Bu Fırsat Kaçtı :(

Türk Hava Yolları Ulaşımı İle 7 Gece 8 Gün Fatih Çıtlak Hoca İle Ramazan Dönemi Umre Turu

Fırsat Numarası: 26350

Kutsal topraklara ziyaretinizi indirimli fiyata gerçekleştirmek istemez misin?

Şaban veya Ramazan aylarında Mekke ve Medine'de olmak, bölgenin dini öneme sahip yerlerini keşfetmek ve maneviyat yönünden ferahlamak için acele edin!

7 gün sürecek ve THY ulaşımlı gerçekleşecek olan Umre turundan uygun fiyata yararlanmak için hemen rezervasyonunuzu gerçekleştirin.

İyi yolculuklar dileriz...

Tur Özeti

 • 1. Gün: İstanbul - Medine
 • 2. Gün: Medine
 • 3. Gün: Medine - Mekke
 • 4. Gün: Mekke
 • 5. Gün: Mekke
 • 6. Gün: Mekke
 • 7. Gün: Mekke - Cidde - İstanbul

Mekke'de Kutsal Yerler

Mescid-i Haram: Türkçe’de Kutsal Mescit anlamına gelmektedir. Mekke’nin ortasında yer alan bu cami yeryüzünde ilk yapılan mesciddir. Mescid-i Haram Peygamber Efendimiz’in devrinde zaman zaman tamir edilmiştir.

Kabe-i Muazzama: “Allah’ın Evi” olarak nitelendirilen bu kutsal yapı, yeryüzünde kurulan ilk ve en önemli yapı olma özelliğine sahiptir. Siyah taşlardan yapılmış bu bina, İslamiyet’e göre dünyadaki en önemli yerdir. Yeryüzünün en kutsal yapısı olan Kabe-i Muazzama’ya bakmak bile sevaptır. Hz. Muhammed (SAV) : “Bu Beyt İslam’ın direğidir. Her kim bu Beyt’i ziyaret etmek amacıyla umreye veya haca gelirse bu yolda öldüğü takdirde Allah’u Teala, onu cennetine koyar” buyurmuşlardır.

Hira Mağarası: Peygamber Efendimiz’e Cebrail tarafından ilk vahyin indiği yerdir. Mekke’ye 9 km uzaklıktaki bu dağa inmek ve çıkmak oldukça zordur.

Sevr Mağarası: Hz. Muhammed (SAV) ve Hz. Ebu Bekir 622 yılında Mekke’den Medine’ye hicret ederken gizlendikleri dağdır. Peygamberimiz ve Hz. Ebu Bekir mağaradayken mağaranın girişine örümcekler ağ örmüş, bir ağaç oluşmuş ve ağaca güvercinler yuva yapmıştır. Kuran-ı Kerim’de bu mağara olayı Tevbe Suresi’nin 40. Ayetinde geçmektedir.

Medine'de Kutsal Yerler

Ravza-i Mutahhara: Peygamber Efendimiz’in mezarının hemen yanında bulunan ve namaz kılınan yere verilen isimdir.

Cennet-ül Baki: Bugün mezarlık olarak kullanılan alandır. Burada Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hasan, amcası Hz. Abbas ve daha birçok akrabası bulunmaktadır.

Yedi Mescitler: 627 yılında yapılan Hendek Savaşı’nda Müslümanlar kendilerini korumak için Medine’nin çevresine hendek kazmışlardır. Hendek Savaşı’nın yapıldığı yerde birbirine oldukça yakın 7 tane mescit yapılmıştır. Bu kutsal mekan umre turuna katılan hacıların uğrak noktasıdır.

Uhud Şehitleri: Medine’nin 5 km kuzeyinde yapılan Uhud Savaşı esnasında Hz. Hamza ile beraber 70 kadar sahabenin şehit olup gömülü olduğu alandır.

2017 Umre turu programıyla Medine’ye geldiğinizde Mescid-i Ebu Bekir, Mescid-i Ömer, Mescid-i Osman, Mescid-i Ali, Mescid-i Kıbleteyn, Kuba Mescidi, Cuma Mescid-i ve Gamame Mescid-i gibi mübarek yerleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.

Tur Programı

Tur Programı için tıklayın.
9161.00 TL
9161.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 450 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (26350) vermeyi unutmayınız.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 16 Mayıs 2017
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
 • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
 • Kupon kodunuz rezervasyon yapıldıktan sonra iptal edilemez.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Tek kişi konaklayacak misafirler fiyat farkı ödeyecektir. Detaylar tur programı dosyasında yer almaktadır.