'Sözcükler Can Yücel'i Özler' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 53497

Can Yücel’in yapıtlarından, anılarından ve ona dair anekdotlardan faydalanarak hazırlanan keyif dolu oyun 'Sözcükler Can Yücel'i Özler' seyirci ile buluşuyor!

 

Edebiyat ve yaşam alanında herkesin hayranlık duyduğu sanatçı Can Yücel'i daha bir detaylı tanıyacağınız bu oyun için indirimli tiyatro biletlerini sakın kaçırmayın...

 

Siz de şiir, anı ve duygu dolu bir tiyatro keyfi deneyimlemek için acele edin ve uygun fiyatlı tiyatro biletinizi tükenmeden alın!

 

İyi seyirler.

Sözcükler Can Yücel'i Özler

Mizahla Bakan Can Yücel
Bilgesu Ataman Ve Mehmet Esatoğlu Can Yücel’in yapıtlarından, anılarından ve ona dair anekdotlardan yola çıkılarak kaleme alınmış “Sözcükler Can Yücel’i Özler” adlı oyunu sergiliyor.


Can Yücel’in yaşama ve sanata mizahla bakışını konu alan oyunu Mehmet Esatoğlu derledi, yazdı ve yönetti. Bilgesu Ataman ve Mehmet Esatoğlu’nun sergiledikleri oyunun ışık ve efektini Emre Işık ve Hamit Demir hazırladı.


İlk gösterimini Temmuz 2009 da İzmir Urla’da yapan ardından İstanbul’un ve ülkenin dört bir yanında sergilenen oyun, ülkemizin Nasreddin Hoca, Şair Eşref, Neyzen Tevfik, Bal Mahmut geleneğinden bir yazarını, şairini konu alıyor. Can Yücel hem yazarlığı, hem şairliği hem çevirmenliği hem de sözlü edebiyatıyla üretmiş bir sanat insanımız. 

 

“Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim” şiiriyle anlattığı Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in oğlu olan şair, çocukluğundan itibaren ülkenin önde gelen bilim insanları, sanatçılarıyla da birlikte büyümüştür.

 

Tıp adamımız Gazi Yaşargil’den, Heykeltıraş Kuzgun Acar’a bir dolu arkadaşı olan Yücel bir şiirinde bunun “iyi bir tesadüf” olduğunu anlatır.


Yücel sanatçı duruşuyla da söylemiyle de çok farklı bir sanatçıdır.


Şiirlerinde dili kullanışı, çeviri yaparken “Türkçe söyleyişi”, tartışmalarda ironiyi kullanışıyla sanat alanımıza önemli katkılar sunmuştur.


“Sözcükler Can Yücel’i Özler” adlı oyun onun belgelenemeyen bir tarihidir adeta.


Can Yücel bir şehir efsanesidir. Yazdıkları, yaptıkları, ve anlattıklarının bir kısmı belgelense de büyük bir kısmı rivayet olarak ortalıkta dolaşmaktadır. Oyun bu belgelemelerden birini yapma ve izleyiciyle paylaşma hedefiyle yola çıkmıştır.


Her oyundan sonra izleyicilerin önerileriyle metne katılan anekdotlar, söylencelerle giderek büyüyen oyuna yeni yeni boyutlar eklenmektedir.


Belki Can Yücel’e yaraşan da böyle bir oyundur.

 

Oyuncular: Bilgesu Ataman / Mehmet Esatoğlu
Işık düzeni: Hamit Demir
Efekt: Işık Yılmaz

GERÇEK FİYAT 30.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 15.00 TL
15.00 TL
15.00 TL
GERÇEK FİYAT 30.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 15.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 363 kişi satın aldı!
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 23 Ekim 2019
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.