Bu Fırsat Kaçtı :(

Pierre Henri Cami & Ferhan Şensoy'un Yazdığı 'Yorgun Matador' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 38142

Bu kez ilginç bir hikaye ile sahnede Eda Akkaş, Burçin Nokic, Elif Ceren Akay, Can Yalçın, Yusuf Sarıkaya, Ahmet Akdemir gibi isimleri izlemeye hazır mısınız?

Pierre Henri Cami & Ferhan Şensoy'un yazdığı Yorgun Matador adlı tiyatro oyunu için indirimli biletlerinizi hemen alın!

İyi seyirler dileriz...

Yorgun Matador

1884'te İspanya sınırına yakın, aşağı Pirene’lerin eteklerinde bir kasabada dünyaya gelen Pierre Henri Cami yolunu oyunculuk merakıyla Paris'e düşürür. Fakat taşradan gelirken yanında getirdiği kötü Fransızcası sebebiyle kendisine ancak kekeme rolleri verilir. Sahnede istediğini bulamayınca kendini yazmaya verir ve artık çocukluk hayali olan matadorluktan çok uzaktadır.

Döneminin sanat merkezi Paris ona kucak açmaz ve 1958'de öldüğünde arkasında hiçbir iz bırakamamıştır. Ferhan Şensoy'un Paris'in tozlu sahaflarından bulup çıkardığı bilinmez adam; Cami, alışılmışın dışında temalarla yazdığı kısa oyunlarında, klasik ve ağdalı tiyatro oyunlarıyla da dalga geçer. Bu fazlasıyla kısa oyunlar bazen yarım sayfa, bazense bir buçuk sayfadır. Kendi absürtlüğünün içinde, hiçbir şey anlatmıyor gibi görünen fakat çok şey anlatan bu oyunlar, kuralcılıkla yoğrulmuş tiyatroya bir karşı çıkıştır aynı zamanda.

Ferhan Şensoy’un 1990-1991 yılında sahneye koyduğu bu özgün eser, sahnelendiği dönem itibariyle öncü bir tiyatro anlayışına sahiptir. Örneklerini bugünlerde görmeye alışkın olduğumuz biçim ve içeriğiyle, alışılmış tiyatro kalıplarının dışında bir sergileme hakimdir.

Bi’takım Oyuncular olarak Yorgun Matador’un yeniden sahnelenişinde, oyundaki yedi hikayeyi esas aldık ve oyundaki özgün şarkıları kullandık.Sahnelemede farklılıklar olsa da Ferhan Şensoy’un uyarladığı metinlerde bir değişiklik yapılmadı. Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Rasim Öztekin, Derya Baykal, Demet Akbağ gibi ustaların oyunculuğuyla süslenen bu güzel çalışmayı yeniden seyirciyle buluşturmanın mutluluğuyla, iyi seyirler diliyoruz.

Yorgun Matador – İki Perde Komedi - Süre 95 dakika
Yazan: Pierre Henri Cami & Ferhan Şensoy
Yöneten: Yusuf Sarıkaya
Oyun Müzikleri: Ferhan Şensoy
Oyuncular: Eda Akkaş, Burçin Nokic, Elif Ceren Akay, Can Yalçın,Yusuf Sarıkaya, Ahmet Akdemir
Müzik: Orkun Eker, Işık: Gökhan Ezer , Afiş:Toygan Balkanlı

 

GERÇEK FİYAT 40.00 TL
İNDİRİM %38
KAZANCINIZ 15.00 TL
25.00 TL
25.00 TL
GERÇEK FİYAT 40.00 TL
İNDİRİM %38
KAZANCINIZ 15.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 755 kişi satın aldı!
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 13 Ocak 2020
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.