Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg

Fırsat Numarası: 74995
Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg Tarhana - Ev Yapımı Uşak Tarhanası - Acısız 1 Kg

Seçenekler

Ürün Bilgileri

Tarhana Ev Yapımı - Meşhur Uşak Tarhanası Sofralarınızda. 1 Kg Acısız Tarhana Çorbası.

- %100 ev yapımı

- Bağışıklık sistemini güçlendirici

- Her zaman taze

- Sağlıklı ve hijyenik

- Özlediğiniz tarhana lezzeti


İçindekiler: Un, Yoğurt, Kuru Soğan, Kırmızı ve Yeşil Biber, Domates, Nane, Tuz, Ev Mayası. Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi: 01/03/2021 Servis Önerisi: İçine ekmek doğranabilir, ezilmiş sarımsak katılabilir, kuru fasulye ve nohut koyulabilir. Servis esnasında sıcak olmasına dikkat ediniz. Pişirilme Önerisi: Tencereye 1 çorba kaşığı salça, az miktarda sıvı yağ ya da tereyağı koyup hafif ateşte kızarmasını bekleyin. Mevsimine göre rendelenmiş domates ve yeşil biber eklenebilir. Sonrasında bu karışımın içine 1 litre soğuk su ve 3 çorba kaşığı tarhana konulur. Kaynayıncaya kadar sürekli karıştırılır. (Tercihen içine et suyu veya tavuk suyu koyulabilir.) kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp 5-8 dakika kaynatıp, servise hazır hale getirilir.

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Güneşten, Nemden ve Ateşten Koruyunuz.

Tarhana çorbası içerdiği besin değerleri sebebiyle aile ve toplum sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. Tarhana denilince akla ilk gelen yöre Uşak bunu öyle kabul etmiştir ki çorbanın içinde “18 doktor” olduğunu söylemektedirler. Bu üründe A, B, B1, B2, B6, C, D, E ,K, N vitaminleri ile çok sayıda aminoasit bulundurmaktadır. Tarhananın ana bileşeni olan un, esansiyel aminoasitlerden lisin ve treonin aminoasitleri açısından fakirdir. Bu nedenle de düşük kaliteli protein kaynağıdır. Diğer ana bileşen olan yoğurtta bu aminoasitler yüksek oranda bulunmaktadır. Böylece tarhana ana bileşeni olan un ve yoğurt esansiyel aminoasitler bakımından birbirlerini tamamlamakta ve daha yüksek kaliteli protein kaynağı olmaktadır.

Sonuç olarak tarhana, besin piramidinin taban kısmında yer alan tahıl grubu içerisinde tahıl esaslı olan tarhananın da bileşimi itibariyle yeterli ve dengeli beslenmede ihmal edilmemesi gereken bir ürün olduğu bilinmektedir.

Özellikle kış aylarında memleketimizde de sıkça tüketilen bu tarihi lezzet beslenmemizde önemli bir yer tutmaktadır. Afiyet olsun.GERÇEK FİYAT 60.00 TL
İNDİRİM %35
KAZANCINIZ 21.00 TL
39.00 TL
39.00 TL SATIN AL
GERÇEK FİYAT 60.00 TL
İNDİRİM %35
KAZANCINIZ 21.00 TL
  • Ödemenizi yaptıktan sonra vereceğiniz adrese kargolanacaktır.
  • 8 Ekim Perşembe gününe kadar kargoya verilir.
  • Ücretsiz Kargo
  • Bu ürün Tarhana tarafından gönderilecektir.
  • Marka: Tarhana