Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

2001 yılında Ankara’da kurulan alternatif rock grubu Manga, 2002 yılında ekranlarda canlı canlı yayınlanan bir müzik yarışması ile adını duyurmayı başardı. Çekitkleri ilgi sayesinde gelen albüm tekliflerinin ardından 2003 yılında İstanbul'a taşınarak hızlı bir biçimde yani 2004 yılında ilk albümlerini yayınladılar. Çıkardıkları bu albüm tüm zamanların en çok satan rock albümleri arasında yer aldı ve altın plak ödülü başta olmak üzere bir çok ödüle layık görüldü. 

Kendi animasyon karakterleri spa'nın yer aldığı klipleri ile o zamanların en başarılı animasyon klibini yaptılar. “Bir Kadın Çizeceksin” adlı şarkıları uzun süre listelerin başında yer aldı ve dillere pelesenk olmayı başardı. Bu şarkıdan istenilen performans alındı ve ardından Türkiye turnesine çıkıldı. Bu arada yurt dışından da teklifler almaya başlayan Manga, başarı zirvesine emin adımlarla ilerlemeye başladı. 

2005 yılında Manga+ isimli ara çalışmalarının ardında yurt dışında da hayran kitlesini oluşturmaya başlayan Manga, FİFA 06 resmi soundtrack albümünde "Bir Kadın Çizeceksin" parçası ile yer aldı ve dünyanın en büyük açık hava festivallerinden bir tanesi olan Sziget’ten davet alıp, sahne alan ilk Türk sanatçısı ünvanını kazandılar.

Uzun süreli turnelerin ardından stüdyoya giren Manga 2009 yılında “Şehr-i Hüzün” adlı albümünü yayınlayarak onları özleyen sevenleri ile buluştu. Arka arkada popüler şarkıların sıralandığı bu albüm ile yeniden Avrupa'nın dikkatini çeken Manga, Danimarka Sony grubu tarafından Kopenhag’a davet edilerek bir single anlaşmasına imza attı. Dünya genelinde yayınladıkları “Fly to Stay Alive” parçaları Mtv Adria ve Mtv İngiltere’de listelere girmeyi başardı. 

2010 yılında Türkiye Eurovision’a Manga ile katılma kararı aldı ve "We Could Be The Same"  adlı parça ile yarışmaya katıldı. Bu şarkı ile 2. olma şansını yakaladılar.

Yıllar ilerledikçe hayran kitlesini daha da genişleten rock grubu Manga, Türkiye’nin en başarılı performans gruplarından bir tanesi olarak sayısız festival ve konserde sevenleri ile buluştu ve buluşmaya devam ediyor.

Bunca başarıya imza atmış muhteşem rock grubu Manga'yı siz de sahnede canlı canlı izlemek isterseniz hemen konser takvimine göz atın ve sizlere sunduğumuz uygun fiyatlı konser biletlerinizi alarak eğlenceyi garantileyin! 

Manga, IF Performance, Sanat Performance, Beyrut Performance gibi kaliteli mekanlarda konserler vermeye devam ediyor!

Manga konserinde müzik ziyafetini kaçırmayın!
  Kapat
devamı...