Bozulan, kırılan veya yıpranan eşyaların yeniden kullanılabilir hale gelebilmesi için tamir edilmesi gerekir. Tamir gerektiren durumlarda genellikle işin ustası çağrılır. Ancak kırılmış veya yıpranmış bir eşyayı eski haline döndürmek için illaki tamir ustası olma zorunluluğu bulunmaz. Eğer güçlü el koordinasyonuna  ve alet kullanma becerisine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız tamir işlerinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu süreçte hırdavat adı verilen bir takım aletlere ihtiyacınız olur. Hırdavat, tamir ve onarım işlerinde kullanılan her türlü malzemeye verilen genel bir kullanım şeklinde karşınıza çıkar. Herhangi bir yeri ve eşyayı onarmak için hırdavat aletlerini kullanmak gerekir. Bu aletlerin bazılarının kullanım oldukça kolay bazılarının ise zor olur. Tamir ustaları genellikle tüm aletlerin nasıl kullanıldıklarını bilir. Ama siz profesyonel anlamda tamir işleriyle uğraşmıyorsanız hangi aleti kullanacağınıza veya nasıl kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu aletlerde yapılan yanlış bir hareket ciddi yaralanmalara neden olabilir. Hırdavat malzemeleri denildiğinde akla çok geniş bir ürün yelpazesi gelir. Bunlar elektrikle çalışanlar ve basit el aletleri olarak ayrılır. Elektrikli aletler özellikle montaj işleri için sıklıkla kullanılır. Elektrikli testere, delici matkap, silikon tabancası, kaynak aletleri, boya tabancası, su motorları ve çim biçme makineleri elektrik ile çalışır. Bu aletlerle çok farklı şeyler yapılabilir. Tamir işlerinin haricinde ürün montajlarını çok pratik ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Basit el aletleri içerisinde en bilinenler pense, tornavida, her türlü çivi ve vida, ingiliz anahtarı, maket bıçağı, testere, keser ve çekiç olarak söylenebilir. Bunların hepsi elektrik olmadan çalışır. Basit hırdavat aletleri ile sadece el gücüne bağlı olan tamir ve onarım işleri yapılabilir. Elektrikli ve basit el aletlerinin dışında onların yedek parçaları ve aksesuarları da hırdavat olarak satılır.  Fırsat Bu Fırsat sayfasında hem tamir aletleri hem de onların yedek parçaları ve aksesuarlarını da bulabilirsiniz.

Elektrikli Hırdavat Aletleri Ne İşe Yarar?
Hırdavat çeşitleri arasında yer alan elektrikli aletler tamirciler tarafından çok sık kullanılır. Onarım işlerinde büyük kolaylık sağlayan malzemeler çoğu evin hırdavat dolabı içerisinde bulunur. En çok kullanılan tamir aletlerinden biri olan elektrikli matkaplar darbeli ve darbesiz olmak üzere iki çeşide ayrılır. Darbeli matkaplar delme işlemini ucun ileri ve geri gitmesi ile yapar. Darbesiz olanlar da uç kısmı kendi etrafında döner. Çok farklı alanlarda kullanılabilen elektrikli matkaplar kullanım amacına göre üretilir. Ev tipi ürünler de çok fazla ve ayrıntı özellik bulunmaz. Basit delme ve kırma işlemleri için ev matkapları kullanılabilir. İnşaat tipi matkaplar ise yüksek motor gücü ve devir opsiyonuna sahip olur. Bunlar inşaat ortamının ağır işlerinde kullanılmak üzere üretilir. Ayrıca matkapların elektrikle çalışmayanları da bulunur. Havalı ve şarjlı modeller elektriğe bağlı olmadan farklı yöntemlerle çalışır. Elektrikli hırdavat el aletleri içerisinde çok fazla kullanılanlardan birisi de akülü vidalama cihazı olarak bilinir. Bu ürün elektrik kablosu fazlalığını ortadan kaldırır. Akü ile çalıştığı için pratik bir kullanım sağlar. Vidalama aleti ile evinizdeki pek çok basit işi yapabilirsiniz. Bu ürünü duvara tablo asarken, dolap menteşelerini sıkarken veya odaya raf sistemi kurarken kullanabilirsiniz. Hem delme hem de vida takma işlemini aynı anda yapabilen ürün beton, çelik ve ahşap zemin üzerinde çalıştırılabilir. Hırdavat ürünleri içerisinde kullanımı profesyonellik gerektirmeyen oldukça basit malzemeler de yer alır. Mesela silikon tabancası bir iki denemeden sonra herkes tarafından kullanılabilir. Bu alet ile el sanatları ve tamirat işlerine dair pek çok şey yapılabilir. Kablolu tabanca mekanizması içerisinde silikonu ısıtarak akışkan hale getirir. Sıvılaşan silikon maddesi nesneleri birbirine yapıştırmaya yarar. Bu alet ahşap, metal ve plastik nesneler haricinde kumaş ve deri üzerine yapılan süslemeler için de kullanılabilir. Cam kenarlarına çekilen silikon yalıtımı sağlar. Silikon tabancasını dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir. Fişe takılı haldeyken halı üzerine konulmaz. Tüm elektrikli hırdavat online alışverişleriniz için Fırsat Bu Fırsat sayfasını kullanabilirsiniz. 

Basit Tamir Aletleri Nelerdir, Nasıl Kullanılır?
Genellikle her evde tamir işlerinde kullanılmak üzere basit bir hırdavat çantası veya kutusu bulunur. Bu çantanın içerisinde temel onarım aletleri yer alır. Basit el aletleri yetişkin bireyler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Ancak kesinlikle çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Eğer sizin evinizde de hırdavat çantası veya kutusu varsa çocuğunuzun yetişemeyeceği, bulamayacağı bir yere kaldırabilirsiniz. Evde elektriğe bağlı herhangi bir şeyi tamir etmeye başlamadan önce kontrol kalemi kullanmak en doğrusu olur. Bu ürün sigorta panosunda kaçak durumunun olup olmadığını anlamak için kullanılabilir. Evin içerisindeki prizlerde, duylarda elektriğin varlığını tespit eder. Örneğin yeni bir avize aldığınızda önce eskisini çıkarmanız gerekir. Bunun için de elektrik bağlantısını kesersiniz. Yeni avizeyi kablolara bağlamadan önce kontrol kalemi ile elektrik akımını test edebilirsiniz. Eğer hala kablo üzerinden elektrik akımı geçiyorsa kalemin ucundaki ışık yanar. Kullanımı son derece basit olan bu ürün aslında sizi elektrik çarpması gibi ciddi tehlikelerden korur. Evlerde en sık görülen sorunların çoğu su vanalarında yaşanır. Böyle bir sorun ile karşılaştığınızda vana tamiri için tornavida ve ingiliz anahtarı gerekir. Temel tamir aletlerinden olan tornavida pek çok işe yarar. Örneğin demonte masa kurulumunda parçaların vida yardımıyla birleştirilmesi için kullanılabilir. Masa ayağı ve üst kısım birbirine vidalanır. Bunun için akülü vidalama aletiniz yoksa tornavidadan yardım alabilirsiniz. Evinizin basit tamir işlerinde kullanabileceğiniz ürünleri uygun fiyatlara sayfamızdan satın alabilirsiniz. 

Fırsat Bu Fırsat Hırdavat Malzemeleri ve Kampanyaları
Sayfamızdaki ürünlerin hepsini online sipariş yoluyla satış alabilirsiniz. İster mobilya tekeri ister baza ayağı olsun onarım işlemleri için gerekli olan her şeyi Fırsat Bu Fırsat’ta bulabilirsiniz. Mobilya yenilemeleri hırdavat takımı olmadan yapılamaz. Ancak bir de yenileme için gerekli olan aksesuar parçaları bulunur. Mesela mutfak dolaplarını yenilemek istediğinizde rengini ve kulplarını değiştirebilirsiniz. Bunun için boya malzemelerine ve dolap kulplarına ihtiyacınız olur. Duvara bardakları koyabileceğiniz bir raf isteyebilirsiniz. Monte edebilmeniz için raf altlığı gerekir. Bunun gibi daha pek çok yenilemede tamir ve onarım aksesuarları kullanılır. Onlar olmadan bu işi tamamlayamazsınız. Sayfamızda her ihtiyacınıza uygun parçalar bulabilirsiniz. Ekran desteği, kanca vida, teker, kaynaklı halka seti, sehpa ayağı, beşel masa gönyesi, dresuar masa ayağı, sigorta kutusu, kapı kolu, derz kazıyıcı, cam menfezi ve daha onlarca ürün uygun fiyatlara satışa sunulur. Ayrıca tamir işlemlerinde kişisel güvenliğiniz için gerekli olan koruyucu eldiven, gözlük, siperlik, şapka, önlük gibi eşyaları da sayfamızdan temin edebilirsiniz. Tüm tamir aletleri ve yedek parçalar için yapacağınız alışverişlerde hırdavat kampanyanlar için yapılan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Her ürün için uygulanan indirim oranları değişiklik gösterebilir. Farklı mağazalar tarafından satışa konulan malzemelerin bazılarında taksitli ödeme imkanı olabilir. Satın almak istediğiniz ürün hakkındaki detaylı bilgiler açıklamalar sayfasında yer alır. Sayfanın hemen aşağısında ilgilendiğiniz ürüne dair benzer fırsatlar sizin için listenir. Güncel hırdavat fiyatları ve çok daha fazlasına Fırsat Bu Fırsat’tan ulaşabilirsiniz.  Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları