Bu Fırsat Kaçtı :(

Tatil Bahçesi'nden 4 Yıldızlı Otellerde 1 Gece 2 Gün Konaklamalı, Hz. Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümünü Anma Törenine Katılma İmkanı Bulacağınız Şeb-i Arus Turu 259 TL'den Başlıyor!

Fırsat Numarası: 13841

1. Gün ( Cuma Akşamı) / İstanbul - İzmit - Düzce - Bolu - Ankara - Kulu - Konya 

Siz konuklarımızı 22:00 Bakırköy Ömür Plaza, 22:30 Beşiktaş Yıldız Camii önü, 23:00 Kadıköy Evlendirme Oairesi otoparkı, 23:15 Çayırova Mc Donald's Önü, 04:30 Ankara Aşti Otogarından alarak zengin Tatil Bahçesi araç içi ikramları eşliğinde Konya yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 9 saat süren yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Kulu Makas Kapadokya Oinlenme Tesislerine varış.

2. Gün / Karatay Müzesi, Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi, Üç Kızlar Türbesi, Şeb-i Arus Töreni

Sabah tesiste verilen mola esnasında alınan serbest kahvaltı sonrasında Konya'ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından yüzölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehrine varıyoruz. Varışımızın ardından kültürel gezimize rehber eşliğinde başlıyoruz. Öncelikli olarak Anadolu Selçuklu Devleti döneminde inşaa edilmiş, Osmanlı döneminde de medrese olarak kullanılarak günümüzde müze olarak ziyarete açık yapı Karatay Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Karatay müzesinin ardından gezimize ince minare ve Mevlana müzesi ve Türbesi ile devam ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Verilen serbest zaman sonrasında gezimize Hürrem Paşa, Hasan Paşa, Sinan Paşa, Murat Paşa Kızı, Mehmet Bey, Gömeç Hatun, Şeyh Şücaeddin'in mezar taşlarını ve türbeleri gezerek ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Gezilerimizin ardından kısa bir çay molası vererek soluklanıyor ve kaldığımız yerden turumuza devam ediyor, Konya Alaeddin Camisi'ne hareket ediliyor. Cami içinde bulunan Sultanlar Türbesi'nde, Selçuklu sultanlarından Sultan I. Mesut, Sultan II. Kılıçaslan, Sultan II. Rüknettin Süleyman, Sultan I. Gıyaseddin Keyhüsrev, Sultan I. Alaeddin Keykubat, Sultan II. Gıyaseddin Keyhüsrev, Sultan IV. Kılıçaslan ve Sultan III. Gıyaseddin Keyhüsrev’in mezarlarını ziyaret ediyoruz. Ardından Şems-i Tebrizi Türbesi, Üç Kızlar Türbesi ve Koyunoğlu Müzesi gezileri günümüzü renklendiren detaylar. Gün sonunda otelde alınan akşam yemeği ardından Şeb-i Arus törenlerinin yapıldığı merkeze hareket ediliyor. Kültür Merkezine varış ve Gösteri Törenlerinin Başlangıcı. Yaklaşık 2 saat süren tören sonrasında kültür merkezinden ayrılarak otelimize hareket ediyoruz. Otelimize varış ve serbest zaman.

3. Gün / Tavus Baba Türbesi, Nasreddin Hoca Türbesi, Afyon, Kütahya, İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Konya’nın mesire yeri olarak bilinen Meram'a hareket ediliyor. Burada Tavus Baba Türbesi'ni ziyaret ettikten sonra Akşehir'e geliyoruz. Buradaki gezimize Nasreddin Hoca'nın mezarıyla devam ediyoruz. Mermer sandukanın başucunda bile bizleri güldürmeyi başaran Nasreddin Hoca’nın yaşamını simgelemek üzere, ölüm tarihi olan h. 683 (1284) ters yani 386 olarak yazılmıştır. Nükte ve esprili hayatından izleri yansıtan türbede Moğol İmparatoru Timur'un "Dünyanın merkezi neresidir?" sorusuna ayağını yere koyarak "Burasıdır!" diye cevap vermesine istinaden yere konan pirinç levhayı görüyoruz. Daha sonra dikkatlice baktığınızda her tarafı açık olan türbenin önünde bulunan demir kapının zincirlerle sıkıca neden kapandığını rehberimiz sizlere anlatacak. Sonrasında belirlenen saatte, Afyon üzerinden Kütahya'ya varılıyor. İsteyen misafirlerimiz Kütahya'da çini alışverişi yaptıktan sonra Bilecik, Adapazarı, İzmit üzerinden akşam ilerleyen saatlerde İstanbul'a varıyor ve bir başka Tatil Bahçesi turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Programda  Belirtilen Çevre Gezileri, 2014 Model Lüks Otobüslerle Ulaşım
Zengin Tatil Bahçesi Araç içi İkramları
Tatil Bahçesi Turizm Güvencesi
1 Gece Yarım Pansiyon 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
1 Akşam Yemeği, 1 Sabah Kahvaltısı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Müze ve Ören Yeri Girişleri
İlk gün sabah kahvaltısı, Tüm Öğle Yemekleri ve son gün akşam yemeği
Profesyonel Tatil Bahçesi Rehberlik Hizmetleri (Ek Hizmet Bedelinin İçerisindedir) 
Tören Bileti (Cumartesi veya Pazar Günü Gündüz veya Gece Seansı ) / (Ek Hizmet Bedelinin İçerisindedir) 
Zorunlu Türsab seyahat sigortası (Ek Hizmet Bedelinin İçerisindedir) 
Ekstra eğlence ve turlar
Otelde yapılacak ekstralar
Tüm yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar ve tipler

Diğer Detaylar;

00-02 yaş bebek ücretsizdir.
02 – 06 yaş çocuklar total ücret üzerinden %50 indirim hakkına sahiplerdir.
06 yaş ve üzeri çocuklar tam ücrete tabidir.

Turumuzda Zorunlu Türsab Seyahat sigortası, Şeb-i arus tören bileti, Profesyonel rehberlik hizmeti ve diğer giderler için turumuza katılan tüm misafirlerimizden zorunlu olarak ek hizmet bedeli alınmaktadır. Ek hizmetini rezervasyon esnasında fatura karşılığında şirketimize ödemeyen misafirlerimiz tura katılım sağlayamazlar.

 

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 520.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 261.00 TL
259.00 TL
259.00 TL
GERÇEK FİYAT 520.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 261.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 197 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (13841) vermeyi unutmayınız.
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (13841) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 12 Aralık 2014
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Ek hizmet bedeli: 80 TL
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur.