SSC Tur'dan Ankara'dan Hareketli 7 Gece 8 Gün Konaklamalı Baştan Başa Karadeniz & Batum Turu Kişi Başı 729 TL'den Başlayan Fiyatlarla!

Fırsat Numarası: 15011

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri:

04:30 Ankara Armada Önü

1. Gün / Samsun - Atatürk Onur Anıtı - Gazi Müzesi - İlk Adım Anıtı - Bandırma Vapuru - Amisos Amazonlar Diyarı - Ayvacık Köyü

Armada durağımızda buluşma sonrası Karadeniz yolculuğumuz başlıyor, sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun'a varıyoruz. Cumhuriyet'in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak'ın denize döküldüğü bölgede yer alan bu anlamlı şehirde; ilk olarak Samsun Belediye Parkı'nda Samsun'un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş; kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş hissine kapılacağınız Gazi Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra, Atatürk'ün 100. yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapur'undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı'nı ziyaret edip, 19 Mayıs 1919'da Atatürk ve 18 silah arkadaşının İstanbul'dan Samsun'a geldikleri Cumhuriyet'in ilk adımlarının atıldığı, Bal mumu Heykellerinin bulunduğu Bandırma Vapuru'nu gezdikten sonra Efsanevi Kadın savaşçılar olarak bilinen Amazon kadınlarının köyü olan Amisos Amazonlar Diyarı'na çıkıyor Samsun'un bütün ihtişamıyla seyrediyoruz. Bura da verilecek serbest zamanın ardından çok az kişi tarafından keşfedilmiş şu anda sadece SSC Tur aracılığıyla gezebileceğiniz yeşil ve mavinin tüm güzelliğini sergilediği muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek Ayvacık Köyü'ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvacık Köyü'nde ki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından Ordu'ya yolcuğumuz başlıyor konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Konaklama: 5 Yıldızlı Fatsa Yalçın Otel (Ordu)

2. Gün / Boztepe - Giresun - Giresun Kalesi - Tirebolu - Çay Fabrikası - Akçaabat  - Trabzon - Ayasofya Müzesi - Atatürk Köşkü - Telkari ve Kazaziye Atölyesi - Kemençe ile Horon Gecesi

Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikte ki Boztepe'ye çıkıp şehri kucaklıyor hissine kapılacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Ordu Merkez'den Teleferik ile (ekstra) Boztepe'ye çıkabilirler. Burada vereceğimiz çay molası ardından Giresun'a doğru yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra panoramik olarak Giresun Kalesi'ni görüp, Giresun'a has tüm dünyaca bilinen fındıklardan alabilmeniz için verilen mola ardından Keşap - Espiye yolu üzerinden Tirebolu 42 Çay Fabrikası'na varıyoruz. Çayın soframıza gelen halinin hangi aşamalardan geçtiğini canlı canlı göreceğimiz bu gezi ardından içinizi ısıtacak çaylarımızı içip, dileyen misafirlerimiz çay alışverişi yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Görele - Vakfıkebir yolundan Akçaabat'a varıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeği meşhur Akçaabat Köftesinin (ekstra) ardından Trabzon'a yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon'da ilk olarak İstanbul'dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi'ni gezdikten sonra Atatürk’ün Trabzon'a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince Atatürk'e hediye edilen ve Trabzon'a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü'nü ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Trabzon'un ünlü el işçiliği telkâri ve kazaziye atölyelerine gidip geçmişten kalan bu sanat eserlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Akşam yemeği ardından kemençe ile horon gecesi
Konaklama: Zigana Gümüşkayak Yayla Kent (Yayla Konaklaması)
Öğle Yemeği: Akçaabat Saray Köfte ( Ezme + Bulgur Pilavı + Kaygana + Piyazlı Salata + Köfte + Patates Tava + Biber  + Ayran + Su + Saray Sarması (tatlı) + Semaverde Çay (Ekstra 25 TL)

3. Gün / Karaca Mağarası - Hamsiköy - Sümela Manastırı - Ayder - Tulum ile Yöresel Düğün Gecesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Gümüşhane torul yolu üzerinden damlataş mağaralarının en iyi örneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'na gidiyoruz. Bir doğa harikası olan mağarayı gezerken sarkıtlar, dikitler, sütunları ve org desenli duvarların görüntüsünden büyüleneceksiniz. Ardından öğle yemeğine gidiyoruz ve öğle yemeğinin sonrasında Hamsiköy Sütlacı (ekstra) yiyerek sonraki durağımız Mela Dağ'ına kurulan Sümela Manastırı'na gidiyoruz. Bu mimari harikası manastıra ulaştığınızda karşısında Zigana Dağı'nın heybetiyle, içinde bulunduğunuz Sümela Manastırı'nın ihtişamıyla kendinizi kaybedeceğiniz bu tarih kokan mekan da rehber anlatımı ve serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Karadeni'in göz bebeği Ayder Yaylası'na gidiyoruz. 1350 metre yükseklikte, yeşilinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız Karadeniz'in en çok ün yapmış olan bu güzel yaylasını gezerek günümüzü sonladırıp konaklama yapacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Akşam yemeğinin ardından tulum ile düğün gecesi.
Konaklama : Yaylacı Otel (Ayder Yaylası)

Öğle Yemeği: Zigana Kardak Rebkonah (Çorba + Salata + Kuru Fasülye/Sulu Yemek + Sütlaç + Su + Çay (Ekstra 25 TL)

4. Gün / Ayder Yaylası - Zilkale - Rafting - Batum Turu Hopa - Sarp - Sınır Kapısı - Gonio Köprüsü - Medea Heykeli - Batum Piazza Meydanı - Poseiodon Anıtı - Tiyatro Binası - Meryem Ana Katedrali - Casino

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  Fırtına Vadisi'nine doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Vadisinde vereceğimiz serbest zamanın ardından  etkileyici doğası eşliğinde öğlen yemeğimizi yiyoruz.
Arzu eden misafirlerimiz için tur alternatiflerimiz (ekstra);
1. Alternatif: Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zilkale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL
Çamlıhemşinden bineceğimiz minibüslerle Sevdaluk dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek orijinal Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Köyüne gidiyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası fırtına vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale-ye geçiyoruz. (Zil Kale-nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)
2. Alternatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL
Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresinin coşkun sularında rafting yapıyoruz.
Tura katılan misafirlerle buluşmamızın ardından konaklama yapacağımız Batum'a doğru Sarp Sınır kapısına yolculuk ediyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum'da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio'ya gidiyoruz. Burada   Ahalsopeli ve Adlia'yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü'nün altından Çoruh Nehri'nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli'ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı'na gidiyoruz, Batum'un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykeli'ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali'ni ziyaret ediyor sonrasın da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklamayı  gerçekleştireceğimiz otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği Gürcü Gecesi (extra).
*Gürcü dansları ile özel gürcü gecesi
Gürcü gecesi menü  Haçapuri + Peynir + Mantar + Salata + Etli Patates + Et Şiş / Tavuk Şiş  + Meyve + Alkolsüz İçecek + Ekmek + Su + Tadımlık Şarap (Ekstra 50 TL)

Önemli Uyarı;

Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nufüs kağıdı) bulundurmak zorunludur. Ehliyet veya Pasaport ile giriş yapılamaz. 16 TL olan yurt dışı çıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir. 
TC vatandaşı olmayan misafirlerimizin girişi kendilerine aittir. Elektronik vize geçmemektedir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir. 
Çocuklar dahil resimsiz ve yıpranmış kimlikler giriş yapamaz.
Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için "Noter onaylı Muvafakatname" almaları gerekmektedir.
Konaklama: 3 yıldızlı veya 4 yıldızlı oteller (Batum)
Öğle Yemeği; Fırtına Vadisi Pınar Alabalık; Turşu Kavurması + Lahana Sarması + Muhlama + Mısır Ekmeği + Kuru Fasulye + Kavurma + Kırmızı Alabalık + Tavuk + Köfte + Su + Çay (Ekstra 25 TL)

5. Gün / Çamlıbel Geçiti - Laşet Vadisi - Yavuzköy - Deriner Barajı - Türkiye'nin En Büyük Atatürk Heykeli - Sarıkamış - Şehitler Anıtı - Kars - Taş Köprü - Kars Kalesi - Ani Harabeleri

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ilne Artvin üzerinden Çamlıbel Geçidi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Çamlıbel Geçidi (2640 metre) Anadolu'nun en yüksek geçitlerinden biri olmakla beraber Ardahan ile Artvin'i birbirinden ayırıyor ve bununla kalmayıp, Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesini de birbirinden ayırıyor. Laşet Vadisi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda vereceğimiz gerekli fotoğraf molası sonrasında Yavuz Köye varıyoruz. Muhteşem manzarası ile büyüleneceğiniz bu seyir terasında da fotoğraf molası verip yolumuza devam ediyoruz. Çoruh Nehri üzerinde yapımına 1988 yılında başlanan, 249 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise 6'ıncı yüksek gövdeli barajı olan Deriner Barajını Fatih Seyir Terasından görüp bir kartal yuvasını andıran Artvin-i ve Ata Tepe'de Kahvecioğlu Vakfı'nca yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki Türkiye'nin en büyük Atatürk Heykeli'ni panoramik olarak görüp, Horasan üzerinden geçip yolumuzun üzerinde bulunan Peri Bacası örneklerini ve Obsidyen yataklarını görerek 1919 yılında Kafkasya projesini gerçekleştirmek için başlatılan sonunda bir drama dönüşen büyük harekâtın yapıldığı Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Şehitler Anıtında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Kars'a varıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya'nın en batısında olan, yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ve daha niceleri. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü, Kars Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Ani 1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehriymiş. Zaten ören yerinde göreceğimiz anıtsal yapılardan bunu hemen anlayacaksınız. Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise), Selçuklu eserlerinden Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami, Sultan Sarayını geziyoruz . Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Kars

6. Gün / Erzurum - Lala Mustafa Paşa Camii - Rüstem Paşa Kervansarayı (Taşhan) - Çifte Minareli Medrese - Ulu Camii - Üç Kümbetler - Aziziye Tabyaları - Pasinler Meydan Muharebesi - Çoban Dede Köprüsü - Erzincan

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum'u gezmeye 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından onarımdan geçirilen ve halen müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medresesi ile başlıyoruz. Erzurum'daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan'a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Erzurum'un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Cami'yi gezip Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu'da ki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret edip ardından Erzurum savunmasının ve Anadolu'nun en büyük kahramanlarından Nene Hatun'un mezarının da bulunduğu Aziziye Tabyalarını geziyoruz. Sonrasında Selçuklular, Bizanslılar arasında yapılmış yüzyıllık çarpışmalardaki ilk büyük meydan muharebesi olan Pasinler Meydan Muharebesinin gerçekleştiği bölgeden geçerken rehberimizin yapacağı anlatımlarla keyifli hale gelen yolculuğumuza Köprüköy'de kısa bir mola veriyoruz. Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehrini oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çoban Dede Köprüsünü görüp fotoğrafladıktan sonra Erzincan'a doğru yola çıkıyoruz akşam saatlerinde akşam yemeği ve konaklama otelimiz için otelimize gidiyoruz.
Konaklama: Erzincan

7. Gün / Bakırcılar Çarşısı - Mama Hatun Türbesi - Sivas - Gök Medrese - Çifte Minare - Atatürk Evi - Tokat

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı ardından şehir merkezine gidiyor burada yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi de Erzincan'da aldıktan sonra Tercan ilçesine ulaşıyoruz. Saltuk Oğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı Mama Hatun'un Türbesini ziyaret edip  Sivas’a geçiyoruz Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Cumhuriyetin temellerini burada attık'' dediği Cumhuriyet Kenti Sivas'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sivas'taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu'nun en eski camilerinden Ulu Camii ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Bürücüye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizi takiben Çamlıbel Geyras üzerinden Tokat'a varıyoruz. Tokat'ta alacağımız öğle yemeğimizde Meşhur Tokat Kebabı tatma şansımız olacak. Ardından Tokat gezimize başlayacağız. Eski Tokat Millet Vekili Mustafa Vasfi Süsoy'a ait, Mustafa Kemal Atatürk'ün 26 Eylül 1924 tarihinde eşi Latife Hanım ile birlikte misafir olduğu konağı bugünkü ismiyle Atatürk Evi'ni görüp, Gökmedrese'ye ulaşıyoruz. Günün yorgunluğunu atmak için Taşhan'da içeceğimiz çaylarımızdan sonra Tokat yazma örnekleri görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği yerde ve zamanda buluşarak otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Konaklama : Ballıca Otel

8. Gün / Amasya - Ferhat İle Şirin Su Kanalları - Amasya Gök Medrese Camii - Torumtay Türbesi - Amasya Müzesi - 2. Bayazıt Külliyesi - Alçak Köprü - Amasya Kalesi - Kaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Hükümet Köprüsü

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ile Şehzadeler Diyarı Amasya'ya ulaşıyoruz. Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak'ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat'ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalını ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii'ni görüp, Torumtay'ın Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Amasya Müzesi'ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II. Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı Amasya'ya armağan olarak 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet'e yaptırılan II. Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami-yi gezip, Kütüphane,  Aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak'ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi'ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesinin yapım hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Sonrasında Ankara'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz bir sonraki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama
Çevre gezileri
Batum turu
Ssc Tur otobüs içi ikramları
Ssc Tur güvencesi
Otellerde açık büfe 6 sabah kahvaltısı
Otellerde açık büfe veya set menü 5 akşam yemeği (Batum konaklaması akşam yemeği ekstra)
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
Mercedes Travego, Tourismo, Man Fortuna, Mitsubishi Safir otobüsler İle ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

7 öğlen yemeği
Batum Akşam Yemeği  (Gürcü Gecesi)
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Profesyonel rehberlik hizmetleri ***
Yurt dışı çıkış harcı ( 16 TL)
Müze ören yeri girişleri – yaylalara çıkış minibüs ücretleri vb.
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri;

Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + yayla çıkış minibüs ücretleri + Müze kart Toplam 200 TL olup; Gazi, 65 yaş üstü, sarı basın kartı, 18 yaşına girmemiş öğrenci ve müze kartı olanlara 20 TL indirim uygulanır. 
0–7 yaş arası misafirlerimizden müze ören yeri giriş ücreti alınmaz.
T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için 20 TL fark öder. Müzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle Müzekart verilmez.

Müzekart Nedir?

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli'de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir. 

Maximum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.

İndirimli Müze Kart: 

T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 30 TL indirim hakkına sahip olurlar.

Ancak ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir. 18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

Önemli Bilgi;

Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart’ a sahip olan misafirlerimiz 40 TL indirim hakkına sahip olurlar.

T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır.

Batum Girişi Hakkında

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet pasaport vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. 
Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için 'Noterden Onaylı Muvafakatname' almaları gerekmektedir, hem anne hem babadan onaylı.

İptal İade ve Güvence Paketi

Sigorta Güvence Paketi (ekstra) alınması durumunda tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. 
Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 15 TL'dir.

Kullanılacak Araçlar:

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır. 
28 kişi ve üzeri Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna, Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Wolt araçlar kullanılır.

Mercedes Travego & Tourismo 

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

Man Fortuna

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mitsubishi Safir

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

Mercedes Sprinter - Volkswagen Wolt

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su ünitesi 
Yayla Minibüsler: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2006 model ve üstü araçlardır.

Mayıs - Haziran (15 - 22 - 29 Mayıs / 05 - 12 Haziran)

3. Kişi: 699 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı : 949 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 299 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 499 TL (Acenteye Ödenir)

Temmuz - Ağustos (17 - 24 - 31 Temmuz / 07 - 14 - 21 - 28 Ağustos)

3. Kişi: 729 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 999 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 299 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 599 TL (Acenteye Ödenir)

Eylül (04 - 11 - 18)

3. Kişi: 699 TL (Acenteye Ödenir)
Tek Kişi Farkı: 949 TL (Acenteye Ödenir)
1. Çocuk: 299 TL (Acenteye Ödenir)
2. Çocuk: 499 TL (Acenteye Ödenir)
Tur Tarihleri

Tur tarihleri için tıklayın.
GERÇEK FİYAT 1458.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 729.00 TL
729.00 TL
729.00 TL
GERÇEK FİYAT 1458.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 729.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 2015 kişi satın aldı!

Bu fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.

Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 30 Mart 2015
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta ve sms olarak gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Araçta 200 TL acenta tarafından toplanacaktır.
  • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, yol durumu, sefer iptali, tur doluluk oranı, bölge ve tesis doluluğu ve mücbir sebepler nedeniyle yapılamayan ya da değişiklik yapılan turlarda acentanın sorumluluğu yoktur. Yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde, acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.
MEKANLAR