'Hayatını Yeşillendir' Haftalık Programımıza Katılmak İster Misiniz? Manolya Hotel'de 7 Günlük Green Your Life Sağlık ve Arınma Turu Sadece 1955 TL!

Fırsat Numarası: 5441

Birleşmiş Milletler On yıllık Biyolojik Çeşitlilik 2012 ödülünün sahibi İlyas Bublis sizi, “Yeşil evrime katıl” sloganı ile Marmaris Siteler’deki oteline davet ediyor. GAIA Çevre Organizasyonu Başkanı İlyas Bublis’in aile oteli 2013 den bu yana bütünsel ve sürekli olarak çocuklar, gençler ve yetişkinler için eğitim konsepti sunuyor. Odak noktasındaki konular ise sağlıklı beslenme, bilinçli yaşam ve doğayla insanın kalıcı birlikteliğidir.Otelimizde Alkol bulunmamaktadır. Ve hergün sifali Adacayi tütsüsü ile temizleniyor ve böyle denge saglaniyor

 

Kür Haftasının İçeriği:

Güzel, çekici, kendi havuzu olan aile hotelinde 7 gece konaklama.

Meyve, sebze, kabuklu yemişler, çay ve su ile diyet bakımı.

Çay ve dağdan gelen taze kaynak suyu bütün gün misafirlerimizin hizmetindedir.

3 adet gezi programı (Tekne, Şelale, Termal Havuz)

1 adet Detox, Komple vücut bakımı, Çamur Banyosu

Uzman Diyetisyen Bettine Heiroth (www.fasten-tour-ernaehrung.de) refakatinde profesyonel diyet desteği (şahsen veya Skype üzerinden)

 

Sağlık ve Arınma Turu İçeriği:

"Hayatını yeşillendir" Gelişim Haftası

Birleşmiş Milletler On yıllık Biyolojik Çeşitlilik 2012 ödülünün sahibi İlyas Bublis sizi, "Yeşil evrime katıl" sloganı ile Marmaris Siteler'deki oteline davet ediyor. GAIA Çevre Organizasyonu Başkanı İlyas Bublis'in aile oteli 2013 den bu yana bütünsel ve sürekli olarak çocuklar, gençler ve yetişkinler için eğitim konsepti sunuyor. Odak noktasındaki konular ise sağlıklı beslenme, bilinçli yaşam ve doğayla insanın kalıcı birlikteliğidir. Otelimizde Alkol bulunmamaktadır. Ve hergün sifali Adacayi tütsüsü ile temizleniyor ve böyle denge saglaniyor Bir aile işletmesi olan sürdürülebilir otelin ana ürünü şudur: Sağlıklı beslenme, bilinçli yaşam ve insan ile doğanın sürekli bir arada olması yoluyla bedenin, ruhun ve zihnin iyileştirilmesi ve kuvvetlendirilmesi. Yeni otel müdürü İlyas Bublis ve ekibi rezervasyonu yaptırılabilen bu sürdürülebilirlik-konsept haftalarını "yaşamını yeşillendir" olarak adlandırıyor. Detox haftası yedi günlük modüllerden oluşuyor; bunlar birbiri üzerine kurulu ve insanın üç düzlemi olan bedeni, ruhu ve zihni huzura eriştiriyor, arındırıyor ve yumuşak bir şekilde yeniden enerji ile dolduruyor. Bir araya gelme. Şifa banyosu. Rahatlama. Stabil hale gelme. Sevinç. Dönüşüm. Çoğunlukla açık havada geçirilen bu bütünsel haftanın odağını, hayvansal ve işlenen gıdalardan, teknik iletişimden ve medya ile oyalanmadan tamamen feragat etme oluşturuyor. Hekimlerden, yoga öğretmenlerinden, bir pişmemiş vejetaryen mutfağı aşçısından ve bir meditasyon öğretmeninden oluşan ekip tarafından sürekli refakat edilen bu program Marmaris etrafında Ege sahilinin seçkin yerlerinde açık doğada uygulanıyor.

 

1. Gün Varış:

Otele giriş ve form işlemleri. Uzman takımla tanışma. Sağlık çemberine giriş. Eski Şaman'ların arınma seremonileri yaptığı gibi, misafirler arınma seyahatine doğru yola çıkmak ve yorucu günü arkalarında bırkmak için Hoş geldin Seremonisi'ne davet edildiler. Sağlık haftamız için dikkate değer Şaman ruhunu örnek alıyoruz ve içten bir "Hoş geldiniz" ile başlıyoruz. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak.

 

2. Gün Bağ Kurulması ve Başlama:

Meditasyon. Çember yapımı. Gevşeme hareketleri. Panzehir beslenme. Masajlar. Tekne turu. En Önemlisi: Başlangıç. Güne başlama, seyahate başlama, seremoniye başlama. İkinci günün sloganı "ara vermek ve yeniden başlamak". Bilinçli bir şekilde. Sabah meditasyonu İlyas Büblis tarafından yönetilecek. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak. Kahvaltıdan sonra Şaman çemberi kurulacak. Kutsanmadan sonra çembere katılanlar toprak anaya bağlanacaklar, nakaratlar ve meditasyon eşliğinde güçlü bir GAIA ilişki kuracaklar. İkinci adımda, kalp frekansını yükseltmek için konuşma alıştırmaları yapılacak. Bütün alıştırmalar müzik eşliğinde yapılacak. En önemlisi, insanla toprak arasındaki sevgi bağını güçlendirmektir. Biz topraktan yaratıldık ama beton ve teknoloji bizi yeşilden kopardı. İlkel birliğimizi tekrar hatırlıyoruz ve bağımızı güçlendiriyoruz. Gandhi'nin dediği gibi: "Dünya için istediğin değişimin kendisi sen ol". Böylece dünyadaki değişim kendimizde, ruhumuzda, bedenimizde başlar. Bedenimize taze meyve - sebze suları ile içerden dışarıya doğru şifa verirken, profesyonel bir masaj programı da kirlerden arınmamıza destek olur. Masörümüz sürekli grubumuzla olacak ve bedensel gevşeme ile ilgilenecek. Akşam olduğunda, kızıl güneş ışıkları veda ederken, çantalarımızı bir Tekne turu için hazırlıyoruz. Denizden Marmaris koyunun tadını çıkarıyoruz. Çiğ yemeklerden oluşan akşam yemeğimizi bizimle beraber seyahat edecek olan aşçılarmız orada hazırlayacak. Manolyada Yoga programi müsait oldugunda en az 5 kisi sart.

 

3. Gün Kaplıca:

Yüzme. Yürüyüş. Meditasyon. Kaplıca. Satsang. Üçüncü güne denizde bir yüzme turu ve koy boyunca yürüyüş ile başlıyoruz. Otele dönüşten sonra taze sebze sularımızı alıyoruz ve tekrar meditasyon turuna başlıyoruz. Ruh tedavisi. Sonra bizi iyi bir kahvaltı bekliyor. Akşama doğru kaplıcalarıyla ünlü Dalyan'a doğru yola çıkıyoruz. 39 derece sıcak suda rahatlamak için iki saatimiz var. Sonra da çıplak ayaklarla doğada yürüyoruz. Akşam kamp ateşini yakıyoruz ve müzik yapıyoruz. Gün bitiminde tekrar bir şaman çemberi kuruyoruz. Bu defa ana teması: Doğa ve özellikle ağaç. Meditasyon yapıyoruz ve zirveye ulaşıyoruz, yani SATSANG'a. SATSANG dünya üzerinde birçok yerde farklı dinleri okumuş olan İlyas Büblis tarafından yönetilecektir.

 

4. Gün Rahatlama:

Meditasyon. Araştırma gezisi. Kaplıca. Geri dönüş Ağaçların altından Günaydın! Gönüllüler ağaçları selamlamak için meditasyona katılacak. Kahvaltı doğanın ortasında yapılacak. Öğleden öncesi ağaçlıklara yapılacak bir araştırma gezisi için ayrıldı. Çeşitliliği yeniden elde etmek veya korumak için neler yapılabilir? Öğleden sonra yine kaplıcalara ayrıldı. Akşama doğru otele dönüş için hareket ve sessizliğin SATSANG’ı ile bitiyor.

 

5. Gün Dayanıklılık Kazanmak:

Bayır Köyü'nü ziyaret. Çiftlik Koyu. Satsang Beşinci gün arınma haftasında bir dönüm noktası. Üç gün boyunca bedenimizi, ruhumuzu ve bilincimizi arındırdıktan sonra beşinci günde ruhumuzu besleme programı var. Doğanın güzelliği. Bir zamanlar Homeros'un yaşamış olduğu Likya Dağları'nı aşıyoruz ve katılımcıların huzur, güzellik ve kökenimiz üzerine meditasyonu için yaşlı çınarı ve berrak kaynak suyu ile ünlü küçük bir dağ köyü olan Bayır Köyü'ne ulaşıyoruz. Soğuk zencefilli limonata içiyoruz, masaj yapılıyor ve doğa ile insanın birliği üzerine konuşuyoruz. Oradan Çiftlik Koyu’na geçiyoruz. Marmaris'in en güzel denizinde yüzüyoruz, şifalı bitki çayı içiyoruz ve vejeteryan gıdalarla günümüzü geçiriyoruz. Gün yine Manolyada bir kamp ateşiyle ve sessizliğin SATSANG’ı ile bitiyor.

 

6. Gün Sevinç:

Yüzme. Meditasyon. Otele dönüş Sabahleyin yüzme, Çiftlik Koyu'nda yapılabilecek en güzel şeydir. Deniz keyfinden sonra Güneş meditasyonu ile güne merhaba diyoruz. Necip Dayıda kahvaltımızı yapıyoruz ve günümüzü serbest olarak sohbet ve meditasyonla geçiriyoruz. Akşam otele geri dönüş için hareket ediyoruz. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak.

 

7. Gün Dönüşüm:

Arınma. Form işlemleri. Geri dönüş yolculuğu Son gün: Önceki günlerde tükettiğimiz içeceklerden içiyoruz ve kalışımızı uğurluyoruz.Bana ne oldu? Ne yaşadım ve şu an nerede duruyorum? Talep edilirse uzman takımımız geri dönüşten sonra evinizde devam edebilmeniz için reçeteler yazabilecektir.

 

Ege’de Meyve Diyeti:
Hayatını yeşillendir ve bunu gökyüzünün mavisi, denizin çağıldaması ve güneyin hayat enerjisi ile karıştır. Bütün bunları "meyve diyeti" esnasında terasta, taze meyvlelerle ve sıcak insanlarla beraber yaşayabilirsin.
Meyve diyeti önemli maddeleri içeren bir diyet türüdür. Vitaminler, mineraller ve posalar bağırsakları hareketlendirir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve asit - baz dengesini sağlar. Stres ve yağ dokularından kurtulunur. Sodyum sülfat ile bağırsaklar boşalmaz . Yani tamamen tadına varılır!

 

Veggi - Uzatma Haftası:
Süreni 1 hafta daha uzat ve diyet sonrası geçiş sürecinde hafif, vejeteryan besinlerin tadını çıkar. Bu izin haftanı kendin özgürce şekillendirebilirsin. Diyet programının içeriğinden (Gezi, Masaj vs.) tekrar faydalanmak istersen bunları ayrıca sipariş edebilirsin.

 

Not:

Küre katılanlar yanıbaşımızdaki anlaşmalı havuzlu, jakuzili, saunalı, buhar banyolu ve Fitness salonlu 5 yıldızlı otelde ücretsiz Wellness -SPA kısmından faydalanabilirler. Özell Wellness teklifleri sorgulanıp talep edilebilir.

 

Gaia Nedir?

GAIA, Eski Yunanca'da dünya için kullanılan (Toprak Ana) anlamına gelen bir kelimedir. "GAIA - Ağaçlar Güzeldir" Çevre Projesi; 10 yıl önce hayata geçirilmiştir. Projenin kurucusu Türkiye’de doğmuş, Almanya’da büyümüş bir Türk olan İlyas Bublis’tir. GAIA, İleride dünyayı bekleyen iklim değişikliklerine dikkat çekmek ve çevre korumaya duyarlılığı arttırmak düşüncesiyle Almanya’da, Berlin’de ağaçlandırma çalışmalarında bulundu.GAİA hakkında daha fazla bilgi: GAIA 2004 yılının Şubat ayında Alman Federal Çevre Vakfı DBU tarafından Çevre – Teşvik Ödülü ile onurlandırılmıştır. 3 Aralık 2012 tarihinde GAIA’nın kurucusu İlyas Bublis’e Berlin şehri Sayın Senatörden altin şeref madalyası takdim edilmiştir Şu an, şimdiye kadar ki en önemli projemiz üzerinde çalışıyoruz: İstanbul'daki bütün kamu okullarının yeşillendirilmesi projesi numune bir çatı ile başlanmıştır. GAIA projesi (www.gaia-styles.de) 2000 yılı Mayıs ayından bu yana çevrenin korunmasına yönelik etkinlikler düzenlemektedir. GAIA tarafından yapılan çalışmaların merkezini düzenli olarak yapılan ve çevremizin korunma ihtiyacına işaret eden ağaç dikimi çalışmaları oluşturmaktadır. GAIA, Berlin'in cadde ve parklarında ağaç dikim etkinlilikleri düzenlemekte, ayrıca Kestane ağacı yaprak kemirgenlerine karşı mücadele edilmesine yönelik çalışmaların (Medya çalışmaları, eğitim seminerleri, aktif mücadele kampanyaları) sorumluluğunu üstlenmekte ve yürütmektedir. GAIA, afişlerle yaptığı etkinliklerle, GAIA - perisi ile gerçekleştirdiği sinema reklamı ile, ayrıca televizyon ve radyo yayınlarıyla (arte, Terra Nova, mtv, viva vs.) özellikle gençlerden oluşan ciddi bir takipçi kitlesine ulaşmış durumdadır. GAIA, 2008 yılının Ekim ayında Marmaris (Türkiye)’de Vali & Belediyeler himayesi ve desteği ile yine MUSIC FOR NATURE müzik ve çevre festivalini düzenlemiştir. Müzik şovlarının yanısıra ağaçlar da dikilmiştir, ayrıca çok sayıda siyasetçi ve basın mensubu da bu etkinliğe katılmıştır. Bu etkinlikten edinilen izlenimlere buradan ulaşabilirsiniz: http://flickr.com/photos/31628205@N02/showAvrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 & Kardeş Şehir Berlin vesilesiyle GAIA tarafından çatıların yeşillendirilmesi için bir konsept hazırlanmıştır. Kentlerimizin hızlı gelişimi sonucunda çevremiz, büyük ölçüde beton ve asfaltla kaplandı. Kent içinde bulunması gereken yeşil alanlar, iskan fonksiyonlarının ve iş yerlerinin yoğun baskısına dayanamayarak, yerlerini beton yapılara terk ettiler. Hava kirliliği birçok kentin temel sorunu haline geldi.2000 yılından beri her ikisi de mega şehir olan İstanbul ve Berlin'de insan ve doğanın şehir ortamında kalıcı ve uyumlu bir şekilde gelişebilmesi için çalışıyoruz. GAIA, Yeşil İstanbul Projesi, Birleşmiş Milletler World Decade 2012 Biyolojik Çeşitlilik Organizasyonu tarafından resmi olarak ödüllendirilmiş bir projedir. http://www.un-dekade-biologische-vielfalt.de/2004ibook69552_33703_2003.html GAIA 2004 yılının Şubat ayında Alman Federal Çevre Vakfı DBU tarafından Çevre - Teşvik Ödülü ile onurlandırılmıştır. 3 Aralık 2012 tarihinde GAIA'nın kurucusu İlyas Bublis'e Berlin şehri Sayın Senatörden şeref madalyası takdim edilmiştir Şu an, şimdiye kadar ki en önemli projemiz üzerinde çalışıyoruz.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 2500.00 TL
İNDİRİM %22
KAZANCINIZ 545.00 TL
1955.00 TL
1955.00 TL
GERÇEK FİYAT 2500.00 TL
İNDİRİM %22
KAZANCINIZ 545.00 TL
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 30 Eylül 2013
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon yapılmayan kuponlar ile hizmetten yararlanamazsınız. Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Sadece 700 TL ile Veggi - Uzatma Haftası
  • Bu program en az 7 kişi katildiktan sonra basliyor.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar fırsat satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
MEKANLAR