selçuklu Sarayı'nın gül bahçesi iken bahçe, Sultan Alaeddin Keykubad tarafından Mevlana’nın babası Sultanü'l-Ulema Bahaeddin

Veled'e hediye edilmiştir. Sultanü'l - Ulema 12 Ocak 1231 yılında vefat edince türbedeki bugünkü defin yerine defnedilmiştir. Bu defin gül bahçesinde yapılan ilk defindir.
Sultanü'l - Ulema'nın ölümünden sonra kendisini sevenler Mevlana'ya müracaat ederek babasının mezarının üzerine türbe yaptırmak isteseler de Mevlana ‘’Gök kubbeden daha iyi türbemi olur" diyerek bu isteği reddetmiştir. Ancak Mevlana 17 Aralık 1273 yılında vefat edince Mevlana'nın oğlu Sultan Veled, Mevlana’nın mezarı üzerine türbe yaptırmak isteyenlerin isteklerini kabul etmiştir. Mevlana Müzesinde ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled’in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, el yazmaları, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları, Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. ArdındanSultan Selim Camii, Üçler mezarlığı, Şerafettin Camii ve Mevlana'nın hocası Şems–i Tebrizi Türbesi ve Camisini geziyoruz. Konya'nın ünlü mutfağının tadına bakmadan olmaz diyor ve öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz.
Yemek sonrasında, Mevlana'nın sık sık gittiği ve Konya’nın ünü dünyaya yayılmış mesire yeri olan Meram Bağları ve Tavus baba türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Selçuklu Sultanı II. İzzettin Keykavus zamanında Mimar Emir Celalettin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan günümüzde Karatay Çini Eserleri Müzesi olan Karatay Medresesi’ni geziyoruz. Selçuklu mimarisinin tipik örneklerini taşıyan II. Izzeddin Keykavus devrinde vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, Hadis ilmi öğretilmek üzere 663 H. (1264 M.) yılında inşa ettirilmiş İnce Minare Müzesi (Darü-l Hadis) ve şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu şehrin simgelerinden birisi olan Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayı (Selçuklu köşkü) kalıntısı gezilerini tamamlıyoruz.
Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Şeb-i Arus törenlerini izlemek için Konya Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Ahmet Özhan'ın tasavvuf müziği dinletisi ile başlayacak olan Sema Ayini'ni izledikten sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

3. Gün:

Sabah saatlerinde sizleri İstanbul'da aldığımız noktalarda bırakırken bir başka Tatilalsana organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks otobüs ile gidiş dönüş ulaşım

Programda belirtilen tüm çevre gezileri

Yörede görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

Tur esnasında alınan tüm öğle ve akşam yemekleri

Şeb–i Arus tören biletleri

Ören yerleri

Rehberlik ücretleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Mola yerlerinde yapılan harcamalar

Not:

Turu satın alan misafirler tören ücreti, rehberlik hizmetleri, otoban ve otopark ücretleri, ören yeri, milli park giriş ücretleri için acenteye 70 TL ödemekle yükümlüdür.

Yoğunluğa göre Şeb–i Arus Törenleri öğlen ya da akşam seansında olabilmektedir.

Genel Şartlar

Turumuz sabah belirtilen yerlerden alınarak başlar . 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez.

3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir.
Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Tatilalsana Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur.
Turlarımız İstanbul'dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul'a dönüldüğü anda biter.
Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz.
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.
Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal ve erteleme hakkı Tatilalsana'da saklıdır.
Turun iptali ya da ertelenmesi durumunda Atom Tur - Tatilalsana bunu 2 gece öncesinden bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Satın alma ile bu şartlar kabul edilmiş olur. 
Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklikyapabilir.

Ulaşım Aracı :

 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 46-54 kişilik Neoplan, Travego Mercedes, 0403 Mercedes, Safir veya MAN veya 27-31 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan 17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter Minübüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 199.80 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 99.9 TL
99.90 TL
99.90 TL
GERÇEK FİYAT 199.80 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 99.9 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 3983 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 21:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (14302) vermeyi unutmayınız.
 • Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini 7 iş günü öncesinden acenteye yazılı olarak bilgi vermekle yükümlüdür.
 • Acente tarafından turdan 1 gün önce bildirmek kaydıyla yeterli sayıya ulaşılmadığında turu misafir isteğine göre bir sonraki haftaya ertelenir veya iptal edilebilir.
 • Yangın, Savaş hali, Ekonomik kriz, Doğal afet gibi mücbir sebeplerden oluşan iptallerden Tatilalsana sorumlu değildir
 • Tur programında yer alan güzergah ve oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda içeriği aynı kalması kaydı ile değişiklik yapabilir.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 15 Aralık 2014
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
 • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur.