Bu Fırsat Kaçtı :(

Dansfit'i takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

Roll Dans Fit'te Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yoga veya Pilates Dersleri 150 TL Yerine 49 TL!

Fırsat Numarası: 18574

Hayatınıza spor ve sağlık katmaya ne dersiniz? 

Dans Fit'ten sağlıklı yaşamak ve fit kalmak için muhteşem şans!

Sakın kaçırmayın!

Pilates

Son yıllarda spor amaçlı yapılan fiziksel aktiviteler arasında en günceli tartışmasız pilates haline geldi. Özellikle bayanların ilgi gösterdiği bu sporun popüler olma nedenlerinden birisi de alınan güzel sonuçlardır. Pilates günümüzde sadece kilo verme amaçlı olarak değil, aynı zamanda vücuda esneklik kazandırma, ruhu dinlendirme, vücuttaki bazı sağlık problemlerini giderme, doğru nefes alma amaçlı tercih edilmektedir.
Ortalama 5 yıldır farklı derecelerde pilates yapan 10 kişi üzerinde bir çalışma yapıldı. Her birinin yaptığı günlük 30-45 dakikalık egzersiz sonrası kaç kalori yaktıkları araştırılmıştır. Çalışmalar ortalama 75 kilogramlık bir kişinin ileri düzeyde yaptığı pilates ile saatte 480 kalori, orta düzeyde yaptığı pilates ile 390 kalori ve başlangıç düzeyinde yaptığı pilates ile 276 kalori yaktığını göstermiştir. Kalori yakıp kilo vermenin yanında pilatesin kazandırdığı özellikler ise; daha iyi bir duruş, sırt ağrılarının azalması, eklemlerdeki hareketliliğin artması, esnekliğin artması, spor performanslarının artması, mevsim geçişlerine uyumluluğun artması, fit bir görünüm, kas kütlesindeki artış, kişinin daha uzun ve ince görünümü olarak sayılabilir.

Pilates neye yarar derseniz anlatalım; Pilates hem zihinsel hem de bedensel kontrolü hedeflemektedir. Akıcı hareketler nefes ve beden ile zihin kontrolünü de beraberin de sağlamayı hedeflemektedir. Düzenli olarak yapılan pilates bedenin daha esnek, kontrollü ve konsantrasyonu yüksek olmasını sağlamaktadır. Bugün pilates fizik tedavi uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Pilatesin 6 temel öğesi bulunmaktadır. Konsantrasyon; uygulama esnasında yapılan hareketlere yoğunlaşmak ve beden ile zihnin uyum içerisinde çalışmasını sağlamak, kontrol; hareketlerin bilinçli olarak yapılması ve bedenin kontrol altında tutulması ile doğru hareketlerin yine doğru şekilde yapılmasını ifade etmektedir. Merkezleme; pilateste hedef kalça, basenler, göbel ve beldir. Merkezleme sayesinde doğru bölgenin çalışması sağlanmış olur. Akıcı hareket; yapılan her bir hareketin hissedilerek yapılması, acele edilmemesi anlamını taşımaktadır. Kesinlik; her bir hareket kesinlik içerisinde baştan savma olmadan yapılmalıdır. Nefes; kontrollü nefes alma aynı zamanda iç organlarının da düzenli olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.

Yoga

Bir saatlik yoga çalışması 244 kalori yakar. Bu, hızlı bir yürüyüşle yakacağınız kalori miktarına denktir; ama yürürken kalp ve akciğerlerinizi kullanırsınız ve önemli ölçüde yağ yakarsınız. Yoga pek iyi bir kardiyovasküler egzersiz; ya da yağ yakmada etkili bir aktivite değildir. Yoga, kalori yakmada pek iyi olmasa da, diğer aktivitelerde daha çok kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Yürüyüşü ele alalım. Yoga, esnekliği ve kas gücünü arttırır; duruşunuzu düzeltir. Bu üçü, yürüyüş tekniği açısından önemli faktörlerdir. Ne kadar esnek olursanız, kas gücünüz ne kadar çok olursa, duruşunuz ne kadar dik olursa, yürüyüşünüz de o kadar uzun süreli ve hızlı olur. Yürüyüşünüz ne kadar uzun süreli ve hızlı olursa, o kadar iyi bir yürüyüşçü olursunuz ve daha çok kalori yakarsınız.

 

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 150.00 TL
İNDİRİM %68
KAZANCINIZ 101.00 TL
49.00 TL
49.00 TL
GERÇEK FİYAT 150.00 TL
İNDİRİM %68
KAZANCINIZ 101.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 291 kişi satın aldı!
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 31 Mayıs 2016
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Rezervasyon iptal ve değişikleri en az 48 saat öncesine kadar bildirilmelidir. Aksi durumda kodlar kullanılmış sayılacaktır.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Sadece Mecidiyeköy şubesi için geçerlidir.
 • Pilates dersleri 4 hafta süre ile Pazartesi 19:00, Çarşamba 19:00 şeklindedir.
 • Yoga dersleri talebe göre sınıf oluşturulup gün ve saat belirtilecektir.
MEKANLAR
 • Dansfit

  Mecidiyeköy Mah. Cemal Sururi Sok. No: 9/b İzçınar Apt. (profilo avm yanı)
  Şişli / İstanbul