Kült Edebiyat Eserden Uyarlama 'Şvayk Harikalar Ülkesinde' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 40551

Edebiyat tarihinde büyük yeri olan, mizah ve savaşı aynı çatı altında buluşturan büyük eser Aslan Asker Şvayk'tan uyarlanan 'Şvayk Harikalar Ülkesinde' tiyatro oyunu sahnede izleyicisi ile buluşuyor...

 

Savaşın acı yönünü, mizahın ve güldürü sanatının gücünü ve unutulmaz anları bir arada bulacağınız, seyir zevki yüksek bir oyun sizi bekliyor!

 

Bu muhteşem oyunu sakın kaçırmayın ve uygun fiyatlı tiyatro biletinizi tükenmeden alın!

 

İyi seyirler.

Şvayk Harikalar Ülkesinde

İnsan dediğin nice işler görür generalim
Bilir uçmasını, öldürmesini insan dediğin
Ama bir kusuru daha var,
Bilir düşünmesini de.
Bertolt BRECHT

 

Yaroslev Haşek’in “Aslan Asker Şvayk” adlı romanından KATOT tarafından sahneye uyarlanmış oyun, I. Dünya savaşının tetikleyicisi olan Arşidük Ferdinand cinayeti ile başlar. Sakar, geveze ve aynı zamanda kendi deyimiyle budalalığı bir sağlık kurumunda raporlanmış Şvayk, köpek satıcılığı ile meşgulken birbiri ardınca gelişen olaylar sonrasında kendini orduda ve savaşın içinde bulacaktır.


“Şvayk Harikalar Ülkesinde” savaşın tüm saçmalıklarını ve acımasızlığını gösteren, alışılagelen savaş güzellemelerinden çok, savaşın var olduğu tüm ülkelerin halini kara mizah ve ince alaycı tavrıyla ele alan bir insanlık hikâyesidir.

 

“- Ben uçağa binemem Şvayk, annemin vasiyeti var
- Zararı yok yine bineriz uçağa, İnsanların üzerine bomba bırakmak için değil, gökyüzünde püfür püfür sefa sürmek için..”

 

“ - Komutanım, peki, bugün barışırsak ne olur? ”


KATOT
2014 Ekim ayında, tamamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun, tiyatro oyuncularından oluşan topluluk, daha özerk bir sahada, daha özgün yorumlar yaratabilme amacıyla ve kurumsal bir yapılanmanın temelini oluşturması umuduyla Katot – Kadıköy Tiyatro Oyuncuları Topluluğu’ nu kurar.

 

Ekibin tamamı geçimini muhtelif işler vasıtasıyla sürdürmekte olan emekçi insanlardan oluşmaktadır. Farklı demografik yapı, politik duruş ve mesleklerden oluşan bu yapının ortak bir amacı vardır: Tiyatro Yapmak!


Katot, ticari kaygı gütmeyen oyunculardan oluşan bir ekip olsa da, ekibi oluşturan emekçilerin sevgisi, fedakarlığı, çalışkanlığı ve tutkusu sayesinde üretimlerindeki profesyonellik, kalite ve özgünlük, aldığı her eleştiride defalarca vurgulanmış ve ulaştığı izleyici kitlesinin beğenisini toplamıştır. Ekipçe bu işi, mücadelenin başka bir yöntemi olarak yapmanın yanında, her kesimden insana ulaşmak, onlara sorular sordurabilmek, ezberlerinden şüphe ettirebilmek ve önlerine sabitlenen resmin ardındaki gerçeği merak ettirebilmek amacını güdüyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda uzun soluklu bir kurum, sanat mecrasında bir referans noktası olabilmeyi hedefliyoruz.


Katot, 2016 yılının Ocak ayında kurulan Kadıköy Tiyatroları Platformunun bileşenlerinden biridir. Bu platformdaki tüm üretimlere imkanları ölçüsünde katılmakta, tiyatro sanatının güçlenmesine, sevilmesine ve daha fazla insana ulaşmasına katkı sağlamaktadır.


Dekor, Kostüm, Müzik, Uyarlama ve Reji

Ekip Çalışması

 

Şvayk Harikalar Ülkesinde Oyuncu ve Teknik Ekip Kadrosu
Ali Alan, Aziz Duman, Barış Sönmez, Deniz Kapıkıran, Duygu Gülgün, Emine N. Özseven, Emre Cingöz, Emre Özdemir, Ertan Tok, Feryal Saç, Gökhan Güneş, Güven Yılmaz, Hasan Arslan, Mert E. Berger, Mithat Can Met, Ozan Keleş, Özge Yüksel, Özlem Cengiz, Sebile Savaş, Serkan Akpınar, Suat Akbaş, Volkan Efir, Yasemin Altuntaş, Zeynep Kınalı İpek, Zuhal Deliağaoğlu.


110 dakika / 2 perde
13 yaş ve üzeri için uygundur

GERÇEK FİYAT 30.00 TL
İNDİRİM %40
KAZANCINIZ 12.00 TL
18.00 TL
18.00 TL
GERÇEK FİYAT 30.00 TL
İNDİRİM %40
KAZANCINIZ 12.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 986 kişi satın aldı!
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 16 Şubat 2019
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.