Bu Fırsat Kaçtı :(

Ürgüp Jerveni Cave Butik Hotel'den Oda Seçenekli 2 Kişilik Kahvaltı Dahil Konaklama

Fırsat Numarası: 36061

Kapadokya'nın sizi kendine çekecek eşsiz güzellikleri içinde konaklama yapmaya ne dersiniz?

Ürgüp'de hizmet veren Jerveni Cave Butik Hotel, misafirlerine unutamayacakları bir tatil sunuyor.

Siz de Jerveni Cave Butik Hotel'in tatil fırsatından en uygun fiyata yararlanmak için vakit kaybetmeden rezervasyonunuzu gerçekleştirin.

İyi tatiller dileriz...

Jerveni Cave Butik Hotel

Bir zamanlar Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı bu kasabada kiliselerin çan sesleriyle camilerin ezanları birbirine karışır, kucaklaşırmış. Lozan Antlaşması gereğince 1924'te yapılan mübadeleyle, Mustafapaşa'daki Ortodoks Rumlar Yunanistan'a, Yunanistan'ın Kastorya bölgesindeki Jerveni köyünde yaşayan Müslüman Türkler ise Sinasos / Mustafapaşa'ya yerleştirilmiştir. Mustafapaşa'ya gelen mübadillerin özgün kültürü ve yerel dili oldukça korunmuş biçimde günümüze kadar ulaşmıştır. Günümüzde Mustafapaşa Türkçe yanında hala Makedoncanın da konuşulduğu; farklı geleneklerin yemeklerle, türkülerle, oyunlarla capcanlı sürdüğü bir yerdir.

 

Günümüzden nüfusunun çoğunluğu Jerveni mübadillerinden oluşan Mustafapaşa'da yaşayan bir mübadil torunu olarak, Mustafapaşa'dan giden ve gelen mübadillerin anılarını yaşatmak isteğiyle; otelimizin ismini, dedelerimizin hayatlarının yarısını geçirdikleri ve dillerinden hiç düşürmedikleri o masal köyleri olan Jerveni koymak istedim. Otelimizin odaları ise isimlerini Jerveni köyünün bağlı olduğu Kastorya'dan ve civar köylerden aldılar.


Otelimizin bir köşesinde açmış olduğumuz küçük mübadele müzesinde dedelerimizin ve ninelerimizin yanlarında getirdikleri evrak, kılık kıyafet ve ev eşyaları sergilenmektedir. Dileyen konuklarımız yöresel yemeklerin ve mübadil yemeklerinin yapıldığı mutfağımızda değişik lezzetleri tatma imkanı bulacaklardır.

Konaklama

Jerveni Cave Hotel, modern imkanlar ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış toplam 10 otantik odası ile hizmet veriyor. Sinasos’un merkezinde tarihi Maraşoğlu Köprüsü’nün yanında bulunan yeraltı şehrinin küçük bir parçası olan otelin odaları on bin yıllık geçmişine dokunulmadan, günümüz şartlarına uygun konfor anlayışıyla tasarlanmış.

 

Jerveni Cave Hotel'in taş duvarlı, otantik odalarında; düz ekran TV, ısıtma ve balkon veya teras, ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyo ve bazı odalarda ayrıca spa küveti de bulunuyor.

Yeme & İçme

Otelde küçük bir müze ile geleneksel mutfaktan yemekler sunan bir restoran bulunuyor. Günlük kahvaltı açık büfe tarzında servis ediliyor. Alakart restoranı muhacir hamur işleri ve muhacir mantısı dahil yöresel mutfaktan eşsiz yemekler sunuyor.

Hizmetler

 • 24-saat açık resepsiyon,
 • Hızlı check-in/check-out,
 • Bagaj muhafazası,
 • Ütü hizmeti,
 • Döviz alım/satım,
 • Araba kiralama,
 • Tur masası,
 • Faks/fotokopi,
 • Transfer servisi (ücretli),
 • Havaalanı servisi (ek ücrete tabi)

Aktiviteler

At Turu

Araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, yemyeşil köy bağları arasında gezinirken, bu keşfi at sırtında yapmaya ne dersiniz? Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman rehberi size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokya’nın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz. At turlarına saatlik yada günlük katılabilirsiniz.

 

Vadi Yürüyüşleri

Kapadokya’nın en iyi vadilerini gezip bir çok güzelliği bir arada görecebilirsiniz. Kapadokya’ya gelip yapmadan dönme denilen en önemli aktivitelerden biride vadi yürüyüşleridir.

 

Balon Turu

Kapadokya’nın muhteşem manzarası eşliğinde Balon uçuşlarına katılabilirsiniz. Sıcak hava Balonları, 28ºC’nin üzerinde ve aşırı rüzgarlı koşullarda uçamadığından, uçuşlar meteorolojik koşulların uygun olduğu sabah saatlerinde yapılmaktadır. Sabah saat 5 civarı, araçlar yolcuları otellerinden alır ve kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, yolcular açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Sıcak hava balonlarında yönlendirme imkanı yoktur. Rüzgar yönünde hareket ederler. Fakat havanın değişik irtifalarında rüzgar yönleri farklı olabilir. Pilot, yükselip alçalarak gitmek istediği yöne uygun rüzgarı bulmaya çalışır. Uçuş süresince Balonlar yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak güneş doğuşunu,vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını yolculara seyretme imkanı verir. Uçuş sonunda yolcular için şampanyalı bir kutlama vardır. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilmektedir. Balon uçuş macerası bitiminde yolcular tekrar kendi araçlarla konakladıkları otellerine bırakılır.

 

Semah – Derviş Gösterisi

Semâ, Türk tarihinin an’anesinin, inançlarının bir parçası olup Hz. Mevlânâ (1207-1273) ilhamıyla oluşmuş ve gelişmiştir. Kemâle doğru manevî bir yolculuğu (Mirâcı), bir gidiş-gelişi temsil eder. Semahanelerde neyzen, kudüm zen, naat han, ayin hanlar “Mutrıp” adı verilen müzik grubunu oluştururlar.

 

Mevlevihanelerde, sema mukabelesi sırasında bu müzik grubunun çalıp söylediği, Mevlevi bestekârlarca semâya eşlik amacıyla bestelenmiş eserlere Mevlevi ayinler denir. Bu eserlerin ana bölümleri Mevlana’nın Mesnevi veya Divan’ı Kebir’inden alınmış Farsça şiirlerden bestelenir. Bu müzik, Türk Musiki tarihi açısından çok önemli bir fonksiyon üstlendiği gibi dünyada SUFİ müzik tarzının özelliklerini iyi korumuş beste ve icra fonudur.

 

Türk Gecesi

“Türk Gecesi” eğlence programları kapsamında zengin kültürümüzün çeşitli örneklerinden fasıl,halk oyunları (folklor) animasyonlar, oryantal show gösterilerini hem seyredip hem de katılabilirsiniz.

 

Yöresel yemek yapımı (yörede yaşayan kadınlarla birlikte mutfakta yöresel yemek yapımına katılabilirsiniz.

Ulaşım

Jerveni Cave Hotel, Kapadokya bölgesinde, Ürgüp’ün Mustafapaşa kasabasında yer alıyor. Kapadokya’da merkezi konumda bulunan Mustafapaşa, Göreme Açık Hava Müzesi’ne 12, Uçhisar Kalesi’ne 17, Kızılçukur Vadisi’ne 10 ve Ürgüp’e 5 km mesafede bulunuyor.

Kapadokya'da yapılacak şeyler için tıklayın! >>
GERÇEK FİYAT 250.00 TL
İNDİRİM %41
KAZANCINIZ 101.00 TL
149.00 TL
149.00 TL
GERÇEK FİYAT 250.00 TL
İNDİRİM %41
KAZANCINIZ 101.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 17 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 12:00 - 17:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (36061) vermeyi unutmayınız.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 1 Aralık 2018
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Özel dönemler hariçtir.
 • Kahvaltı 08:00 - 10:30 saatleri arasında açık büfe olarak servis edilir.
 • Çocuk durumu için işletme ile görüşülmelidir.
 • Fırsat kodları birleştirilebilir. Konaklamak istediğiniz gün sayısına göre birden fazla fırsat kodu kullanabilirsiniz.
MEKANLAR