Bu Fırsat Kaçtı :(

Terapia'm Psikolojik Danışmanlık & Koçluk Merkezi'yi takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

Nişantaşı Terapia'm Psikolojik Danışmanlık & Koçluk Merkezi'nden 1 Aylık Pilates veya Yoga Dersi 200 TL Yerine Sadece 99 TL!

Fırsat Numarası: 8712

Yoga:

Yoga (Sanskrit) , Hindistan kaynaklı fiziksel ve zihinsel disiplinleri tarif etmek için kullanılan bir kelimedir.Sanskrit dilinde yoga kelimesi pek çok anlama sahiptir; "kontrol etmek", "boyunduruk altına almak" veya "birleştirmek" anlamına gelen Sanskrit "yuj" kelimesinden türemiştir. "Kavuşma", "biraraya gelme", "birlik", "karşılaşma" ve "yöntem" olarak çevrilebilir. Yoga uygulayan veya yoga felsefesini takip eden kişiye yogi ya da yogini adı verilir.Tarihte ilk yoga uygulamalarına bakıcak olursak M.Ö 1500 yıllara kadar dayanmaktadır. Daha sonra Hintli yoga üstadlarının  ( İyengar, Krisnamacarya, İndra Devi, Desikachar..)  yogayı Avrupa'ya ve Amerika'ya getirmesiyle yaygınlaşmıs, popülerleşmiş bu uygulama aynı zamanda içinde derin bir  felsefe barındırmaktadır. Düzenli uygulayan kisiler için bir yaşam stili halini almaktadır. "Yoga " kelimesi günümüzde herkesin duydugu fakat gerçekten ne olduğunun tam olarak bilmediği şeylerden biridir.Yoga bir din değildir. Yalın ve öz bir anlatımla açıklayacak olursak ; Yoga, bedenden başlayarak kişinin kendi özüne doğru yaptığı bir yolculuktur. Kişi birtakım hareket gruplarıyla ( asana ) bedenini gevşetip, rahatlatırken hem stresinden arınmaya , hafiflemeye ve daha mutlu bir insan olmaya başlar. Asana ( yoga poz grupları ) yoga ayagının sadece bir koludur . Kişi mutlak bir bütünlük ve denge arayışında olduğunda nefes ve meditasyon çalışmalarını da bırlikte yapar. Bu noktadan Yoga'ya baktığımızda "birleştiren, bir araya getiren " ifadesi yerini bulur. Yoga yapan kişi bedenlerinin sınırları içerisinde ve koşullanmış alışkanlıkları içerisinde kendini kabul etmeye başlar. Kabulle beraber dönüşüm, değişim olasılığı ortaya çıkar. Dogru nefes almayı öğrenir, ( yogik nefes) , bedeniyle daha barışık hale gelir, ve yaptıgı bedensel hareketler fiziksel açıdan kalp, damar , sinir sistemi , fıtık gibi bir çok sağlık sorununda da şifa getirir... Bundan dolayıdır ki yogayı sadece bir spor olarak görmek haksızlık olur. Bir yaşam stili olarak benimseyip düzenli yoga uygulamalarınızı yaptığınızda birden fazla yararını, şifasını da deneyimlemiş olursunuz.  Hepinize bol yogalı günler dileriz.

 

Pilates:

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır. Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir. 20.yüzyılın başlarında ortaya çıkan pilates, kendi döneminin ilerisinde bir sistemdi ve 21. yüzyılın modern insanları tarafından büyük ilgi gördü. A.B.D’de günümüzde yaklaşık 10 milyon kişi pilates yapmakta ve bu sayı her geçen sene daha da artmaktadır.

 

Terapia'm Psikolojik Danışmanlık & Koçluk Merkezi:

Home Biz KimizTerapia, Latince ve Yunanca’da “iyileştirme” anlamına gelir. “İyilik”,  kişinin  kendini  bedensel,  zihinsel  ve ruhsal  anlamda  sağlıklı  ve  mutlu  hissetme  halidir. Beden, zihin ve ruh sağlığı bir bütündür. Terapia'm  Danışmanlık  Merkezimizde yüksek  kaliteli  holistik  (bütüncül) terapilerle  bu üç  alanda  “iyilik“  hali ve rahatlama  amaçlanır.
Günlük  şehir hayatınızın  yoğun  temposuna  kısa bir  ara  verip,  holistik terapilerle  bedeninizi,   zihninizi  ve  ruhunuzu rahatlatmak  ve  kendinizi  iyi  hissetmek  sizin de hakkınız...
Beden,  zihin  ve ruhunuzun  limanı  olmayı  amaçlayan  merkezimiz,  her türlü  fırtınadan uzak,  huzur  dolu  bir  mekan  olarak  tasarlandı. Huzur, denge  ve  dinginlik  bulabileceginiz;  hayatın  fırtınalı  süreçleriyle  başaçıkma  yollarını  rahatlıkla  sorgulayabileceğiniz,  ya da durup  biraz  soluklanabileceginiz  güvenli, sakin bir  liman...
Kendinizi  ödüllendirin,  kendinizi  iyi  hissetmek  için  bedeninize,  zihninize  ve  ruhunuza  iyi  bakın..
Holistik  terapilerle  dengenizi  ve uyumunuzu  tekrar  yakalayın.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 101.00 TL
99.00 TL
99.00 TL
GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %51
KAZANCINIZ 101.00 TL
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (8712) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 5 Ocak 2014
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte gönderilecektir.
  • 1 kişi 1 kupon alabilir.
  • 1 seans 50 dakika sürmektedir.
  • Fırsat satın alımdan sonra 1 ay içerisinde kullanılmalıdır.
  • Dilediğiniz kadar fırsat satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
MEKANLAR