Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

20 Mayıs 1966 İstanbul doğumlu, asıl adı Fergan Mirkelam olan fakat Mirkelam olan tanıdığımız ünlü sanatçımız yıllardır yaptığı şarkılar kadar koştuğu klibi ile de anılmaktadır. Bu klip sayesinde "Koşan Adam" lakabını alan ve bir gecede şöhret olmak nedir herkese gösteren Mirkelam, o gün bu gündür sanat hayatında koşuyor diyebiliriz! Her Gece adlı parçası ile müzik dünyasına başarılı bir giriş yapan Mirkelam söz konusu klibi de bu parçaya çekmiştir. 1995 yılında çıkardığı bu şarkı hala dillere dolanmaktadır.

Mirkelam'ın babası avukat olmasına rağmen besteci kimliğe de sahiptir. Ud, piyano çalan, tiyatro yapan, eşi ve dostu ile bir film çeken ve yayınlanmamış kitaplar oluşturan bir babanın oğlunun sanatçı olmasına şaşırmamalı. Yani anlayacağınız Mirkelam'ın genlerinde sanat var!

İlkokulu Fındıkzade Çapa, Orta öğretimi ise Özel Kalamış, Liseyi ise Fenerbahçe Lisesi’nde okuyan Mirkelam, beste yapmaya başladığında daha ortaokul yıllarındaydı. Şarkı söylemeye başlaması ise Saint Joseph Lisesi orkestrasına katılması ile başlamıştır. 1984 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi’ni kazanan Mirkelam, Üniversite hayatında kendini tanıma şansı bulur ve şiir yazma kabiliyetini de burada deniz kenarında keşfeder. 1990 yılında Üniversiteden mezun olan Mirkelam, bir süre radyolarda DJ’lik dahi yapmıştır. 

Derken, 1986'da Kayahan Acar ile birlikte bir Eurovision macerasına katılır. Ardından Burak Kut’un albümünde kendini gösterme şansını yakalar. Nazan Öncel ve birkaç sanatçıya vokalistlik etmiş olması da ününde fayda sağlamıştır.. 1990’da ‘karşılıksız çek’ isimli parçası ile bir yarışmaya katılır fakat başarısız olur. Daha sonra Mirkelam'ın İskender Paydaş ile yolunun kesişmesi ile şarkıları kıymetlenmeye başlar.

Mirkelam'ın ezbere bilinen o enfes şarkılarından "Her Gece, Tavla, Ah Bir Joker, Asuman Pansuman, Kaprislisin Sevgilim, Yollar, Kokoreç, Hatıralar, Unutulmaz, Aşkımsın, Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz?, Mutlu Olmak İstiyorum, Elma Değil Ayva'yı onunla birlikte bağıra çağıra söylemeye ne dersiniz? Var mısınız Mirkelam konserinde buluşmaya? 

O zaman Mirkelam konseri için indirimli biletleriniz de bizden olsun!

Mirkelam sık sık IF Performance Hall, Mori Performance Hall, Jolly Joker, Beyrut Performance ve Sanat Performance gibi eğlence mekanlarında konser veriyor!

Hadi Mirkelam ile eğlenmeye! Kapat
devamı...