Bu Fırsat Kaçtı :(

Doğal ve Büyüleyici Bir Güzelliğe Sahip Erikli Yaylası Gezisini Kaçırmayın! En Güzel Tatiller'den Günübirlik Ulaşım Dahil Erikli Yaylası Turu Kişi Başı Sadece 90 TL!

Fırsat Numarası: 6289

Kalkış Saatleri ve Yerleri

06:00 Avcılar Meslek Lisesi Önü

06:30 Bakırköy İncirli Metrobüs Durağı

06:45 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

 

Belirlenen buluşma noktalarından hareketle, turumuza başlıyoruz. İstanbul'dan çıktıktan sonra Eskihisar'dan Yalova'ya arabalı vapurla geçiyoruz. Kahvaltı vapurda yapılıyor. Çınarcık'ta verilen kısa bir mola sonrası  yarım saatlik yolculukla Erikli Yaylası'na varıyoruz. Sırt çantalarımızı yüklendikten sonra şelalelere doğru yürüyoruz. 
Parkur patikada geçiyor ve neredeyse dümdüz. Bu nedenle ilk defa gelenlerinde zorlanmadan yapabildikleri bir yürüyüş. Yaklaşık 45 dakika sonra şelaledeyiz. Parkur sonunda üst üste 2 şelale var. Burada yaklaşık yarım saat kalıyoruz. Fotoğraf severler içinde bol malzemesi olan bir yer. Mevsimine göre isteyenler şelalenin altına girebilirler. Daha sonra farklı bir patikadan yaylaya dönüyoruz ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Patika üzerinde alt şelaleyi fotoğraflayabileceğiniz balkonlar var. Dönüş patikasının ortasındaki ahşap çocuk parkı ise genellikle terk etmekte zorlandığımız bir alan. Büyük çocukları salıncak, kaydırak ve tahtarevalliden topladıktan sonra öğle yemeğini yiyeceğimiz alana varıyoruz. Burası dere kenarında, geniş alana sahip ağaçların gölgesinde bir yer. Yemekten sonra son etap yürüyüşü yapmak için çantalarımızı sırtlanıyoruz. Yürümek istemeyenler araçla Teşvikiye köyüne inebilirler. Yürümek isteyenleri ise orman içinde, patikada yapılacak 1,5 saatlik keyifli bir yürüyüş bekliyor. Patikada yapılan yürüyüş başlangıcında biraz yokuş (yokuş dediğimiz 100 metre) var ondan sonra yokuş aşağı devam ediyor. Parkurun sonlarına doğru geçeceğimiz derede ayaklarımızı dinlendirmek oldukça keyifli. Daha sonra 20 dakikalık bir yürüyüşle aracımıza ulaşıyoruz. Köy kahvesindeki çay molasından sonra saat 17:00 civarında İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Genel Etkinlik Bilgisi
Erikli Yaylası Çınarcık'ın Teşvikiye Köyü'ne bağlıdır. 
Erikli çok güzel ve meşhur bir mesire yeridir. Köyün hemen yanından geçen Karpuzdere boyunca geniş piknik alanları vardır. Erikli yayla olarak bilinmesine karşın aslında yayla değil, çok yüksek olmayan düz bir alandır. 
Asıl yayla daha yukarıdaki Delmece'dir. Bu parkura her mevsim gidilir. Ancak özellikle kestane zamanı yani ekim, kasım aylarında giderseniz, yörenin lezzetli kestanelerinin tadına bakma şansınız da olur. 
Kestane aylarında ayrıca kocayemiş, muşmula, ve ceviz de yiyebilirsiniz. Trekking parkurlarının 'abc' lerinden birisidir. Adı Erikli olmasına rağmen bu parkur erikten yana zengin bir parkur değildir. Bir miktar yabani erik bulunur. 
Parkurun sonunda yüksekten 2 basamak halinde akan Erikli Şelalesi bulunur. Şelalenin altına girmek ve gölette yüzmek mümkündür.
İlkbahar ve sonbahar ayları bu parkur için ideal. Kışın da yapılıyor ama bazen o kadar çok kar oluyor ki yaylaya ulaşılamıyor.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Ulaşım

Rehberlik

Sabah kahvaltısı

Öğle yemeği (Barbekü olarak verilmektedir.)

Seyahat sigortası

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar

 

Geziye Gelirken;
Bilekleri saran yürüyüş botu. Sert ve tırtıklı taban tercih edilmelidir. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı giymeyin.
Yedek ayakkabı, çamaşır ve mevsime göre yedek giyim eşyası.
Yağmurluk veya panço.
Küçük bir sırt çantası (kumanya, su ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için)
Mevsime göre çakı, fener, gözlük, şapka, bere, eldiven, güneş kremi vs...
Yanınızda yeterli miktarda su bulundurun.
Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giyisiler giyin. Kot giyinmeyin.
Katılımcılarımız doğa turlarının dinamiğinden dolayı kayıt yaptırdığı anda bazı riskleri kabul etmiş sayılır.

 

Önemli

Gezi süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik)

0 - 2 yaş grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez.

Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda firmamızın sorumluluğu yoktur.

Turlarımız İstanbul'dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul'a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı düşünülemez.

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler.

Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemız sorumlu tutulamaz.

Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.

Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı firmamızda saklıdır.

Turun iptali durumunda firmamız iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

GERÇEK FİYAT 180.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 90.00 TL
90.00 TL
90.00 TL
GERÇEK FİYAT 180.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 90.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 49 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (6289) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 31 Mart 2014
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon yapılmayan kuponlar ile hizmetten yararlanamazsınız. Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentada saklıdır.
  • Turlarımızda kesin rezervasyon yapıldıktan sonra, iptal  işlemi yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda geçerlilik süresi içinde kullanılmak kaydıyla açık tarih uygulaması yapılabilmektedir.
  • Değişiklik işlemlerinde ise, tur tarihinden en az 2 gün öncesinden müracaat yapılması halinde gerekli değişiklikler yapılmaktadır.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar fırsat satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.