0 (850) 333 03 23
Kıbrıs Fırsatlarında %10 Ekstra İndirim!

Bu Fırsat Kaçtı :(

Sestanbul Sanat Akademisi, Ankara'yı takip edin, bundan sonraki fırsatlarından haberdar olun!

Sestanbul'dan Yetişkinler ve Çocuklar için Yaratıcı Yazarlık & Şiir Atölyesi

Fırsat Numarası: 37536

Hayallerinizi gerçekleştirmeye ne dersiniz?

 

Sestanbul'dan yaratıcı yazarlık ve şiir atölyeleri ile hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız...

 

Kalemine güvenen veya kalemini güçlü tutmak isteyen herkesin katıldığı bu kurslar ile yazı dünyasındaki önemli bir adım atacaksınız.

 

İyi şanslar dileriz.

Yetişkinler İçin Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Kur süresi: 4 Hafta
Bu kur boyunca yazar adayının öğreneceği temel kavram şudur: Derdini karşısındaki en net biçimde anlatabilmek...
Bir yazar için en büyük mesele, karşısındakine fikirlerini; yanlış anlamaya mahal vermeyecek şekilde en net biçimde aktarabilmesi olayıdır. Yazar adayı bu kurda, kaleminin gücüyle tanışarak, kendini daha güçlü, daha sade ve daha anlaşılır nasıl ifade edebilir? Öğrenecektir...

 • Bu eğitim programı başlangıç düzeyindeki yazar adayı kişiler için gereklidir.
 • 4 haftalık bir süreyi kapsar.
 • Yazarlık alanında ne yapmak istediğine karar veremeyen adaylarımız için en uygunkurdur.
 • Yazın alanında henüz hiçbir eğitimi yoksa başvurması gereken ilk kurdur.

YAZAR KİMDİR?

Eli kalem tutan ve fikrini okuyucusuna ulaştırmak isteyen herkes birer yazar ve/veya şairdir. Yazı yazmak bazen bir roman yazabilecek yetkinliğe ulaştırırken bazen de sadece derdinizi kelimelerle net ve özgün anlatabilecek bir araçtır... Bu yüzden yazar aslında fikir aktarıcısı, fikirleriyle yol gösteren, ortaya teori atan kişidir...


KENDİNİZİ İFADE EDİN

Büyük kitlelere yol gösteren yazarları gözünüzün önüne getirin. Şöhretlerinin en büyük sebebi kendilerini, fikirlerini okuyucularına net ve samimi şekilde iletebiliyor oluşlarıdır...


Bir yazar olabilmek için ise yazarken belirli disiplinlere ve kurallara ihtiyacınız vardır. Bu kuralları basitçe sıralamak gerekirse; planlı olmak, iyi analiz edebilmek, merak ediyor olmak ve en önemlisi; yaratıcılık denilen aslında bir fikre sahip olunmasıdır.


Bütün yazarların ise tek bir derdi vardır: Fikrini ortaya anlaşılabilir şekilde kendi yorumuyla ortaya koyabilmek... Yani derdini anlatabilmek...
Siz de yazar olmayı istiyorsanız aslında kendinizi kelimelerle iyi ifade edebilmek istiyorsunuz...

 

ARTIK YAZILMAYAN BİR ŞEY KALDI MI Kİ?

Dünya üzerindeki her yazar, kendinden önceki neslin söylediklerinin üzerine koyar. Söylenmeyen söz belki kalmamış olabilir, ancak her yazar ne söylediğine değil, nasıl söylediğine bakar. Hadi bu ifadeyi biraz açalım: Günümüzde teknoloji, bilim, kültür, sosyoloji, toplum bilim, psikoloji, politika gibi bir çok kuramsal kavram kendini yenileyerek hızla gelişip değişiyor. Çağa ayak uyduramayan her düşünce ise tarihin tozlu sayfalarında eski birer anı olarak yerini alıyor. Peki bu değişen dünya karşısında sanatın konumu yerinde sayabilir mi?

 

Bu bağlamda, yazar/ yani sanatçı, değişen dünyaya ayak uydurmak, değişimin niteliyicisi, şahidi olmak zorunda hisseder kendini.
İşte bu sebepten dolayı, sanatçı; yazar, dünya var oldukça, olacaktır!

 

YAZAR OLMAK İÇİN EĞİTİM ALMALI MIYIM?

Yazarlık mesleği bir yazar için hayat boyu eğitimden geçer. Her yazar kendi üslubunu bulup, yazın sürecini kendisi tasarlayabiliyor olsa da, kendinden önceki deneyimleri biliyor, onların yazın üsluplarından kitlelerce kabul görmüş, yazın metotlarını kendi yorumlarınca uygulamaktan çekinmezler.


Bir yazar olmak istiyorsanız eğitim almak, yazar olmanın ilk koşulu değildir belki ancak, yapılması gereken aşamalar arasında ilk sıralarda yer alır.
Peki eğitim almaya karar verdiniz ancak nereden eğitim alacağınızı bilmiyorsunuz. Bu koşulda yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir.

 

1. Kurs almaya yeterli zaman ayırabilir miyim?
2. Kurs alacağım yerden yeterli ve aydınlatıcı bilgi alabiliyor muyum? / Alacağım eğitim konusunda beni detaylı bilgilendirebiliyorlar mı?
3. Eğitici / eğitmen, eğiteceği alanda yetkinliği var mı?
Yazarlık alanında her kurs veren, çeşitli vaatlerini ardı ardına sıralar. Bu vaatler çoğu zaman karmaşık ve anlaşılmaz düzeydedir. Size henüz öğrenmeye karar verdiğiniz aşamada alacağınız kursun başlıklarını karmaşık kurlarla verirler. Bu ders programları denilen vaatler karşısında ne yapacağınızı bilmezseniz henüz yolun başında pes edebilir ve bunun sorumlusunu da çoğu zaman kendinizi suçlu tutarsınız.

“-Ben bu işi beceremiyorum.”
Dediğiniz her alanda aslında size bilgi iyi olarak aktarılmamıştır. Dolayısıyla ile ne yapacağınıza karar verirken size rehber bir destek de verilebiliyor olması, ilerleyeceğiniz yolda aydınlatıcı olacaktır.

 

NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?

Farklı olduğunuzu, derdinizi ve/veya düşüncelerinizi yazın yoluyla anlatmak istediniz ve bir eğitim almaya karar verdiniz. O halde artık bir yazar adayısınız.
Yapmanız gerek tek şey ise hedeflerinizi belirlemek. Bunun için kendinize şu soruyu sormanız gerekiyor:
“-Neden yazmak istiyorum?”


Cevaplarınız, muhtemel şu seçeneklerden biri / birkaçı veya hemen hepsidir:
1. Derdimi yazarak anlatabilmeyi / kalemimin güçlendirmeyi istiyorum.
2. Edebi eserler üretmek / yazın çeşitlerini anlamak istiyorum. (Roman, öykü, masal,anı,deneme,makale)
3. Alanımda uzmanlaşmak istiyorum. (Dramatik yazarlık, sinema veya oyun yazımı eğitimi)
Yukarıdaki maddeler, birbiri ardı sıra gelen hiyerarşiye göre sıralanmıştır. Bu 3 maddeden kendinize göre bir hedef belirlediyseniz, aşağıda izlemeniz gereken azami yol haritasını da kolaylıkla tespit edebilirsiniz.


Eğer hala yazmak istiyor ancak kendinizi hangi yolda görmek istediğinize karar veremiyorsanız, Sestanbul akademiden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

BENİM İÇİN EN UYGUN EĞİTİM KURU HANGİSİ?

Yazarlık hayalleriniz için kendinize “hangi alanda ne yazmak istediğinize” dair doğru soruyu yukarıdaki gibi sordunuz ve artık izlemek istediğiniz yol haritası hazır... Sadece size uygun olan kuru seçmeniz ve kurs günlerinize eksiksiz katılmanız yeterli olacaktır.


Buraya kadar eksiksiz tüm makaleyi okuyabildiyseniz, tebrikler. Siz zaten merak eden, günümüzün baş döndüren hızına karşı bilgiyi doğru almak isteyen bir yazar adayısınız. O halde size uygun bir kur programını kolaylıkla aşağıdan belirleyebilirsiniz.
Haydi başlayalım.

“-Kalemimi güçlendirmek istiyorum!”

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

 • Düş Kurma - Yazarlık İlişkisi
 • Yazmanın Gizli Anahtarları
 • Bir Öykü Yaratalım
 • Masaldan Romana Yolculuk

*Katılımcılar, varsayım modelleri, önerme, fikir, fikirlerin senaryolaştırılması, Öykücülük, dramatizasyon, anlatım teknikleri, diyalog yazımı gibi konularda bilgilendirilecek ve atölye saatlerine ek olarak proje geliştirme başlığı altında senaryoların geliştirilmesinde bir uzman ile birebir çalışma imkanı bulacaklardır.

Şiir Atölyesi

 • Şiirin İnsanlık Tarihindeki Yerinin Ve Klasik Değerinin Ele Alınması
 • Şiirsel Anlatımın Duygusal Ve Şekilsel Özelliklerinin Şiirin Bireysel Ya Da Toplumsal Ruh Halinin Ürünü Olup Olmadığının Tartışılması
 • Şiirde kullanılan Uyak Ölçü, Tekrar Eğretileme(Mecaz/Metafor) Sözcüklerin Ses Çağrışımları ,Duyu Ve Duyumsallığın Çağrışımları Gibi Unsurların Öğrenilmesi
 • Şiirde Tema Konumlandırması Söylenceler Öykülendirme Ve Şiirin İşlendiği Konu Çeşitliliği
 • Şiirde Bireysellik Ve Tolumsallık Özelliklerinin Bütünleşmesi
 • Söylem , Hitabet Konuşma Dili ; Konuşma Dili Şiirsellik Özellikleri Taşıyıp Taşımadığı
 • Şiir Dizelerinin Bağlantısı ,Deşifresi
 • Şiirde Duygunun Yazıda Ve Okumada Yansıtılması
 • Şiirsel Anlatımda Dizeler Arasıdaki Bağlantı
 • Şiirde Soyut Ve Somut Kavramların, İmgelerin kullanımı
 • Şiir Türleri Ve Türlere Göre Şiir Okuma Ve Yorumlama Tarzları

1.Hafta: Şiirsel Anlatım İle Düz Yazı Yoluyla Anlatım Arasındaki Farklar
2.Hafta: Şiirde İşlenen Konular Şiirin Bireysel Ve Toplumsal Amacı
3.Hafta:  Konuşmacının Ve Dinleyicinin Buluşma Noktası
4.Hafta: Psikoloji Şiir , Yazma , Okuma Ve Yorumlama Arasındaki Farklar

İlgili Aramalar

149.90 TL
149.90 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 83 kişi satın aldı!
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (37536) vermeyi unutmayınız.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 10 Nisan 2019
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Rezervasyon iptal ve değişikleri en az 48 saat öncesine kadar bildirilmelidir. Aksi durumda kodlar kullanılmış sayılacaktır.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
MEKANLAR