Spor yapmanın hep fizyolojik hem de psikolojik olarak önemini hiç kuşkusuz ki bilmeyenimiz kalmadı. Sporun etkisi bu kadar önemliyken onu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Yaşam kalitenizi artırıp fiziksel performansınızı geliştiren spor, aynı zamanda sağlık açısından da kalp rahatsızlığı riskini en aza indirip bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Vücudumuzda hem ağrı kesici hem de yatıştırıcı özelliği olan endorfin hormonunun salgılanmasını sağlıyor, gün boyu yaşadığınız stresin etkilerinden arınmanıza yardımcı oluyor. Bugünlerde en çok tercih edilen spor ise pilates olarak karşımıza çıkıyor. 100 yıllık bir geçmişi olan pilates, aslında 1. Dünya Savaşı’nda bir rehabilitasyon yöntemi olarak ortaya çıkıyor. “Pilates nedir?” sorusunun cevabı kısaca zihin ve beden bütünlüğü, denge, nefes ve hareket sistemlerinin birleşimi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden pilatesin temelinde doğru nefes yatıyor. Aynı zamanda eklem ve kemikleri ömür boyu sağlama almayı, kasları güçlendirip daha esnek olmasını özellikle iç karın kaslarının güçlendirilmesine büyük katkı sağlıyor. Birçok insan tarafından tercih edilip pilates dersi alınmasının en büyük sebeplerinden biri de vücuttaki kas kütlesini arttırıp, yağ oranını düşürüp, vücudun çok sağlıklı bir biçimde görünmesini sağlaması diyebiliriz.

Pilates nasıl yapılır?

Pilateste altı temel maddenin varlığından söz edebiliriz. Bunlar; konsantrasyon, kontrol, merkezleme, akıcı hareket, kesinlik ve nefes. Bu saydığımız altı madde aslında pilates nasıl yapılır sorusunu da cevaplar nitelikte. Pilates haricindeki çoğu egzersizler kuvvetli kaslarınızı daha çok güçlendirirken, pilates zayıf kasları da çalıştırıp vücudunuzu sağlıklı hale getiriyor. Bu yüzden sonuçlarını almak uzun zaman alsa da kararlı bir şekilde devam ettiğinizde etkisinin uzun süreli olacağını görebilirsiniz. Aynı zamanda pilateste yapacağınız hareketler kalp ve damar sağlığı için gerekli olan hareketliliği sağladığı için koruyucu bir özellik de sağlıyor. Hamileler için de uzman eşliğinde yapılması önerilen bir egzersiz olan pilates, doğumun çok daha rahat geçmesini sağlıyor. Pilatesin kasları uzattığı da bir gerçek. Uzayan kaslarla daha ince bir görüntüye kavuşabilmek için uzun süre pilates yapmak isteyebilirsiniz, bu yüzden en ucuz pilates derslerini araştırıyorsanız fırsat listemize göz atabilir, estetik açıdan istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda diyet yaparak da bu sporu destekleyebilirsiniz.

Pilates fiyatları ne kadar?

Eğer siz de vücut duruşunuzu şekillendirmek, dolaşım sisteminizi düzene sokmak ve kuvvetli kas oluşumunu sağlayıp tam anlamıyla sağlıklı bir bünyeye kavuşmak istiyorsanız pilates fırsatlarımıza bakabilirsiniz. Şişli’deki Bunkai Health Fitness'ta Reformer Pilates, Kadıköy’deki Kazasker PilateStudio’dan Pilates Reformer, Beşiktaş’taki Tria Club'ta 2 Ders Birebir Reformer Pilates sizin için seçtiğimiz seçeneklerden sadece birkaçı… Sizin için bütçenize en uygun pilates fiyatlarını listelediğimize emin olabilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları