Saç Boyası
Saçlara farklı bir hava katmak ve yenilenmek için uygulanan saç boyası çok eski zamanlardan beri kullanılan bir bakım işlemidir. Kuaför salonlarına yüksek bütçeler ayırmak istemeyen kadın ve erkek kullanıcılar profesyonel içerikler sunan saç boyası markaları ve bu markaların kaliteli ürünleriyle saç boyama işlemini yapar. Özel içerikli profesyonel boyalar ile yapılan saç boyama işlemi tüm beklentileri karşılayan sonuçlar yaratır. Ev konforunda boyama yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen bu boyalar kuaförler tarafından da tercih edilir. Kuaförler de bu saç boyası çeşitlerini toplu alarak müşterilerine uygularlar. Saç boyalarından genel beklenti yüksek kapatıcılık ve ışıltılı sonuçlardır. Kaliteli üretim anlayışıyla içerikler sunan markalar bu bakımdan kullanıcılardan tam not alır. Siz de evinizin konforunda saç boyamayı düşünüyorsanız listelenen markalar arasından güvenle seçim yapabilirsiniz. Saçları yenileyen ve kusurlarını kapatan boyalar genel olarak kalıcı, yarı kalıcı ve geçici saç boyası olarak farklı içeriklere sahiptir. Yoğun beyaz kapatmak istiyorsanız kalıcı boyaları tercih edebilirsiniz. İstediğiniz sadece renk değişimi yapmaksa yarı kalıcı boyalar sizin için doğru bir tercih olur. Aynı zamanda geçici boyalar kullanarak saçlarınıza mavi ve gri gibi renkleri deneyebilirsiniz. Kapatıcılığının dışında boyalar formlarına göre de farklı başlıklar altında kategorilendirilir. Bunlar krem, toz, likit, sprey, köpük ve tüm formlardaki boyalar şeklindedir. Bunun dışında seçenekler arasında olan bitkisel boyalar da kullanıcılara ev ortamında saç boyama deneyimi yaşatır. Bitkisel içerikli boyalar genel olarak saçlarını zarar vermeden boyamak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilir. Kuaför uzmanlığında renklendirmeyi evinde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için de seçenekler bulunur. Profesyonel içerikli boyalar bu arayışta olan kullanıcılara çok sayıda renk seçeneği sunar. İhtiyacınıza göre seçebileceğiniz boyaların tümünü tek bir sayfa üzerinden detaylı bir şekilde inceleyerek satın alabilirsiniz.

Saç Boyası Çeşitleri ve Doğru Renk Seçimi
Saçlarda renk değişimi yapmak oldukça keyif veren ve aynı zamanda da saç sağlığını direkt olarak etkilediği için de dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Bu nedenle saç boyasının kaliteli bir içeriğe sahip olması önemlidir. Kaliteli içerik sonrasında da doğru renk seçiminin yapıldığından emin olmak gerekir. Kadın ve erkeklere özel farklı seçenekler sunan saç boyaları genel olarak kalıcı, yarı kalıcı, yağ bazlı, amonyaksız ve bitkisel içerikli boyalara olarak çeşitlilik gösterir. Yüksek kapatıcılık sunan kalıcı boyalar da kendi aralarında krem, toz ve köpük formlarda seçenekler sunar. Kalıcı içeriğe sahip organik saç boyası çeşitleri; paraben, tuz, amonyak ve yoğun kimyasal katkı içermez. Bitkisel özler ve yağlar içeren bu boyalar krem ve toz formunda seçeneklere sahiptir. Bu boyalar organik oldukları için saçta yıpranmaya da yol açmazlar. Bunun yanında erkek saç boyası çeşitleri de kullanıcılara zengin alternatifler sunar. Erkeklerin saç ve saç derisine özel içeriklerle formüle edilmiş bu boyalar çok sayıda renk seçeneğiyle farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcıların tümüne hitap eder. Saç boyası çeşitleri arasında seçim yaparken doğru renklendirme adına bazı noktaların bilinmesi önemlidir. Saç boyalarının sunduğu renkler bu noktalardan en önemli olanlarıdır. Genel olarak sıcak ve soğuk olarak farklılık gösteren renkler, her cilt rengine hitap eden seçeneklere sahiptir. Bu çok sayıda seçenek arasında seçim yapmadan önce doğru renklendirme adına cilt renginin bilinmesi gerekir. Cilt rengi öncelikle damar rengine ve sonrasında göz ve cilt rengine bakarak tespit edilebilir. Bu bakımdan sıcak cilt renklerinden olan buğday cilt için; bal, çikolata, kumral, kestane ve kahve tonlarının tümü uygundur. Yine sıcak cilt renklerinden olan esmer cilt için; siyah, kızıl ve koyu kahve tonları en doğru seçeneklerdir. Beyaz cilt rengi için tüm tonlar uygundur. Cilt renginizi belirledikten ve neye ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra saç boyası renkleri arasından seçim yapabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Saç Boyası Renk Seçenekleri Nelerdir?
Elde edilmek istenen renge ulaşmak için boya kutusunda yer alan saç boyası numaraları ve bu numaraların neyi ifade ettiklerini bilmek doğru renklendirme yapmak adına önemlidir. Kutu üzerinde sunulan renkler genel olarak iki ya da üç rakamla ifade edilir. İlk rakam elde edilecek ana rengi tanımlar. İkinci rakam ana renge ışıltı katan ara rengi ve son rakam da yansımayı ifade eder. Ana renği tanımlayan rakamlardan; 1 siyah saç rengini, 2 koyu kahve saç rengini, 3 çok koyu kahve veya çok koyu kestane saç rengini, 4 koyu kahve veya kestane saç rengini, 5 açık kahve veya kestane saç rengini, 6 koyu kumral saç rengini, 7 kumral saç rengini, 8 açık kumral veya koyu sarı saç rengini, 9.0 sarı saç rengini ve 10 açık sarı saç rengini tanımlar. Ara renk numaraları da; 1 numara küllü, 2 numara irize, 3 numara dore, 4 numara bakır, 5 numara akaju, 6 numara kızıl ve 7 numara yeşil rengi ifade eder. Yansıma saç renklerinde ise; 1 numara küllü, 2 numara irize, 3 numara dora altın yansıma, 4 numara bakır, 5 numara akaju ve 6 numara kızıl olarak belirtilir. Elde etmek istediğiniz rengi bu numaralara bakarak tespit edebilirsiniz. Bunun yanında tüm markalar tarafından sunulan renkler arasında kızıl saç boyası en çok tercih edilen renklerden biri olarak ön plana çıkar. Saçlarında farklılığı sevenlerin de gri saç boyası ve mavi saç boyası gibi seçenekleri kullandığı görülür. Son yıllarda moda olan bu renkler sıklıkla tercih edilerek havalı bir tarz yaratmaya imkan tanır. Farklı renk seçenekleri sunan saç boyası modelleri ile hayalini kurduğunuz göz alıcı değişimi yapabilirsiniz. Aradığınız saç boyasını geniş renk seçeneği arasından inceleyerek güvenle satın alabilirsiniz.

Cilde Zarar Vermeyen Bütçe Dostu Saç Boyası Fiyatları
Çok sayıda seçeneğin bulunduğu online mağazalarda kullanıcılar önce ürünün bilinirliğine ve sonrasında da fiyatına dikkat eder. Fiyat kullanıcıların satın alma kararını belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle kozmetik markaları ürünlerini herkes tarafından ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunar. Saç boyası fiyatları ürünün markasına, içerik kalitesine, rengine ve diğer özelliklerine göre farklılık gösterir. Bunun yanında online mağazalarda belirli dönemlerde indirim ve kampanya dönemleri uygulanır. Bu indirim ve kampanya dönemlerinde kullanıcılar ihtiyaçlarını oldukça cazip fiyatlarla satın alır. Genel olarak tekli paket halinde satışa sunulan saç boyaları bazı markalar tarafından 2’li ya da 3’lü paket seçenekleriyle de satılır. Bu seçenekler ile düzenli olarak kullandığınız rengi çoklu paketler halinde satın alarak avantajlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Tüm bunların dışında saç boyasının içeriğinin organik olması, boyarken bakım yapması, bazı kimyasal maddelerden arındırılmış olması da farklı fiyat aralıkları sunar. Boyarken bakım yapan saç boyaları kullanıcıları fiyat/performans anlamında tatmin eden sonuçlar verir. Bu tür boyaların içeriğindeki bitkisel yağlar saçları renklendirirken bakım yapar ve aynı zamanda saça parlaklık verir. Kuaför uzmanlığında saçı yıpratmadan, nem dengesini ve parlaklığı koruyarak boyama deneyimi yaşatır. Bütçe dostu seçenekler sunan ve saçlarınızda değişim yaratırken aynı zamanda bakım yapan saç boyası ve boyama kitlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları