0 (850) 333 03 23

Bu Fırsat Kaçtı :(

Nazi Almanyası'ndan Vurucu Bir Hikaye 'Tebeşir İzi' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 37882

Bertolt Brecht'e saygı duruşu, Nazi Almanya'sından vurucu bir Yahudi anne, kız hikayesi.... Şarkılarda söylenecek karanlık zamanları anlatan... Bertolt Brecht'in bir şiirinden yola çıkarak uyarlanan Tebeşir İzi seyircisi ile buluşuyor!

 

Nazi Almanyası'nı bir anne ve kızı üzerinden anlatan bu oyun ile sarsıcı bir deneyim yaşayacak, uzun süre keyfini yaşayacaksınız...

 

Kadınların gözünden dönemin dünyasını anlatan bu oyun için uygun fiyatlı biletinizi tükenmeden alın!

 

İyi seyirler.

Tebeşir İzi

Bertolt Brecht in Tebesir Haçı siirinden esinlenerek Ali Yalçıner tarafından kaleme alınan müzikal oyun Tebesir İzi; Halk tarafından benimsenerek sıradanlaşan faşizmin, birey, aile, toplum üzerindeki yıkıcı etkisini, 1930'ların Nazi Almanya'sında Yahudi anne, kız hikayesi üzerinden anlatıyor.

Yahudi soykırımına odaklanmak yerine, kendisini Yahudi olmaktan çok Alman kabul eden genç bir kadının bilinçli ya da bilinçsiz olarak faşizme verdiği desteği anlatıyor.
Kendi tarihi boyunca her krize girdiğinde ırkçılık, etnisite gibi kavramlarla halkı bölen emperyalizmin, işi bittiğinde yanında olanları da harcayacağını gözler önüne seriyor.
Nazi döneminin karanlığında olup bitenle günümüze ayna tutuyor.

Oyunda anne rolünü 16 yıl sonra Tebeşir İzi için sahnelere dönen, Türk Tiyatrosu'nun duayenlerinden Gazanfer Özcan'ın kızı Fulya Özcan üstlenirken, kız rolüne Aysegül Yalçıner hayat veriyor.


Dramaturjisini Türkiye Eleştirmenler Birliği Başkanı Ragıp Ertugrul'un yaptığı oyunda Bertolt Brecht'in şiirleri kullanılarak, müzikleri Devlet Opera ve Bale sanatçısı Ahmet Baykara tarafından yapılan oyunda, oyunculara Mustafa Kemal Bayrak, Senem Alışkın, Ezgi Burgutoğlu, Onur Gürsoy'dan oluşan koro eşlik ediyor.


Dekor uygulamasının tamamında geri dönüştürülebilen malzemeler kullanılan oyunun koreografisini Şehir Tiyatro'sundan Senem Oluz yapıyor.


Oyundaki seslendirmeler Aykut Taşkın tarafından yapılıyor.
 

GERÇEK FİYAT 45.00 TL
İNDİRİM %34
KAZANCINIZ 15.00 TL
30.00 TL
30.00 TL
GERÇEK FİYAT 45.00 TL
İNDİRİM %34
KAZANCINIZ 15.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 3484 kişi satın aldı!
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 22:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (37882) vermeyi unutmayınız.
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 23 Mart 2019
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.