Parfüm
Günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunan parfüm güzel kokunun ortadan kaldırılmasına etkili olur. Eski tarihlerden beri kullanılan ürünler, etrafa hoş kokmak için tercih edilir. İlk olarak Mısırlılar tarafından kullanılmaya başlayan parfüm, çiçek özlerinin kaynatılarak damıtılması yoluyla elde edilir. İçerisine farklı aromatik kimyasallar konarak hoş kokulara dönüşen ürünler, bazen gün boyu kalıcı olurken bazen de kısa sürede uçup gider. İçine konulan aktif maddeler parfümün kalıcılığının belirlenmesinde önemli rol oynar. 15 ml ambalajlanan ürünler piyasaya orijinal parfüm olarak sunulur. Gerçek esanslardan oluşan bu ürünler, tüm kullanıcıların vazgeçemediği kokular arasında yer alır. Kristal şişelerde sunulan bu ürünler, güzel kokmak isteyenler için farklı kokulardan oluşur. Bilinenin aksine parfümün ter önleyici özelliği bulunmaz. Parfüm temiz kokunun vücudunuzda gün boyu devam etmesini sağlayan farklı bir esanstır. Temiz bir cilde uygulanan parfüm içerisindeki alkol ve yağların etkisiyle güzel kokmanıza yardımcı olur. Seçim yaparken kalıcı parfüm arayanlar içindeki yağ oranı yüksek olan EDP tercihlerinde bulunur. %15-20 oranında parfüm yağı bulunan EDT içerikli ürünler 6-7 saate kadar kalıcı etkisiyle gün boyu güzel kokmanızı sağlar. Daha aromatik kokular içeren parfümleri satın alırken mevsimlere göre seçimler yapabilirsiniz. Yazın daha çiçek aromalı parfümleri kullanmak uygunken kışın ağır ve kalıcı kokulardan yana seçimlerde bulunabilirsiniz. Açık parfümlerde kullanılan esanslar bir çok maddenin birleşiminden elde edilir. Bu durum parfümün daha orta seviyede makul fiyatlardan satılmasını sağlar. Normalde 1 ton çiçekten 100 gram saf esans elde edilir. İçerisine konan farklı kimyasallar hem maliyeti hem de kalıcılığı artırmaya yardımcı olur. Siz de kalıcı ve orijinal parfümlerle gün boyu güzel kokmak için sayfamızın zengin içerikleri arasından bütçenize ve teninize uygun ürün seçimleri yapabilirsiniz. 

Gün Boyu Kalıcılık Sağlayan Parfüm Çeşitleri 
Satın aldığınız parfümlerin kalıcı olabilmesi için bazı saklama koşullarına dikkat etmek gerekir. Parfümünüzün ısı, sıcaklık ve nemden etkilendiğini göz önünde tutarak onları güneş almayan ortamlarda saklamak gerekir. Gün içinde mis gibi kokmak için EDP içerikli ürünleri kullanmanız kalıcılığı artıran diğer detaydır. Bu parfüm kategorisindeki ürünlerde esans yoğunluğu diğerlerine oranla daha fazladır. Bu durum kalıcılık üzerinde en büyük etkiyi oluşturur. EDP ürünler genellikle kış aylarında ve gece davetlerinde tercih edilir. Esans oranının az olduğu EDT parfümler ise sıcak günlerde çiçeksi aromalarıyla tercih edilir. Birbirinden farklı parfüm çeşitleri arasından teninize uygun seçimlerde bulunabilirsiniz. Günlük kullanıma uygun olan EDT ürünler her mevsimde kullanılabildikleri için en çok tercih edilenler arasında yer alır. Her parfüm içinde yoğun olarak kullanılan maddelere göre alt, üst ve orta notalara ayrılır. Daha fazla konsantre içeriğine sahip olan parfümlerin kalıcılığı ve çevreye yaydığı koku reflektörleri daha fazladır. Kokunun tüm özellikleri, teninizde yarattığı etki, cildinizin yağ dengesi ve teninize uyması gibi faktörler parfümün kalıcılığını etkileyen bir bütündür. Kadın ve erkekler için farklı notalara sahip ürünler bulunur. Satın alacağınız erkek parfüm üst notalarında daha yoğun aromalara sahiptir. Bu durum onların daha hoş ve kalıcı olmasını sağlar. Farklı kişilerde aynı etkiyi yaratmayan parfüm bu yönüyle ten özelliklerinin kalıcılığı belirlediğinin bariz kanıtıdır. Erkek ürünlerde kullanılan aromalar daha yoğun olarak tercih edilir. Yazın daha çiçeksi kokuların hakim olduğu kadın parfüm seçimleriniz sizin mis gibi kokmanıza yardımcı olur. Kış aylarında yoğun baharat aromalarıyla zenginleştirilen parfümler yerinde bir seçim olur. Sizler de hem yaz hem kış parfümü olarak tercih edeceğiniz kokuları, içeriklerine dikkat ederek sayfamızdan satın alabilirsiniz. 

Parfüm Seçiminde Öne Çıkan Detaylar
Parfüm satın alırken öncelikle koku duyunuzın tam olarak açık olması önemlidir. Burnunuz ağır kokuların olduğu ortamlarda parfümün hassasiyetini tam olarak hissetmeyebilir. Önde gelen parfüm markaları bu amaca yönelik farklı kokular sunar. Hem baharatlı hem de yoğun çiçek aromalı kokular arasından teninize uygun tercihler yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz koku size ve çevrenize rahatsızlık verecek kadar ağır olmayanlar arasından seçilir. Parfüm satın almadan önce teninizde deneyimlemek sizi daha iyi sonuca ulaştırır. Özellikle bilek içlerine bir miktar parfüm sıkarak beklerseniz teninizin onu nasıl yansıttığını gözlemleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir kokudan sonra aldığınız parfüm önerileri sizde arzu ettiğiniz etkiyi göstermeyebilir. Bu durumda parfüm satın alırken ön deneme yapmak sizi doğru seçimlere ulaştırır. Daha spor günlük seçimler için EDT içerikli ürünler tercih edilir. Parfüm seçimlerini fazla iddialı kokulardan yana kullanmayanlar, EDT ürünleri tercih eder. Daha klas ve sofistike kokulara sahip olan bu ürünler, tüm gün boyu sizin mis gibi kokmanızı sağlar. Her ne kadar EDP kalıcılık açısından beklentileri karşılasa da, EDT parfümler fiyat performans açısından kullanıcıların tercihlerinde ilk sırayı alır. Kokular, hayatınızda özgüvenin ve saygınlığın oluşmasında öncelikli yere sahiptir. Güzel kokan insanlar her toplumda saygı gören karakterler olarak öne çıkar. Kendi teninize uygun odunsu, baharat özleriyle harmanlanan kokular arasından uygun seçimler yaparak girdiğiniz her ortamda farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Cildinizin tipine göre kalıcılığı artan tüm erkek ve kadın bakım ürünlerine sayfamızın parfüm satın al kısmından kolayca ulaşabilirsiniz. Cildinizin belli noktalarına uygulayacağız parfüm, vücudunuzun sıcaklığıyla beraber aktif hale gelerek kokunun gün boyunca yayılmasını sağlar. Ayrıca parfümü saçlara uygulamak her hareketinizde kokuyu yaymanızı ve kalıcı etki yaratmanızı kolaylaştırır. Farkı aromaları bir arada kullanmak, parfümün kalıcılığını artmasını etkileyen bir diğer yöntemdir. 

Her Bütçeye Hitap Eden Parfüm Fiyatları
Kişisel bakımını ön planda tutan kullanıcılara yönelik olarak satılan parfüm fiyatlarında ilk belirleyici unsur markadır. Tanınmış markaların ürettikleri parfümler, hem kalıcılığı hem de vücuda uygunluğu açısından tatmin edici olur. Markaların içeriklerine ve kullanılan özlerin oranına göre değişen parfüm fiyatları, her bütçeye göre seçimler sunar. Kalıcılığı fazla olan EDP parfümler diğerlerine oranla daha fazla fiyat aralığına sahiptir. EDT ve fazla bilinmeyen EDC parfüm çeşitleri kalıcılığı az olduğundan dolayı uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Daha çok kolonyaya benzer yapıdaki ürünler, sık kullanıma uygun kokulardan oluşur. Ünlü markaların parfümleri üst seviyedeki fiyatlarla satılırken günlük kullanıma özel yapılan ürünler orta seviyedeki fiyatlardan satışa sunulur. Bazı dönemlerde kullanıcıların daha uygun fiyatlardan alım yapmasına imkan sağlayan parfüm indirim zamanlarında istediğiniz markanın ürünleri satın alabilirsiniz. Bu dönemleri takip ederek size ve sevdiklerinize uygun ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. Dünyaca ünlü isim yapmış parfümleri özel günlerde yapılan indirimlerle bütçenize uygun fiyatlarla alma şansı bulabilirsiniz. Farklı notalarıyla ten tipinize uygun parfümleri satın alarak her ortamda güzel kokunuzla kendinizi fark ettirebilirsiniz. Bazı parfümlerle özdeşleşen kullanıcılar korkularından anlaşılır. Bu sebeple siz de teninize yakışan ve sizi yansıtan ürünleri parfüm kampanya ayrıcalıklarıyla sayfamızdan temin edebilirsiniz. Tüm markaların parfümlerini bulmanız imkan sağlayan sayfamızın geniş ürün yelpazesi her tene ve cilt yapısına uygun alternatifler sunar. Sayfamızda yer alan ürünler, tüm dünyada en çok tercih edilen ve kokularıyla kullanıcılarda hayranlık uyandıran notalara sahiptir. Kullanım sıklığınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak hem kalıcı hem de bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz. 30 ml, 50 ml ve 100 ml olarak farklı boyutlarda ambalajlarda satışa sunulan parfümleri bütçenize ve zevkinize uygun olanları deneyerek satın alabilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları