Bu Fırsat Kaçtı :(

Çocukların Keyifle İzleyeceği 'Taş Devri' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 55029

Haldun Dormen gözetiminde sahnelenen çocuk oyunu Taş Devri seyircisiyle buluşuyor!


Çocuklarınızın hem eğlenceli, hem de eğitici zamanlar geçireceği bu oyun için indirimli biletlerinizi hemen alın!

Çocuklarınıza unutamayacağı eğlence dolu bir gün geçirmek için acele edin...

 

İyi seyirler dileriz...

Taş Devri Maceraları

Çocukların eşlik edeceği birbirinden eğlenceli şarkılar, danslar ve esprileri ile Taş Devri Maceraları; sevgi, aile, dostluk, çalışkanlık ve hayvan sevgisi kavramlarıyla öğretici tarafını kullanarak çocuklarımızın kişisel gelişimini ve sosyalleşmesini amaçlayan pedagog onaylı maskotsuz bir çocuk oyunudur.

İyi kalpli Fred ve çalışkanlığı ile herkesin sevgisini kazanmış Barney birbirinden sakar iki yakın arkadaştır. Disiplinli Wilma ve akıllı Betty ise yeni buluşları, zekaları, lezzetli yemekleriyle Fred ve Barney’nin hayranlığını kazanmıştır. Yalnız arkadaş olabilmelerinin önünde engeller vardır. Taş devri kanunları ile artık insanlar işlerine ve yeteneklerine göre ayrılacaktır. Yakın arkadaşlar farklı yeteneklerini bir araya getirir ve hepsi birbirinden yeni şeyler öğrenir. Herkesin beraber yaşaması gerektiğini ve zekalarıyla Taş devri kanunlarını sevgi, dostluk, çalışkanlık ve saygı ilkeleri ile yeniden oluştururlar.

 

Yapım: Basamak Yapım & Sahne Sanatları
Oyuncular: Metehan Çentinalp , Onur Ballı , Şerife Letifoğlu , Sinem Şahin , Rüzgar Utku
Yazan : Sinem Şahin
Yöneten: Akın Dirgen
Müzik: Önder Helvacıoğlu
Koreografi: Rüzgar Utku 
Dekor Tasarımı: Sırrı Topraktepe
Kostüm Tasarımı: Nuray Yürek 
Işık-ses tasarımı: Akın Dirgen
Görsel Tasarım: Kerim Letifoğlu     

 

Projenin Amacı:
Çocukların eşlik edeceği birbirinden eğlenceli şarkılar, danslar ve esprileri ile Taş Devri Maceraları; sevgi, aile, dostluk, çalışkanlık ve hayvan sevgisi kavramlarıyla öğretici tarafını kullanarak çocuklarımızın kişisel gelişimini ve sosyalleşmesini amaçlayan pedagog onaylı bir çocuk oyunudur.

Projenin Konusu:

İyi kalpli Fred ve çalışkanlığı ile herkesin sevgisini kazanmış Barney birbirinden sakar iki yakın arkadaştır. Disiplinli Wilma ve akıllı Betty ise yeni buluşları, zekaları, lezzetli yemekleriyle Fred ve Barney’nin hayranlığını kazanmıştır. Yalnız bu iki çiftin aile olabilmesinin önünde bu yeni devrin engelleri vardır. Taş devri kanunları ile artık insanlar işlerine ve yeteneklerine göre ayrılacaktır. Yakın arkadaşlar farklı yeteneklerini bir araya getirir ve hepsi birbirinden yeni şeyler öğrenir. Herkesin beraber yaşaması gerektiğini ve aile olmanın önemini kanıtlarlar ve zekalarıyla Taş devri kanunlarını sevgi, dostluk, çalışkanlık ve saygı ilkeleri ile yeniden oluştururlar.

Projenin Özeti:
Fred ve Barney iki yakın arkadaşdır. Her hafta gittikleri bowling salonuna gitmek için hazırlanıyorlardır. Fred hazırlıklarını tamamlamıştır ve büyük bir heyecan ile gelir ama Barney henüz hazır değildir, düşünceli bir şekilde Fred’in yanına gelir. O gün bowling oyununun iptal olduğunu ve gündüz başka insanlardan duyduğu şeyleri anlatır. Artık yeni bir dönem başlayacaktır. Birbirine yakın olan insanlar toplanıp bir arada yaşayacak ve beraber çalışacaktır. Yeryüzü’nün belli bölgelerine insanlar yayılacaktır. Taş ile ilgili olanlar beraber, yumurtalar ve hayvanlarla ilgili olanlar beraber, su ile ilgili olanlar beraber çalışacaktır. Bu dönemin adına ise “Taş devri” konmuştur. Herkes bu devrin
kurallarına uymak zorundadır. Öncelikle herkesin yenilikçi ve icatçı olmaları ve icatlarını diğer insanlarla paylaşması gerekmektedir. Oysa Fred ve Barney bu konuda pek şanssızdır. Barney’in bir çok icadı vardır fakat hepsi işe yaramaması sebebiyle Taş Devri topluluğu tarafından geri çevrilmiştir. Fred’in ise ne kabul görmüş ne de denenmiş hiç icadı yoktur. Yalnızca Fred’in dinozor’u Dino’yu eğiterek evcil hayvan’ı icat ettiğini savunur. 

Fred ve Barney’in bir an evvel icatlar geliştirmesi ve yaşadıkları topluma bir katkıda bulunmaları gerekmektedir. Yoksa hayatları boyunca sadece bir mağara adamı olarak kalacaklardır. Bir diğer iki yakın arkadaş olan Wilma ve Betty ile tanışan Fred ve Barney ise Taş Devri kurallarını tamamen unutmuş ve kızları etkilemenin bir yolunu aramaktadırlar. Gerek o dönemin araç gereçlerini, gerek Dino’nun yardımını kullanarak Wilma ve Betty’i etkilemeye çalışırlar. Fakat bu icatlarının ve fikirlerinin hepsinde çuvallarlar. Wilma ve Betty ise sürekli icatlar geliştirerek topluma faydalı bireyler olarak yaşarlar ve Fred ile Barney’i bu konuda eleştirir ama bir şeyler öğretmeye çalışırlar. Fakat Wilma ve Betty’nin de üzüldüğü tek konu vardır. Betty yumurtalar ile ilgili, Wilma ise su ve nehirler ile ilgili, Fred ve Barney ise taşlar ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Taş devrinin yeni kurallarına göre ayrı yerlerde yaşamaları gerekmektedir. Buna göre Fred ve Barney’in öyle bir şey icat etmeleri gerekir ki Wilma ve Betty’ye kavuşabilsinler. Bunun için düşünmeye ve çalışmaya başlarlar. Fred ve Barney, onlarca başarısız icadından sonra öyle bir şey fark eder ki Taş devri’nin kuralarını baştan yazmak gerekir. Fred ve Barney aile olmayı icat etmişlerdir. Fred şehir adını verdiği icadıyla farklı meslekleri yapan her insanın birlikte yaşamasını sağlamıştır. Barney ise araba adını verdiği icadıyla bu insanların işlerine kolayca varmalarını sağlamıştır. Fred ve Barney’in icadı sayesinde Wilma ve Betty ile aile kurmayı başarabilmişlerdir. Ve şehirde hayvanlar ile, su ile, taş ile çalışanlar ayırt edilmeden bir arada yaşamış ve hepsi birbirine bir şeyler öğreterek beraber yaşamayı öğrenmiştir.

GERÇEK FİYAT 51.00 TL
İNDİRİM %30
KAZANCINIZ 15.00 TL
36.00 TL
36.00 TL
GERÇEK FİYAT 51.00 TL
İNDİRİM %30
KAZANCINIZ 15.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 1779 kişi satın aldı!
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 12:00 - 18:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (55029) vermeyi unutmayınız.
  • Her yaş grubu için bilet alınması gerekmektedir.
  • Veliler dahil her birey bilete tabidir.
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 6 Aralık 2020
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.