Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi kahvaltının önemi ve yararları saymakla bitmiyor. Bütün gün yapacak onca işiniz varken güne enerjinizi tam anlamıyla verip başlamanın yolu güzel bir kahvaltıdan geçiyor. Metabolizma hızını artırmasından, sindirim sisteminin doğru çalışmasına kadar birçok sağlık etkeni için kahvaltı yapmak şart. Bunları düşündüğümüzde uyandıktan sonra iç organlarımızı devreye sokup çalıştırmayı sağlayacak en büyük etken kahvaltı diyebiliriz. Keyifli bir kahvaltı seçeneği denince de ilk akla gelen seçeneklerden biri hiç kuşkusuz ki brunch seçeneği.

Brunch nedir?

Brunch kelimesi, İngilizce’de kahvaltı anlamına gelen breakfast ile öğle yemeği anlamına gelen lunch kelimesinin birleşmesiyle karşımıza çıkıyor, yani brunch nedir diye merak ediyorsanız kahvaltıyla öğle yemeğinin birleşmesiyle ortaya çıkan yeni bir öğün saatine brunch diyebiliriz. Yani kısaca brunch için geç yapılan kahvaltı da denilebilir. Bu yönüyle özellikle tatil günleri ya da hafta sonları tercih edilen bu kahvaltı geleneği, işten, okuldan, yoğunluktan fırsat bulamayıp kahvaltı öğününü atlayanlar için bir nevi telafi niteliğinde. Geç saatte başlayan bu kahvaltıda erken kalkma derdine girmeden sevdiklerinizle bol muhabbetli, uzun uzun oturabileceğiniz bir brunch keyfi yapabilirsiniz. Brunchlar sabah saat 11’de başlayıp öğleden sonra 4’e kadar sürdüğünden, kahvaltılıklardan akşam üstü yiyebileceğiniz atıştırmalıklara kadar oldukça zengin bir menüyle karşımıza çıkıyor. Brunch menüsü açık büfe şeklinde olduğu gibi, fiks menü ve serpme olarak da tasarlanabiliyor. Geç yapılması ve uzun sürmesi nedeniyle brunchın en çok çalışan kesim tarafından tercih edildiğini görüyoruz. Böylelikle brunch sayesinde hem uzun uzun sosyalleşme fırsatı yakalanıyor hem de kendilerine zaman ayırabilme şansı elde ediyorlar. Aynı zamanda ailenizle doyurucu bir kahvaltı edip kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız da brunch mekanları tam size göre.

Brunch mekanlarında menü fiyatları ne kadar?

Brunch fiyatları gidilen yere,mekana ve seçilen menüye göre değişse de sizin için en uygun fiyatları oluşturduğumuzdan emin olabilirsiniz. Sarıyer’deki Meyyali Restaurant, Üsküdar’daki Üsküdar Kahve Dehası Exclusive, Kartal’daki Subaşı Restaurant sizin için hazırlamış olduğumuz brunch fırsatlarından yalnızca birkaçı… Siz de hafta içi kaçırdığınız kahvaltıları ailenizle ve sevdiklerinizle güzel bir brunch yaparak telafi etmek istiyorsanız fırsatlarımızdan yararlanıp bütçenize en uygun kahvaltı fırsatını seçebilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları